Gönderen Konu: Sağlam şoförler konuma bir bakar mısınız  (Okunma sayısı 1058 defa)

HEKTOR

• Hero Member
Sağlam şoförler konuma bir bakar mısınız
« : 04 Haziran 2021, 21:17:20 »
Alıştığım araba harici başka araba kullanamıyorum aşırı zorlanıyorum sanki ilk kez araba kullanan birisi gibi oluyorum . Alıştığım araç 96 model bı araba dağda bayırda her yerde çok kendimden emin kullanıyorum onu . 5-6 yıldır kullanıyorum .
Birde 2015 araç var vites atamıyorum araci tekletiyorum , yanastirirken zorlanıyorum ara sıra stop ettiriyorum . Gaza basınca bir anda kalkış yapıyor .
Bir türlü adam akıllı suremiyorum onu . Diğer eski araç öyle değil .
Ehliyete yazilacagim düşünüyorum ben nasıl başka araba kullanacağım

Armaan

• Hero Member
Ynt: Sağlam şoförler konuma bir bakar mısınız
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2021, 21:23:34 »
5-6 yıldır 96 model araç kullanan biri 2015 le asfalta imza atması lazım. Pratik yaparak alışırsın devam. dağ bayırda alıştıysan şehir içi panik yapıyon heralde ondandır

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2021, 21:27:18 »
5-6 yıldır 96 model araç kullanan biri 2015 le asfalta imza atması lazım. Pratik yaparak alışırsın devam. dağ bayırda alıştıysan şehir içi panik yapıyon heralde ondandır

Dag bayır aşırı keskin virajlarda öğrendim .
98 model olacaktı yanlış yazdım . Onu acayip kullanıyorum. Evet asfalt yollara göre köy yollarinda tecrübem daha fazla .
Kullanmasına kullanıyorum ama vitesinde çok zorlanıyorum araç tekliyor ama eski arabada sarsıntısız öyle geçiyor ki . Bı turlu alisamadim.
Birde başkan yeni araçlar gaza dokununca çok çabuk hızlanıyor birde bu zorluyor beni

Mehmet64

• Full Member
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2021, 21:28:22 »
5-6 yıldır kullansanız da acemisiniz bu duruma göre.Genelde acemi olanlar sadece alıştığı arabayı kullanir diğer arabalarda tökezler.

Kendimden biliyorum bendede olmuştu aynı şeyler,zamana ihtiyacınız var sadece ve bu zamanda imkanınız varsa farklı farklı arabaları kullanın belirli süreler
  • Ekim Tarihi: 25.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Prozinc Plus Şampuan,Proscar

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2021, 21:31:30 »
5-6 yıldır kullansanız da acemisiniz bu duruma göre.Genelde acemi olanlar sadece alıştığı arabayı kullanir diğer arabalarda tökezler.

Kendimden biliyorum bendede olmuştu aynı şeyler,zamana ihtiyacınız var sadece ve bu zamanda imkanınız varsa farklı farklı arabaları kullanın belirli süreler

2013 den beri şoförlük var .
Evet alıştığım aracı çok süper sürüyorum yani nerde olursa olsun sanki 40 yıllık şoför gibi . Ama başka araçta yeni öğrenmiş şoför gibiyim

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2021, 21:34:51 »
Dag bayır aşırı keskin virajlarda öğrendim .
98 model olacaktı yanlış yazdım . Onu acayip kullanıyorum. Evet asfalt yollara göre köy yollarinda tecrübem daha fazla .
Kullanmasına kullanıyorum ama vitesinde çok zorlanıyorum araç tekliyor ama eski arabada sarsıntısız öyle geçiyor ki . Bı turlu alisamadim.
Birde başkan yeni araçlar gaza dokununca çok çabuk hızlanıyor birde bu zorluyor beni
Panik var işte ehliyet yok çarparsam edersem bide araç farklı olur öyle sıkıntı yok sürücü kursunun aracında çözersin işi. Tabi ehliyeti  alınca rehavete kapılmamak lazım 😁

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2021, 21:38:17 »
Panik var işte ehliyet yok çarparsam edersem bide araç farklı olur öyle sıkıntı yok sürücü kursunun aracında çözersin işi. Tabi ehliyeti  alınca rehavete kapılmamak lazım 😁

Hocam panik kesinlikle yok 😀
Alıştığım araç 2.5 zorlandığım 1.5 . Debriyajlari tamamen farkli birde yeni araçlar çok seri ve çok çabuk hızlanıyor

Mehmet64

• Full Member
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2021, 21:39:13 »
2013 den beri şoförlük var .
Evet alıştığım aracı çok süper sürüyorum yani nerde olursa olsun sanki 40 yıllık şoför gibi . Ama başka araçta yeni öğrenmiş şoför gibiyim

Hocam şoförlük sadece yılla olmaz,benim babamın 10 yıllık ehliyeti var toplam 50 km yapmamıştır.

