Gönderen Konu: Minoxidilin çıkardığı tüy saç olurmu?  (Okunma sayısı 997 defa)

Sacsizman

• Sr. Member
Minoxidilin çıkardığı tüy saç olurmu?
« : 03 Haziran 2021, 20:53:16 »
1bucuk aydır minoxil akşamları 8 fis kullanıyorum dermoreller ile birlikte ve sakaklarda siyah kıllar çıkmaya başladı ama tam kıl değil tüy den biraz kalın ve siyah. Bu cikanlar normal sac formuna dönüşür mü yani daha ne kadar süre sonra kıla dönüşür stabil şekilde ilerlerim (döngüler hariç)

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Minoxidilin çıkardığı tüy saç olurmu?
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2021, 20:59:51 »
 3 ayda vericeğini verir.ama sadece akşam kullanıon daha uzun surecli olabilir faydası.uzamıyor onlerdekiler genelde tüy çıkaryor senin biraz kalın olmuş.bu avantaj zamanla gorcez.yan desteklerle denersin birde azelik retonik asir dermoller içine kırmızı biber hapı atıp onlarında az biraz faydası olur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2021, 21:43:37 »
3 ayda vericeğini verir.ama sadece akşam kullanıon daha uzun surecli olabilir faydası.uzamıyor onlerdekiler genelde tüy çıkaryor senin biraz kalın olmuş.bu avantaj zamanla gorcez.yan desteklerle denersin birde azelik retonik asir dermoller içine kırmızı biber hapı atıp onlarında az biraz faydası olur
abim gündüz kullanmak saçı kötü görünüme koyuyor ve kuruması uzun sürüyor diye böyle kullanıyorum saçlarım hala seyrek ve günlük 25 tel kadar dokukuyor bu bahsettiklerinizi nerden temin edebilirim bu arada aklımda procapil spreye 3 gr minoxil tozu koyup kullanmak var acaba iyi sonuç verirmi

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2021, 22:05:53 »
 kimi var hemen kuruyor kimi çok gec kuruyor sabah kalkınca surersin kahvaltıdan once .normalde minox kullanıcıları eskiden sabah akşam azelik ve retonik asitle kullanırdı.retonik acnelsya kremde azelik azeldermde vardı.krem bunlar.acnelsya sür 1 saat sonra minox sür azelderm sur hemen minox sur yapardık.onde  etkinliğini arttırmak için sonucları bilmiom pek uğraşmadım sonuc alcak kadar.retonik asit gecirgenliği arttırır minox hucreye zor ulaşır kıl ölü hücre canlı 2 cm aşağıda diye biliyorum hucreyi.ama dermollerde aynı işi goruyor gozenekleri açıyor.akşam azelderm krem alıp minoxun hemen oncesi surebilirsin dht kovar minox daha rahat calısır.gozenek açıcıyıda dermollerle yaparsın.
  orda farklı maddeler vardır onlarla kombinesi nasıl olur bilmiom ama bence olmaz boyle bişi iyi sonuc vermez.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2021, 22:46:58 »
kimi var hemen kuruyor kimi çok gec kuruyor sabah kalkınca surersin kahvaltıdan once .normalde minox kullanıcıları eskiden sabah akşam azelik ve retonik asitle kullanırdı.retonik acnelsya kremde azelik azeldermde vardı.krem bunlar.acnelsya sür 1 saat sonra minox sür azelderm sur hemen minox sur yapardık.onde  etkinliğini arttırmak için sonucları bilmiom pek uğraşmadım sonuc alcak kadar.retonik asit gecirgenliği arttırır minox hucreye zor ulaşır kıl ölü hücre canlı 2 cm aşağıda diye biliyorum hucreyi.ama dermollerde aynı işi goruyor gozenekleri açıyor.akşam azelderm krem alıp minoxun hemen oncesi surebilirsin dht kovar minox daha rahat calısır.gozenek açıcıyıda dermollerle yaparsın.
  orda farklı maddeler vardır onlarla kombinesi nasıl olur bilmiom ama bence olmaz boyle bişi iyi sonuc vermez.
anladım, abi şöyle diyeyim suremiyorum gündüz pek sursem bile 20 dk sürüyor baydiriyor gerçekten o yüzden akşam sürüyorum bu arada bu bahsettiğiniz krem hocam kafadami kovuyor dht yi sadece, yani yan etki olurmu

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2021, 23:23:38 »
 olmaz niye olsun bunun daha ağırı bloker losyonlar var yanetkisizdir diyorlar drlar.kastım içinde bununda ve diğer blokerlerinde eklendiği losyonlar.ama şimdi 3 ay dolana kadar boyle devam et istersen ortaya çıkıcak sonuca bakalım.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2021, 00:55:13 »
olmaz niye olsun bunun daha ağırı bloker losyonlar var yanetkisizdir diyorlar drlar.kastım içinde bununda ve diğer blokerlerinde eklendiği losyonlar.ama şimdi 3 ay dolana kadar boyle devam et istersen ortaya çıkıcak sonuca bakalım.
1 bucuk ay geride kaldı inşallah güzel sonuçlar alırız bu arada minoxilden yana iyi bir  alıcımıyım hemen belli etmez değilmi oda, son olarak ben 1 ay sonra finasteride başlamayı düşünüyorum da

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2021, 09:04:32 »
 3 ay sonra sonuc belli olur boyle devam et şimdilik

Facebook Twitter Instagram