Gönderen Konu: Asuman Hair/3200 greft/21.03.2022/Yaş:26  (Okunma sayısı 32119 defa)

Robert

• Hero Member
Asuman Hair/3200 greft/21.03.2022/Yaş:26
« : 23 Mart 2022, 17:46:38 »
Merhaba değerli forum üyeleri ve forumu üye olmadan takip edenler:)
Öncelikle bu forumun kurucularından olan başta Hintell olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.Umarım bu forumla tanışmadan ekim yapan kimse kalmaz.Yaklasik 2 sene önce forumu bilmeden şakaklara yaptırdığım yaklaşık 2000 greftlik ekim planlamanın ve çıkışın kötü olması ve saçlarda dokulmenin devam etmesi sorunu beni ikinci bir ekime itti.Dokulmeler durdu finasteridle.. Yaş 26yi geçti 27ye doğru yol alıyoruz.
Ekim öncesi:
Ekim merkezi konusunda baya bir araştırma yaptım.Forumdan yararlanıp ekimden önce yaklaşık 7 ay Solgar biotin 5mg ve finasterid kullandım.Finasterid yan etki olarak menide biraz sıvılaşma ve libido artışı yaptı bu durum halen devam ediyor.Olumlu etki olarak saçları gözle görülür şekilde  biraz toparladı.Fotograflarda belli olur mu bilmiyorum.Ekim merkezi için yaptığım araştırmada parayı gözden çıkardım ve en istikrarlı merkezin Asuman hair transplantasyon olduğuna kanaat getirdim ve merkezle yaptığım görüşmede 21 mart tarihi için randevu aldım.20 Mart günü direkt uçakla önce İstanbul havalimanına oradan 52 TL ile Sabiha Gökçen havalimanına gittim.Ordan da taksiyle yaklaşık 65 TL karşılığında Classes butik otele geçtim.Sabiha Gökçene direkt uçuş bulamadım.Ucakta hemen önümdeki kişi ile hostes arasında kavga çıktı.Hay aksi..
Ekim günü:
21 mart günü sabah saat 7de kalkıp güzel bir kahvaltı yapıp Özel Yüzyıl Hastanesine geçtim.Saat 8 gibi Sümeyye hanım karşıladı.Gittigimde orada Ekim için bekleyen arkadaşla sohbet ettik.Bu arada Sümeyye hanım bazı belgeleri imzalattirdi.Sonra Ozan bey kan testi aldı.Ardindan 8:30 gibi Asuman hanım geldi.Saçımı incelediğinde önceki ön çizgiyi değiştireceğini ve sakaklarda doğal durmayan 10 grefti çıkartacağıni söyledi.En büyük temennim doğal ve sık bir ekimle beraber mevcut saçın ve donorun zarar görmemesiydi.Gorusmeden sonra Ozan bey tıraş edip anestezi uyguladı.Daha sonra Asuman hanım gelip 800 grefti çıkarıp ardından kanal açma işlemine başlayıp yemek arası verildi.Sonradan Elif hanım ve Enes bey gelip kalan greftleri çıkarıp yerleştirme işine başladılar.Gunde iki ekim yapıldığı için böyle bir planlama kuruldu sanırım.Asuman hanım son iki saat gelip tek başına greft yerleştirip kalan greftlere de kanal açtı.Ekim saat 21:00 civarı bitti.Derim baya sert olduğu için greft almada zorlandılar.Bu bir dezavantaj olsa da ikili greftlerin daha fazla olması moralimi yerine getirdi.Toplam 3200 greft yerleştirildi.Asuman hanım forumda okuduğum gibi gerçekten mütevazı, disiplinli, çalışkan ve sonuc odaklı biri.Sonucun güzel olması için onlarca saat gidip gelebilir ki beraber çıktık Ekim merkezinden.Kendisiyle olan sohbetimde İstanbul yerine Antalya tercihinin daha güzel olacağını söylediğimde bunu değerlendireceğim dedi ve Enes bey Antalya fikrini çok severek yarın ilk yıkamayı keşke Antalya'da yapsaydık dedi Ozan beyin de cok istediğini gördüm.Olursa güzel olur tabiki :)
Asuman hair merkezini eleştirdiğim tek nokta Ekim sonrası herhangi bir şampuan ve losyon vermemeleri oldu.Sumeyye hanımın wptan attığı ürünleri almak için taksiyle 10a yakın eczane gezdiğim halde tavsiye edilen şampuanı ve bazı ürünleri bulamadım.Bir ara o kadar gezerken kafami taksiye binerken çarptım.Pek zarar görmedi greftler sanırım.Gerek yok bunlara kendin al hastaya sat işte.O Ekim yapilmis kafa haliyle insan rahat gezemiyor.Kendilerine söyledim.
Ekim sonrası :
Ekimden sonra 15 dakika uzaklıktaki  otele taksiyle geçtim.Gece baya bir uyudum.Oteli internetten rezervasyon yaparak günlük 350 Tlden yer ayırttım.Otel idare ederdi para sorununuz yoksa başka otelleri tercih edebilirsiniz.Sabah uyanıp ilk yıkamaya gittim.Ardindan tekrar otele geçip ertesi gün uçakla döndüm.Ucakta gene önümdeki kişi ile hostes arasında kavga çıktı. Neyse:).Olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.
Kullanılan geçici takviye ve ilaçlar,:
Coraspin - (Günde 1 Kez)
Fito Krem (Sabah Akşam)
Cipro (Tablet Sabah Akşam)
Batix Sprey (Sabah Akşam 10 gün)
Prednol (tablet 4 gün)
Ekimden önce kullandığım ve sonra kullanacağım ilaçlar:
Proscar (1/4 mg günlük )
Solgar biotin 5 mg
Prozinc Şampuan
20. gün Prozinc Plus Serum ilave edeceğim