Mesela ben işim gereği olsun kendi şahsi arabamla olsun ehliyetli olarak 3-4 yılda 100.000 km yi geçmisimdir,bunları yapmadan önce benimde 2015 ten bı soforlugum vardı fakat dediğiniz olay oluyordu başka arabaya bindiğimde tökezliyordum.

Sanırım ehliyetiniz yok bu durumda sadece köy yollarinda ne kadar km yapabilirsiniz ki ?

Ehliyetiniz yokken uzun yol,km yapma şansınız pek yok ama ehliyete yazılana kadar farklı farklı arabalar kullanmayı deneyerek kendinizi biraz daha geliştirebilirsiniz tavsiyem
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 23

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2021, 22:00:04 »
Hocam şoförlük sadece yılla olmaz,benim babamın 10 yıllık ehliyeti var toplam 50 km yapmamıştır.

Mesela ben işim gereği olsun kendi şahsi arabamla olsun ehliyetli olarak 3-4 yılda 100.000 km yi geçmisimdir,bunları yapmadan önce benimde 2015 ten bı soforlugum vardı fakat dediğiniz olay oluyordu başka arabaya bindiğimde tökezliyordum.

Sanırım ehliyetiniz yok bu durumda sadece köy yollarinda ne kadar km yapabilirsiniz ki ?

Ehliyetiniz yokken uzun yol,km yapma şansınız pek yok ama ehliyete yazılana kadar farklı farklı arabalar kullanmayı deneyerek kendinizi biraz daha geliştirebilirsiniz tavsiyem

Evet daha çok arazı köy yollarında sürdüm . Ama asfaltta da çok sürdüm sürüyorum . (Şehir dışı )
Geçen bı 20 km rahat sürdüm 2-3-4 sürekli vites değiştirdim yani sarsıntısız çok süper attım . Ama dediğiniz gibi tecrube çok önemli bu yaz alacağım ehliyeti. Rahat alırım dimi ?

Bu arada bı ara 2007 di galiba Logan kullandım onu çok rahat kullanmıştım

Mehmet64

• Full Member
« Yanıtla #9 : 04 Haziran 2021, 22:25:01 »
Evet daha çok arazı köy yollarında sürdüm . Ama asfaltta da çok sürdüm sürüyorum . (Şehir dışı )
Geçen bı 20 km rahat sürdüm 2-3-4 sürekli vites değiştirdim yani sarsıntısız çok süper attım . Ama dediğiniz gibi tecrube çok önemli bu yaz alacağım ehliyeti. Rahat alırım dimi ?

Bu arada bı ara 2007 di galiba Logan kullandım onu çok rahat kullanmıştım

Alırsınız ehliyet sınavında yapılan herşeyin anlatımı daha önce yapılıyor,bardağı al şuraya koy diyorlar bildiğin ve size bardağı tutmasını öğretiyorlar normal trafikten daha basit ehliyet sınavı
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 23

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 04 Haziran 2021, 22:47:02 »
Alırsınız ehliyet sınavında yapılan herşeyin anlatımı daha önce yapılıyor,bardağı al şuraya koy diyorlar bildiğin ve size bardağı tutmasını öğretiyorlar normal trafikten daha basit ehliyet sınavı

Soforlugume çok güveniyorum ama farklı araçta hiç iyi değilim . Ama alirim ya 0 dan gidip alanlar var ben mi alamayacağım hem böyle diyorum kendime 😀😀

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 09 Haziran 2021, 10:30:48 »
96 model bir arabayı kullanan 2015 model arabayı çok rahat kullanır stres yapmayın :)
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Trevorreznik

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 09 Haziran 2021, 10:34:04 »
Hocam muhtemelen psikolojik eğer kullandığınız araba emanet vs ise zarar gelmesinden korktuğunuz için olabilir, içinizi ferah tutun

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2021, 21:57:41 »
Hala acemisin demek ki
Global Moderator

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2021, 17:09:15 »
92 model torosu 6-7 yıldır kullanıyorum. Ehliyette 2015 model ford fiesta verdiler.
Eğitimin ilk günü tabi abs nedir kullanmadık. Eğitmenin ilk günden kafasını cama vurmasıyla kemerini takması bir olmuştu. :D

Facebook Twitter Instagram