Gönderen Konu: Ekim sonrası mevcut saçların durumu ve dökülme seyiri?  (Okunma sayısı 3161 defa)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar Selam,
 kesin bir bilgiye sahip olmadığımız halde  çokca konuşulan Ve merak edilen bir konu ile alakalı fikirlerinizi almak isterim.
-saç Ekim'inden sonra kendi saçlarım daha güçlendi, dökülmem durdu diyen en az 20 kişi görmüşümdür.Buna kendimde dahilim.5-6 ay arası biraz kayıbım oldu ama sonrasında saç dökülmesi ile alakalı hiç rahatsızlık hissetmedim, hatta kendi  saçlarımdaki cansızlıkta ortadan kayboldu?
Bu konu hakkında tecrübelerinizi yaArmısınız? Böylece ortalama bir fikir edinmek istiyorum.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim sonrası mevcut saçların durumu ve dökülme seyiri?
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2017, 15:09:12 »
"Şok dökülmede zaten telofaz dönemde olan zayıf olan saçlarında kaybedip, sadece sağlıklı olanlarla devam ediyoruz" fikri aklıma geliyor ama bu seferde bu kadar çok sağlıklı sacım olmadığını hatırlayıp bu fikrimi yalanlıyorum.
Kafaya açılan kanallar bir nevi deriyi yenileyip dolaşımı düzenliyor diyeceğim, ozman senede bir gidip kafaya kanal açtıralım:)
Çıkamadım işin içinden

Logan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2017, 15:44:19 »
bence kafa derisindeki o kadar iğnelemeler kafadaki kan akışını ve kılcal damarları oluşturuyor böylelikle eski saçlarımızda kuvvetlenmiş oluyor dermoroller misali bi etki sanırım.
bana göre saç ekiminden belli bi süre önce ve sonrasında hazır saç köklerine çok sayıda kanlanma varken bunu değerlendirmek lazım biotin ve saça faydalı vitamin mineral ne varsa destek olarak almakta fayda var.

kadiköy1

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2017, 18:41:10 »
Sloocer üstadım güzel bir yere değinmişssin. buna bende şahit oldum.. net bilgi olmamakla birlikte kafada açılan binlerce kanallar deri altına canlılık kazandırıyor ve kan akışını hızlandırıyor. dökülmenin azalmasının sebebi bu olabilir. ama bilimsel bir açıklaması olan varsa seviniriz.. dediğin gibiyse anlaşalım bir ekim merkeziyle 6 ayda bir falan sadece 1000 tane falan kanal açmaya gidelim. kanalı açsın bıraksın :)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2017, 19:05:42 »
Sloocer üstadım güzel bir yere değinmişssin. buna bende şahit oldum.. net bilgi olmamakla birlikte kafada açılan binlerce kanallar deri altına canlılık kazandırıyor ve kan akışını hızlandırıyor. dökülmenin azalmasının sebebi bu olabilir. ama bilimsel bir açıklaması olan varsa seviniriz.. dediğin gibiyse anlaşalım bir ekim merkeziyle 6 ayda bir falan sadece 1000 tane falan kanal açmaya gidelim. kanalı açsın bıraksın :)

Ozman işimiz kolay...
Gerekli malzemeler : 1 adet Permasharp marka jilet
                             : alt fondan kısık volümde Müslüm baba müsikleri:)
                             : 2 kadeh te vodka tamamdır bu iş.... sonra SAÇLAR FORAAA:)

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2017, 13:21:31 »
ekimde aralara girerlerse incelmiş tuyleşmiş saçlar ölür ama aralarda normal saçlar varsa orlar canlanabilir işlem yapılıo  damarlar beslenio hani diolar elle sacınıza masaj yapsanız faydalıdır diye saçı bir tek damardaki kan besler minox falan damar açıcılar bu işte kullanılır ya ben olaya ondan 2 turlu bakııom eskiden saça kıza cekerdim kokunden saçlar acayip canlanırdı bir kopartmadığım kalırdı
saçları ekmeydi dersin

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Temmuz 2017, 13:38:09 »
Saç ekimi ilk 3 ay kan akışını yavaşlatır  kanal açılan bölgelerde  ve kafanın diğer taraflarında tranva oluşturur ayrıca verilen anestezide saçları zayıflatır bu yüzden var olan saçlar cansızlaşır Ekim ile  birlikte. Bu durum Yoğun olan saçlarda zayıflık pek farkedilmez ama daha sonraki toparlama süreci farkedilir. Toparlayan  ve kan akışı düzene giren deri ile zarar görmemişse eğer  var olan saçlar da çıkan yeni saçlar ile birlikte tekrar kalınlaşır buda kişiye bu hissi verebilir.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2017, 13:48:37 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

son gohan

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 21 Mart 2019, 02:38:07 »
bana saç ektirdiğim doktorum şöyle bir şey demişti daha öncesinde prp mezoterapi yaptırmıştım başka hastanede ekimden önce ya da sonra yaptırayım mı diye sormuştum öncesinde yaptırdığımda pek fayda alamamıştım kandırmışlardı beni % 50 vs saç cıkcak diye:D ektirdiğim doktorum şunu demişti iğne ile yaraladığınız için bölgeyi iyileştirmeye aldığı için kendini vücud fayda vs oluyor yanlış hatırlamıyorsam bu tarz bir şey söylemişti

demdem

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2019, 02:57:43 »
benimde ekimden sonra zayıf saçlar güçlendi dökülme azaldı hic bu kadar az döküldüğünü hatırlamiyorum

Facebook Twitter Instagram