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Asuman Hair/3200 greft/21.03.2022/Yaş:26
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2022, 17:51:06 »
Ooo Robert bey ekim konusu açmış.
"Haberdar et" butonu çöker şimdi :)
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2022, 17:54:58 »
Ekim öncesi saç ve donor hali

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2022, 17:58:04 »
İlk foto Ekimden sonraki gün ilk yıkama sonrası fotoğraf
Sonrakiler üçüncü gün ikinci yıkama sonrası
« Son Düzenleme: 23 Mart 2022, 18:23:07 Gönderen: Robert »

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2022, 17:59:25 »
Ooo Robert bey ekim konusu açmış.
"Haberdar et" butonu çöker şimdi :)
Bu yola tekrardan girdik zweig.Değerli yorumlarını beklerim😀

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 23 Mart 2022, 18:02:41 »
Dönör bölgen iyi , açıklığın güzel ve mevcut saçların baya var , bir nevi sıklaştırma ekimi olmuş. Asuman Hanım da bu sıklaştırma ekimi konusunda çok başarılı, mevcut saça zarar  vermeden ekim yapan nadir ekimcilerden birisidir. Klinik tercihin için tebrik ediyorum. Şimdi 9-12 aylık uzun bir süreç var, bu süreçte iyi bir özen,az stres, gerekli takviyeler kullanarak güzel bir netice alacağını düşünüyorum. Allah yar ve yardımcın olsun.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2022, 18:04:49 »
Bu yola tekrardan girdik zweig.Değerli yorumlarını beklerim😀
Marka zaten 10 numara.
Fakat dediklerine katılıyorum. Asuman hanım hastalarına direkt klinikte satsa medikalleri daha mantıklı.

Donör gayet iyi. Sağlıklı görünüyor. Ekim de sıkı yapılmış. Her şey çok iyi.

Hadi bakalım. Dilediğin gibi sonuçlanır inşallah.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2022, 18:07:31 »
Dönör bölgen iyi , açıklığın güzel ve mevcut saçların baya var , bir nevi sıklaştırma ekimi olmuş. Asuman Hanım da bu sıklaştırma ekimi konusunda çok başarılı, mevcut saça zarar  vermeden ekim yapan nadir ekimcilerden birisidir. Klinik tercihin için tebrik ediyorum. Şimdi 9-12 aylık uzun bir süreç var, bu süreçte iyi bir özen,az stres, gerekli takviyeler kullanarak güzel bir netice alacağını düşünüyorum. Allah yar ve yardımcın olsun.
Teşekkür ederim Loes saçlarım bazen seyrek gözüküyor bazen de güzel gözüküyor anlayamadım bir türlü inşallah bu defteri kapatırız bu sfer

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 23 Mart 2022, 18:11:07 »
Marka zaten 10 numara.
Fakat dediklerine katılıyorum. Asuman hanım hastalarına direkt klinikte satsa medikalleri daha mantıklı.

Donör gayet iyi. Sağlıklı görünüyor. Ekim de sıkı yapılmış. Her şey çok iyi.

Hadi bakalım. Dilediğin gibi sonuçlanır inşallah.
Asuman hanım eleştiriye açık biri hata varsa söylemek lazım ben baya zorlandım verilen bütün ilaçları bulana kadar.12 gün falan çıkmayı düşünmediğim için aynı gün alıp memlekete dönmek istedim.Neyseki geçti 😊

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 23 Mart 2022, 18:41:03 »
Hadi bakalım hayırlı olsun dostum. Herşey yolunda gözüküyor. Zaten sende baya bir sürede işin içindesin hakimsin konuya.
  • Ekim Tarihi: 15.01.2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Fin, Keçiboynuzu özü, Andız pekmezi, Nar suyu Evocapil Tablet

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2022, 19:31:02 »
Hadi bakalım hayırlı olsun dostum. Herşey yolunda gözüküyor. Zaten sende baya bir sürede işin içindesin hakimsin konuya.
Eywallah kardeşim teşekkürler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 23 Mart 2022, 19:35:46 »
oo robert de saç ekimi yaptırmış  sonunda)

hayırlı olsun kardeşim saç ekimin planlaman gayet başarılı ön çizgi de güzel olmuş ve sık duruyor gayet temiz güzel bir ekim alt şakak birleşimleride gayet hoş duruyor sana yakışır

bunun dışında kendi saçlarına gereken desteği veriyorsun zaten umarım güzel bir sonuç alırsın
Global Moderator

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 23 Mart 2022, 19:42:06 »
oo robert de saç ekimi yaptırmış  sonunda)

hayırlı olsun kardeşim saç ekimin planlaman gayet başarılı ön çizgi de güzel olmuş ve sık duruyor gayet temiz güzel bir ekim alt şakak birleşimleride gayet hoş duruyor sana yakışır

bunun dışında kendi saçlarına gereken desteği veriyorsun zaten umarım güzel bir sonuç alırsın
Teşekkürler hintell 😃 bu sefer bütün tuşlara basıyoruz dediğin gibi inşallah sonu güzel biter

Falcon06

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 23 Mart 2022, 19:57:42 »
Kardeşim geçmiş olsun merkez olarak doğru bir seçim yaptığını düşünüyorum,saçlar tam ekimlik inşallah kısa sürede istediğin saçlara kavuşursun

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 23 Mart 2022, 21:16:13 »
Kardeşim geçmiş olsun merkez olarak doğru bir seçim yaptığını düşünüyorum,saçlar tam ekimlik inşallah kısa sürede istediğin saçlara kavuşursun
Teşekkür ederim kardeşim umarım sen de özlediğin saçlarına erkenden kavuşursun

Facebook Twitter Instagram