Gönderen Konu: Diyabet (Tip 2) (Şeker) Hastası Olup da Saç Ektiren Var Mı?  (Okunma sayısı 886 defa)

murys

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar. Siteye bugün üye oldum. 3 yıldır diyabet hastasıyım. Sabah-Akşam 1000 mG (Glukofen) ilaç kullanıyorum. Genel olarak sonuçlarım yüksek sayılmaz. 3 yıllık sürede bir problem yaşamadım. Açlık kan şekerim (yeni tarihten eskisine doğru ) 100-89-102 ... şeklinde. Hb1Ac değerim ( 3 aylık ortalama ) son olarak 5.4 çıktı. (Şeker hastalığı teşhisi konduğunda bu değer 6.1 idi)
Ankara'da Şahin ÇELİK isimli doktorla görüşmem oldu. Kendisi sağolsun diyabetin saç ekiminden daha önemli olduğunu ve saç ekimini tavsiye etmediğini belirtti. Ancak benim ısrarım ve sonuçlarımın da anormal olmamasından ötürü dahiliye doktorumun da onay vermesi durumunda ekim yapabileceğini belirtti.
Benimle aynı hastalığı taşıyan ve ekim yaptıran arkadaşlarımın yorumlarına ihtiyacım var.
Not: Başka da bir hastalığım yok. Yaş 41

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Diyabet (Tip 2) (Şeker) Hastası Olup da Saç Ektiren Var Mı?
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2021, 11:03:13 »
biraz riskli nekroz olma ihtimali iltihap  ve ve daha fazlası olma ihtimali  çok fazla mutlaka merkezlere bildirmeniz gerek bunu
Global Moderator

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2021, 17:22:48 »
biraz riskli nekroz olma ihtimali iltihap  ve ve daha fazlası olma ihtimali  çok fazla mutlaka merkezlere bildirmeniz gerek bunu
   Hintell e katılıyorum . Diyabet hastalığında enfeksiyon olması durumunda ilerde daha kötü sonuçlara doğurabilir . Bir av vardı bütün forumlara şikayet yazmıştı. Şekerleri 400 e çıkıp hastanede yatmıştı.
   Riski göze alıyorsanız yapılabilir tabiki . Ama ilerde şekeriniz artıp insülin kullanmaya başlayınca saçlar zayıflar ve dökülme devam eder . 
    Ayrıca şahin çelik doktor değil .
   Bunu daha önce farklı kişilerede yazdım . Doktorluk bir ünvandır. Hocam demekte sıkıntı yok . Bir işin ögreticisine hocam diyebilirsin ama doktor demeyin

barbaross

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2021, 17:57:33 »
   Hintell e katılıyorum . Diyabet hastalığında enfeksiyon olması durumunda ilerde daha kötü sonuçlara doğurabilir . Bir av vardı bütün forumlara şikayet yazmıştı. Şekerleri 400 e çıkıp hastanede yatmıştı.
   Riski göze alıyorsanız yapılabilir tabiki . Ama ilerde şekeriniz artıp insülin kullanmaya başlayınca saçlar zayıflar ve dökülme devam eder . 
    Ayrıca şahin çelik doktor değil .
   Bunu daha önce farklı kişilerede yazdım . Doktorluk bir ünvandır. Hocam demekte sıkıntı yok . Bir işin ögreticisine hocam diyebilirsin ama doktor demeyin

|-onayisareti-|

Facebook Twitter Instagram