Gönderen Konu: Saç ekiminden sonra uzamayan ya da yavaş uzayan kökler  (Okunma sayısı 2318 defa)

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
Bu durum genelde saç ekiminden sonra kişiyi tereddüte düşüren konulardan bir tanesi. Benim de ön bölgede şok dökülme esnasında kırılan köklerden bazıları çok ufak uzayıp aynı boyutta kaldı, bu konuda net bir durum olmamakla birlikte genel yorumlar alttan saç gelecek onu ittirecek, bir süre sonra o uzamayan saç kökü kendiliğinden dökülecek, kök o şekilde kalacak ya da dökülüp oradan saç çıkmayacak şeklinde.
Genel olarak bu durumu yaşayan kişilerin o uzamayan saç köklerindeki gelişimi merak ettim hem de bundan sonra direkt bunun alakalı cevap arayanlara güzel bir konu olmuş olur, değerli yorumlarınızı bekliyorum.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
Ynt: Saç ekiminden sonra uzamayan ya da yavaş uzayan kökler
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2021, 01:19:06 »
Pego, bende ekimden sonra, aynı şekilde boyları 2-3 mm olan ve uzamayan saçlar farkettim, üstelik kalın ve sağlıklı saç telleri 6-7 tane, farklı yerlerde tespit ettim, ve koordinatlarını belirleyip takibe aldım.. :D hep aynı boyda, günlerce, haftalarca, Aylarca bekledim, ne dökülüyor ne zayıflıyor ne uzuyor, sonra En son 7. Ayda saçlar iyice uzayınca artık görememeye Başlamıştım, taki Revize öncesi saçımı 4 - 5 numaraya kısaltana kadar, sonra tekrar hiç bir şey olmamış gibi karşıma çıktılar.. :D Saçın evrelerinden hangisinde olduklarına karar veremeyen Greftler.. :o

Ama sonra onları unutup kendime yeni Bir sayfa açtım, ve Lanet olsun Dostum dedim, Belki Revizeyle kendilerine gelirler, Yada sonsuza Kadar aynı boyda Kalırlar, Yada dökülüp giderler diye Düşündüm, Şimdi saçların Uzamasını bekliyorum, ve Artık onları Takip etmeyeceğime dair Kendime söz Verdim.. :D Bence sende Düşünme, Yoksa bir yerden Sonra 3. Sınıf Japon gerilim Filmine dönüyor, Neyse.. Sana Bol Şans Dilerim.. :D |-onayisareti-| (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2021, 01:39:08 »
Pego, bende ekimden sonra, aynı şekilde boyları 2-3 mm olan ve uzamayan saçlar farkettim, üstelik kalın ve sağlıklı saç telleri 6-7 tane, farklı yerlerde tespit ettim, ve koordinatlarını belirleyip takibe aldım.. :D hep aynı boyda, günlerce, haftalarca, Aylarca bekledim, ne dökülüyor ne zayıflıyor ne uzuyor, sonra En son 7. Ayda saçlar iyice uzayınca artık görememeye Başlamıştım, taki Revize öncesi saçımı 4 - 5 numaraya kısaltana kadar, sonra tekrar hiç bir şey olmamış gibi karşıma çıktılar.. :D Saçın evrelerinden hangisinde olduklarına karar veremeyen Greftler.. :o

Ama sonra onları unutup kendime yeni Bir sayfa açtım, ve Lanet olsun Dostum dedim, Belki Revizeyle kendilerine gelirler, Yada sonsuza Kadar aynı boyda Kalırlar, Yada dökülüp giderler diye Düşündüm, Şimdi saçların Uzamasını bekliyorum, ve Artık onları Takip etmeyeceğime dair Kendime söz Verdim.. :D Bence sende Düşünme, Yoksa bir yerden Sonra 3. Sınıf Japon gerilim Filmine dönüyor, Neyse.. Sana Bol Şans Dilerim.. :D |-onayisareti-| (^_^)

Hahaha 15-20 gün kafayı takıp takip ettim son 1 haftadır bıraktım gibi ama yine de insanın gözü arada kayıyor bu korku filmine. :D
Sağol cevabın için saçlı adamın laneti bizim gibi bu gerilimi yaşayanlara ışık oldun. :)
Xpecia günde 2 tablet
Prozinc Plus Şampuan

Serkan Aygın 4200 Greft https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16500.0

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2021, 01:42:56 »

Hahaha 15-20 gün kafayı takıp takip ettim son 1 haftadır bıraktım gibi ama yine de insanın gözü arada kayıyor bu korku filmine. :D
Sağol cevabın için saçlı adamın laneti bizim gibi bu gerilimi yaşayanlara ışık oldun. :)

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, Gerçekçi, tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür.. Işıkmı Olduk Karanlıkmı Bilmiyorum Artık, Herkes Kendi Psikolojisine Göre Kararını Versin.. :D

• Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

transkela

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2021, 01:41:35 »
Operesyonumun üzerinden 6  ay geçti, bende de epeyce uzamayan oldukça kalın fakat kısa saçlar mevcut. bugün bi cımbız yardımıyla bu saçları çektiğimde hiçbir direnç göstemedile, tam manasıyla tereyağından kıl çeker gibi geldiler . Diplerinde saç kökü dahi olmayan birbirine yapışmış j harfi şeklinde saçlardı. tıpkı ekimden 2-3 hafta sonra başlayan şok dökülmedeki saçlar gibi.

6 ay kadar orada öylece dökülmeden durmuş ekim yapılan saçlarım olduğuna kanaat getirdim. saçımı incelediğimde bu şekilde onlarca saç kökü mevcut. Buradan 6 aydır çıkmayan saçların bundan sonra çıkacağını düşünmek ?? Bilemedim çıkacaklar mı?
  Geçen süreye nazaran güncel durumum yeterince iyi değil, yarın ilk iş ekim merkeziyle de bu durumu paylaşacağım.

Facebook Twitter Instagram