Gönderen Konu: Asuman Hair 04.01.2022 3800 Greft saç ekimi Yaş:39  (Okunma sayısı 5879 defa)

kubi

• Yeni üye
  • *
     Herkese selamlar,

Bu forumda emeği gecen bütün arkadaşlar saygılarımı sunarım, bu sayfayı bizlere sundukları için. Forumu, özellikle saç ekimine karar verme konusunda 6 ay sürekli takip ettim. Asuman hanımda karar kılmamda forumun etkisi büyük oldu. Isparta' da yaşıyorum muadil saç ekim merkezi Antalya' da varken daha iyi olacağını düşündüğüm için Asuman hanım' da karar kıldım. İyi ki de öyle yaptım. Asuman hanım işinin ehli ve güven telkin eden biri.

Saçlarım 15 sene önce dökülmeye başladı. Dökülmeyi finasterid ve Hairforte Sprey ile yavaşlatmaya çalıştım. Artık belli bir süreden sonra sıkıldım ve kendi haline bıraktım. Bir süre sonra forumunda etkisiyle saç ekimine karar verdim.

Özel yüzyıl Pendik hastanesinde sabah 8:00 de gitmem ile saç ekimi sürecim başladı. Asuman hanım ön hat çizgisini belirledi. 3.800 greft alınması yönünde talimat verdi. Tepe bölgemde bir açıklık vardı. Asuman hanım bu açıklık için herhangi bir planlamanın yersiz olduğu kanaatine vardı. Takviyeler ile orada bir gelişme sağlanabilir dedi. Traş işlemine geçildi. Değerlere bakmak ve ekim işlemi sırasında prp yapmak için bir şırınga kan alındı. Daha sonra ağrısız anestezi işlemine başlandı. Bunun için ilk önce zımba makinesine benzettiğim bir aletle işlem yapılıyor ve anestezi işlemine iğne ile devam ediliyor. Bu işlemler çok da ağrılı-acılı değil. Anestezi işlemi bittikten sonra kök toplama işlemi başladı. Benim köklerim denilene göre kalem gibi uzun olduğu ve dokusu ile beraber geldiği için saat 15:00’ e kadar sürdü. Ara ara anestezi verildi. Bu iş gerçekten sabır işi her ne kadar ben sabırlı olmam gerektiğini bilsem de başımda bulunan ekip o vakte kadar durmadan harıl harıl çalıştılar. Hepi Topu 3800 greft’ in alınması 6 saat sürdü. Dediğim gibi bu kadar uzun sürmesi benim cilt yapım ile alakalıymış.

Daha sonra tekrar anestezi ile beraber kanal işlemine başlandı ve Asuman hanım yaklaşık bir saat kadar kanal açma işlemini gerçekleştirdi. Ekim işlemine başlandı ve saat 21:00’ a kadar sürdü. Ekim işleminde sabırsızlandığım durumlar oldu haliyle. Donör bölgemin üzerine yatmaktan mı yoksa sürekli kafamı aynı yere koymaktan mı bilmiyorum ensemde uyuşukluk oldu. Sürekli kafamı oynatma ihtiyacı hissettim. Bu haldeyken düz durayım diye donör bölgemden tekrar anestezi yaptılar bu şekilde birkaç saat daha rahat etmiş oldum.

Saat 09:00 oldu. Ekim uzun sürdüğü için ve sürekli aynı pozisyonda kaldığım için hafif baş dönmesi oluyor. Tek başıma ekime geldiğim için sağolsun otele gitmem de yardımcı oldular. Buradan Asuman hanım ve ekibine tekrar teşekkür ediyorum. Umarım hayal ettiğim saçlara kavuşurum.

