Gönderen Konu: Saçların Minyatürleşmesi  (Okunma sayısı 1449 defa)

Jasonkenn

• Full Member
Saçların Minyatürleşmesi
« : 08 Haziran 2021, 13:50:03 »
Bugün fark ettim de özellikle döküntü yaşadığım bölgede inanılmaz fazla sayıda saç var

(Normalde bu kadar seyrek değil az önce minoksil kullandım ve direkt gün ışığında çektim )

Finasteridin etkisi saç çıkartmak mı yoksa burdaki o incelmiş saçları kalınlaştırmak mı yoksa yeni saç çıkartmak mı çünkü zaten dökülme sorunu yaşayan herkesin lisedeki saçına dönmek gibi bir amaçlı yok ama en azından kafa derimiz görünmesin istiyoruz ve bunları sıklaştırmak da fazlasıyla iş görür

Saç dökülme problemini henüz 1 yıldır yaşıyorum o yüzden mi böyle saçlı bir halde çünkü sabah hormon testi yaptırdım ona göre finasteride başlayıcam

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ynt: Saçların Minyatürleşmesi
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2021, 13:56:18 »
Hocam, ön bölgenizde seyrelme ve minyatürleşme var benim gibi. Finasteride daha çok vertex denilen yerde, yani tepe bölgesinde işe yarıyor. Dikkat ettiğim kadarıyla uzun süreli kullanımda ön bölge de işe yarıyor, dün 5 senelik finasteride kullanan adama baktım, ön bölgesinde de kalınlaşma ve gürleşme gördüm. Uzun vadede işe yarıyor yani benim anladığım kadarıyla.

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2021, 14:09:32 »
Hocam zaten başlarsam yan etki olmadığı sürece 4 5 yıl boyunca kullanmayı planlıyorum zaten hali hazırda minox kullanıyorum artık dermarollerla Ön bölgeleri de halletmeye çalışıcam umarım toplarız saçları

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2021, 17:18:52 »
Umarım güzel olur.

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2021, 17:20:00 »
Umarım güzel olur.

Bakalım umuyorum yarın ilk dozu alıcam finasterid de yan etkisiz devam edebilirim inşallah

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2021, 18:33:55 »
Bugün fark ettim de özellikle döküntü yaşadığım bölgede inanılmaz fazla sayıda saç var

(Normalde bu kadar seyrek değil az önce minoksil kullandım ve direkt gün ışığında çektim )

Finasteridin etkisi saç çıkartmak mı yoksa burdaki o incelmiş saçları kalınlaştırmak mı yoksa yeni saç çıkartmak mı çünkü zaten dökülme sorunu yaşayan herkesin lisedeki saçına dönmek gibi bir amaçlı yok ama en azından kafa derimiz görünmesin istiyoruz ve bunları sıklaştırmak da fazlasıyla iş görür

Saç dökülme problemini henüz 1 yıldır yaşıyorum o yüzden mi böyle saçlı bir halde çünkü sabah hormon testi yaptırdım ona göre finasteride başlayıcam
Resmi görünce kendi saçımı görmüş gibi oldum aynı birebir 😃😃

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #6 : 10 Haziran 2021, 18:59:42 »
1 sene içinde saçlarımı kaybettim dökülme tipi saç yapısı birebir aynı ortadan açıldı sonra tepe bölgesi inceldi tabi ekime girdim 5 ay oldu Finasterid alıyorum saçlarını kaybetmeden kendince önlemini al

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #7 : 10 Haziran 2021, 22:20:35 »
1 sene içinde saçlarımı kaybettim dökülme tipi saç yapısı birebir aynı ortadan açıldı sonra tepe bölgesi inceldi tabi ekime girdim 5 ay oldu Finasterid alıyorum saçlarını kaybetmeden kendince önlemini al

Min dut losyon xpecia biotin dermaroller kullanıyorum oral fin e biraz daha düşüneyim dedim siz herhangi bir tedavi kullandınız mı

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2021, 00:20:18 »
Min dut losyon xpecia biotin dermaroller kullanıyorum oral fin e biraz daha düşüneyim dedim siz herhangi bir tedavi kullandınız mı
hayır dökülme aşamasında önlem almadım gitti saçlar :)

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2021, 11:44:43 »
hayır dökülme aşamasında önlem almadım gitti saçlar :)

Doktora gittiniz mi? Finasteride için ne dedi?

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2021, 12:14:12 »
Doktora gittiniz mi? Finasteride için ne dedi?

Hiçbir doktor önermez hocam ben de stajyer hekimim saç estetik bir sorun bunun için hormon baskılamayı önermez benim gittiğim doktor bana başta ısrgan otlu şampuan falan demişti adamın kafada saç yoktu direkt usturaydı

Finssterid riskli bir ilaç ama dökülmenin yarattığı stres ben de çok aşırı seviyede

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2021, 22:05:54 »
Hiçbir doktor önermez hocam ben de stajyer hekimim saç estetik bir sorun bunun için hormon baskılamayı önermez benim gittiğim doktor bana başta ısrgan otlu şampuan falan demişti adamın kafada saç yoktu direkt usturaydı

Finssterid riskli bir ilaç ama dökülmenin yarattığı stres ben de çok aşırı seviyede

Burada bir ilginç durum söz konusu. Yabancı doktorlar bizdekiler gibi uzak bakmıyor, bizdeki doktorlar bu işi “estetik” bir sorun olarak görüp, insan psikolojisine ne denli bir etki ettiğini hesaba katmıyorlar sanırım. Bence bu büyük bir yanlış. Bilmiyorum hangisi doğru, ama bir tezatlık var. Siz ne düşünüyorsunuz finastetide konusunda?

Facebook Twitter Instagram