Gönderen Konu: Sıklaştırma ekimleri,mevcut saçların aralarına girme sorunu  (Okunma sayısı 1019 defa)

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar bazı merkezler çok seyrek değilse bazı bölgelere ekim tercih etmiyor 'köklere zarar veririz' diye,kimisinde de de 'orası da kanlansın' düşüncesi var..sizce hangisi doğrudur? Ekim öncesi anti dht kullanıp kullanmama durumuna göre değişir mi? Yorumlarınız var mı konuda? Mesela bazı AHD ve Asmed ekimlerine baktım az seyrek olan yerlere girmemişler.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sıklaştırma ekimleri,mevcut saçların aralarına girme sorunu
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2022, 18:23:31 »
Yorum yok mu arkadaşlar?
  • Yaşınız 31

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2022, 22:31:57 »
İyi Ekimciler bir kök çıkarayım 2 kökten olayım düşüncesinde değiller.Saclarini sıfıra vur zaten boşluk olan bir yer varsa oraya kök ekilir ama yoksa kökün üzerine kök ekilmez.O kökün yanına ekilse bile şoka uğrayabilir bunun için 6 ay finasterid şart yoksa giden gelmeyedebilir dökülmeyi hızlandıyorsun çünkü

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2022, 23:03:16 »
Benim de tepe ortasında bir sürü incecik saç var artık uzamıyor. Ama kelleşen bölge yok

Bu yüzden DHI ekim ile aralara girilerek sağlam bir sıklaştırma yaptırmayı düşünüyorum

Fin kullanıyorum ve dökülmem yok. Ama bu incecikler ekim sırasında dökülürse de sorun yok çünkü zaten uzamıyorlar

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2022, 23:13:10 »
Benim de tepe ortasında bir sürü incecik saç var artık uzamıyor. Ama kelleşen bölge yok

Bu yüzden DHI ekim ile aralara girilerek sağlam bir sıklaştırma yaptırmayı düşünüyorum

Fin kullanıyorum ve dökülmem yok. Ama bu incecikler ekim sırasında dökülürse de sorun yok çünkü zaten uzamıyorlar
Hay hocam çok yaşa..ben de dolaylı olarak onun için sordum zaten bende de orta parlayan yerler var,döküldü mü inceldi mi anlamadım,işte olurda ektirirsem gireyim mi acaba diye bi ön bilgi oluşsun istedim kafamda..
  • Yaşınız 31

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2022, 23:19:06 »
 herhalikarda aralara girilen yerdeki cılızlar tüyleşmişler ölür.ama dandik yer ekerse araya girdiği yerdeki tümünü doker ondan aralara girilcek ekimi muhakkak kaliteli yer yapmalı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2022, 23:27:08 »
herhalikarda aralara girilen yerdeki cılızlar tüyleşmişler ölür.ama dandik yer ekerse araya girdiği yerdeki tümünü doker ondan aralara girilcek ekimi muhakkak kaliteli yer yapmalı
Tavsiye niteliğinde soruyorum hocam,saça adanmış bir ömür olarak tavsiyeleriniz önemli 😃 Forumdaki sonuçları malum, AHD bu iyi gruba girer mi?
  • Yaşınız 31

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2022, 23:33:48 »
Aslında herkes mevcut potansiyel dökülen yerlere ekim yaptırarak bu sorunundan kurtulmak ister ancak maalesef incelen bölgelere ekim yaparak zarar verme riskinden dolayı merkezler bu bölgelere ekim yapmamayı tercih ediyorlar. Zaten yapılan ekiminde %100 tutacak garantisi yok. Mesela benimde orta hatta incelen saçlarım mevcut ve bu alana bende ekim yaptırmadım. Ama bölgesel bir seyrelme olduğunda bazen varolan saçları yok sayıp ekim de yapabiliyorlar. Tamamen dökülmenin durumuna ve hastanın beklentisine göre değişiyor. Ama bence doğru olan ince olan saçları yok saymak yerine gerekirse birden fazla ekim yapılıp sadece seyrek yerlerin kapatılması.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2022, 23:40:15 »
Aslında herkes mevcut potansiyel dökülen yerlere ekim yaptırarak bu sorunundan kurtulmak ister ancak maalesef incelen bölgelere ekim yaparak zarar verme riskinden dolayı merkezler bu bölgelere ekim yapmamayı tercih ediyorlar. Zaten yapılan ekiminde %100 tutacak garantisi yok. Mesela benimde orta hatta incelen saçlarım mevcut ve bu alana bende ekim yaptırmadım. Ama bölgesel bir seyrelme olduğunda bazen varolan saçları yok sayıp ekim de yapabiliyorlar. Tamamen dökülmenin durumuna ve hastanın beklentisine göre değişiyor. Ama bence doğru olan ince olan saçları yok saymak yerine gerekirse birden fazla ekim yapılıp sadece seyrek yerlerin kapatılması.
Zaten incelik seyreklik yaratıyor hocam,hatta şöyle de denebilir;ince olan bölgede zaten dökülmeninnde etkisiyle seyreklik oluyor çoğu zaman..keşke herkesin sürekli kolayca saç ekimi yapabileceği kadar basit,ucuz,daha az zaman alıcı işlem olsa bu ama değil ne yazık..özelllikle süreç olarak çoğu ağır ameliyattan bile daha zaman alıcı ne yazık ki,bence bu da bir nevi ameliyat çeşidi hatta 😃
  • Yaşınız 31

