Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası mevcut saçların yavaş uzaması  (Okunma sayısı 3749 defa)

Muhammed.19

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar merhaba. Ben saç ekimi yapalı yaklaşık 39-40 gün oldu. Ekilen saçlar büyük çoğunlukla döküldü. Süreç doğal olarak devam ediyor. Buraya kadar hiçbir sorun yok. Ama bana sanki kendi saçım çok yavaş uzuyormuş gibi geliyor. Konuyla ilgili olarak bilgisi olan var mı? Sadece bana mı böyle geliyor? Düzenli olarak saçlarımı yıkıyorum ve vitamin desteği de alıyorum. Ayrıca bu şok dökülme ile dökülen saçlar ne zaman çıkmaya başlar sizce? Ekimin tam 4.ayında okul açılmış olacak benim.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi sonrası mevcut saçların yavaş uzaması
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2020, 19:21:46 »
Bende ekilen saçlar yavas uzuyo . Hatta sok donemine daha kısa olarak girdiler. 4. Aya kadar baya bi düzelmiş olur ama duruma gore yebi çıkmaya başlamış olur. Kendi saçın yavaş uzamıyordur bence
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Muhammed.19

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2020, 19:24:26 »
Bende ekilen saçlar yavas uzuyo . Hatta sok donemine daha kısa olarak girdiler. 4. Aya kadar baya bi düzelmiş olur ama duruma gore yebi çıkmaya başlamış olur. Kendi saçın yavaş uzamıyordur bence

3.ayda yeni yeni çıkmaya başlayacağı söyleniyor ekilen saçların doğru mu bu?

Bıyıklı santrofor 2732

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2020, 22:17:33 »
Şoktan sonra saçlar uzamaya başlar. Görünür kılınması 3 ay gibi zaman alabilir. Senin şok bitti mi 4. Aya mevcut saçlarınla eşitlersen ekimi hoş bir görüntü olur

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2020, 22:36:57 »
Ekimden sonra mevcut saçlarda yavaş uzar. İlk ekimimde bariz yaşamıştım bunu, 2 ayda normalde papaz gibi olan saçlarımın uzama hızı yarı yarıya belki daha fazla düştü. Bunun sebebi de sanırım travma ve vucudun toparlamaya çalışması. 4 5 ay sürüyor, sonra normale dönmeye başlayacaktır.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2020, 23:13:34 »
Ekimden sonra mevcut saçlarda yavaş uzar. İlk ekimimde bariz yaşamıştım bunu, 2 ayda normalde papaz gibi olan saçlarımın uzama hızı yarı yarıya belki daha fazla düştü. Bunun sebebi de sanırım travma ve vucudun toparlamaya çalışması. 4 5 ay sürüyor, sonra normale dönmeye başlayacaktır.

Olabilir bende fark gormedim . Siz daha dikkatli kıyas etmiş olabilirsiniz. Ben gala kendimdeki hızı bariz farkedemedim
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2020, 23:25:01 »
Saç ekiminden sonra kafada kan akışı bozulur ve var olan saçlar zayıflar.

Kan akışı dengesi toparlayana kadar zayıflama geç uzama problemleri olabilir 4 aya kadar normale döner
Global Moderator

Muhammed.19

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2020, 01:08:54 »
Şoktan sonra saçlar uzamaya başlar. Görünür kılınması 3 ay gibi zaman alabilir. Senin şok bitti mi 4. Aya mevcut saçlarınla eşitlersen ekimi hoş bir görüntü olur

Eyvallah kardeşim sağolasın bilgilendirme için. İnşallah dediğin gibi olur. 4.ayda eşitlemeyi ben de düşünüyorum zaten okula gitmeden 1 hafta önce

Muhammed.19

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2020, 01:11:53 »

Ben de işte bunu farkettim. Karşılaştırdım gerçekten de fark var yani. Benden mi kaynaklanan bir sorun var diye düşünmüştüm ama bunları öğrendiğim iyi oldu. Sağolasın kardeşim bilgilendirmen için. İnşallah hepimizin gönlüne göre olur sonuçlarımız

Muhammed.19

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 24 Temmuz 2020, 01:13:04 »
Saç ekiminden sonra kafada kan akışı bozulur ve var olan saçlar zayıflar.

Kan akışı dengesi toparlayana kadar zayıflama geç uzama problemleri olabilir 4 aya kadar normale döner

Abi valla hakkın ödenmez. Her konudaki bilgilendirmelerin yüreğimize su serpiyor :) Sağolasın her şey için, Allah razı olsun.

Facebook Twitter Instagram