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Mayıs 2022, 00:02:56 »
Tavsiye niteliğinde soruyorum hocam,saça adanmış bir ömür olarak tavsiyeleriniz önemli 😃 Forumdaki sonuçları malum, AHD bu iyi gruba girer mi?
hocam son sonuclarını takip etmedim ama onlarında tum merkezlerinde aralara girilmiş ekimlerini arastır
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 20 Mayıs 2022, 00:06:56 »
hocam son sonuclarını takip etmedim ama onlarında tum merkezlerinde aralara girilmiş ekimlerini arastır
Baktım hocam harikulade duruyor,hem de daha az greftle daha çok alan kapatıyorlar gibi diğer merkezlere göre.
  • Yaşınız 31

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : 20 Mayıs 2022, 00:13:37 »
Zaten incelik seyreklik yaratıyor hocam,hatta şöyle de denebilir;ince olan bölgede zaten dökülmeninnde etkisiyle seyreklik oluyor çoğu zaman..keşke herkesin sürekli kolayca saç ekimi yapabileceği kadar basit,ucuz,daha az zaman alıcı işlem olsa bu ama değil ne yazık..özelllikle süreç olarak çoğu ağır ameliyattan bile daha zaman alıcı ne yazık ki,bence bu da bir nevi ameliyat çeşidi hatta 😃

İşte duruma göre o da değişiyor. Benim mesela o incelme orta hatta çocukken dikkat ettim kafamı 3 numara yaptığımda yani ilk saçlarımın döküldüğü zamanlarda zaten çocukken başladı halen hafif seyirde devam ediyor. Kısa da uzun da çok göze çarpmıyor. O yüzden bölgesel bir seyrelme diye söyledim iletimde. Eğer incelmeden kasıt bölgesel yüksek oranda minyatürleşme ise zaten ekim yapılması gerekli. Tedavi ile kurtarılabilecek saçlar varsa zaten saç ekimini kimse tercih etmez, sonuçta ekim kellikten kurtulmak adına var. O yüzden bu sıklaştırma ekimleri de kaliteli merkezler de tamamen kişinin açıklığı, donör kalitesi hepsi değerlendirilip bence durum analizine göre yapılıyor. Zaman alıcı olduğunu bende biliyorum ama mantıklı olan birden fazla planlama yapılarak ekim yapılması. Kimse de bunu yapmıyor zor bir süreç ama yine de olması gereken de bu. Risk alınınca olmayınca üzülmemek gerek sonra :).
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 20 Mayıs 2022, 00:32:31 »
İşte duruma göre o da değişiyor. Benim mesela o incelme orta hatta çocukken dikkat ettim kafamı 3 numara yaptığımda yani ilk saçlarımın döküldüğü zamanlarda zaten çocukken başladı halen hafif seyirde devam ediyor. Kısa da uzun da çok göze çarpmıyor. O yüzden bölgesel bir seyrelme diye söyledim iletimde. Eğer incelmeden kasıt bölgesel yüksek oranda minyatürleşme ise zaten ekim yapılması gerekli. Tedavi ile kurtarılabilecek saçlar varsa zaten saç ekimini kimse tercih etmez, sonuçta ekim kellikten kurtulmak adına var. O yüzden bu sıklaştırma ekimleri de kaliteli merkezler de tamamen kişinin açıklığı, donör kalitesi hepsi değerlendirilip bence durum analizine göre yapılıyor. Zaman alıcı olduğunu bende biliyorum ama mantıklı olan birden fazla planlama yapılarak ekim yapılması. Kimse de bunu yapmıyor zor bir süreç ama yine de olması gereken de bu. Risk alınınca olmayınca üzülmemek gerek sonra :).
Aynen katılıyorum,görsel olarak bariz minyatürleşme varsa zaten girilecek oraya kaçış yok..Dediğiniz gibi en ideali aslında mevcut duruma göre değil de kelliğin gidişatına göre önceden planlayıp ekim yapmak,bugün 500 greft isteyen yer yarın 1500 greft de isteyebilir 😃 Ama ne yazık ki 'oralara şimdi girmeyelim 2. Ekimde olur,ya da 3. Ekimde olur' vs uzun planlar zor..saç ekimi umarım zamanla daha basit bi işlem olur,yani parasını,acısını,ekim işlemini geçtim en azından şok dökülme olmasa 10 günde oldu bitti olsa olur ben buna razıyım yeter 😃
  • Yaşınız 31

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 20 Mayıs 2022, 11:44:12 »
Slayer91 hocam bak geçenlerde bir ekim görmüştüm
İlginç bir ekim. Asmed az bir açıklığa 5006 greft saç ekmiş. Konuyu incele kesinlikle
Bu az açıklığa rağmen bu greft ekilmiş. Belli ki orman saç hedeflenmiş. Ama haliyle bir sürü aralara girilmiş

Benim saçımın orta ve önü de böyle. 2 yılda Fin takviyesi bile kurtaramadı o tüyleşmiş, incelmiş saçları. Ama bu sorunlu bölgeler dışında genel olarak saçım iyi durumda ve dökülmüyor
Böyle durumlarda bu tüyleşmiş, incecik saçları yok sayarak ekim yapacaklar belki de sanırım. Ama benim seyrekliğe 5000 fazla gelir galiba

Konu linki
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24994.0
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2022, 12:51:45 Gönderen: Pier »

Eksi sözlük

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 20 Mayıs 2022, 11:52:48 »
Resim paylaşmadan yorum olmaz

Facebook Twitter Instagram