Kullandıklarım: Xpecia Tablet, Corasprin, Vito Krem, Prozinc Şampuan
       20. günde Prozinc losyona başlayacağım. 
       Bugün 8. Gün ve bepanthol vücut losyonu ile kabuk dökme işlemine başlıyorum

kubi

• Yeni üye
  • *
Ynt: Asuman Hair 04.01.2022 3800 Greft saç ekimi Yaş:39
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2022, 10:37:20 »
Fotoğraflar ilk 6 güne aittir. Gün geçtikçe yeni fotoğraflar atarak gelişimi yayınlamaya çalışacağım.
  • Ekim Merkezi ismi asuman hair saç ekimi merkezi

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2022, 11:17:45 »
hayırlı olsun saç ekimin açıklık fazla değil   ön çizgi gayet güzel saç ekiminde iyi bir sıklık yakalanmış sık duruyor
ekim alanı sorunsuz kaliteli güzel bir saç ekimi umarım iyi bir sonuç alırsın
Global Moderator

kubi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2022, 17:50:50 »
hayırlı olsun saç ekimin açıklık fazla değil   ön çizgi gayet güzel saç ekiminde iyi bir sıklık yakalanmış sık duruyor
ekim alanı sorunsuz kaliteli güzel bir saç ekimi umarım iyi bir sonuç alırsın

Teşekkürler Hintel hocam değerlendirmeniz için. Tepe bölgesinin kapanması için tavsiyeniz var mı?
Şuanda xpecia ve prozinc şampuan harici bir kullanımım yok. Ağızdan finansterid kullanmak istemiyorum zira yan etkilerinden dolayı. Hairforte sprey önceden kullandığımdan dolayı biliyorum ki dökülmeyi durduruyor. En son 2 sene önce kullanmıştım. Yeni çıkan bir ürün var mı etkili olan bildiğiniz.

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2022, 18:24:55 »
hayırlı olsun iyiki ekime karar vermişsiniz bir aksilik olmazsa güzel sonuç alacağınızı düşünüyorum,iyi bir sonuç için açıklık ,merkez seçimi ve donör alan kalitesi gayet yerinde.

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 12 Ocak 2022, 21:09:53 »
Hayırlı olsun. Ekim güzel ve donör alandan saç alımını da beğendim.
İnşallah sonucun da güzel olur.

r1ppin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Ocak 2022, 23:10:02 »
Gayet guzel gorunuyor, hemen hemen ayni zamanda ektirmişiz, hayirli olsun

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 12 Ocak 2022, 23:51:11 »
Hayırlı olsun planlama ve sıklık açısından hiçbir sorun gözükmüyor tepeye girmemesi bence de yerinde olmuş medikal tedavi ile kapanır takipteyiz

Osman Sari

• Jr. Member
  • **
  • asuman hair saç ekimi
« Yanıtla #8 : 12 Ocak 2022, 23:51:37 »
Sonucunuzun çok güzel olacağını düşünüyorum. Ekiminiz hayırlı olsun. Saç ekimine son derece uygun bi yapınız var.
Önümüzdeki süreçte saçlara güzel bakarsanız 40 lı yaşlar sanki 20 li yaşlar gibi olacak.
  • Ekim Merkezi ismi asuman hair saç ekimi
Asuman hair saç ekimi konu başlığım:

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24535.0

kubi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 13 Ocak 2022, 09:20:31 »
baldman, Kayser Soze, r1ppin, Robert, Osman Sari hepinize ayrı ayrı teşekkürler temennileriniz için.

Osman Sari hocam bende sizi takip ediyorum gelişimi. Sizinde ön çizgi ve ekim güzel olmuş. Umarım dilediğin gibi olur saçlar.

kubi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2022, 09:10:12 »
Merhabalar, bugün 13. günüm. Benim kabuklar geriden geliyor sanırım  :) Sanki hiç dökülmeyecekmiş gibi geliyor. Ekim merkezine sormuştum. Yıkamayı günde 2 kez çıkarmamı ve dairesel hareketler ile masaj yaparak yıkamamı tavsiye etti. Acaba yumuşak mı davranıyorum. Elim ile dokununca kabuklar daha dökülecek kıvama gelmemiş gibi. Kendi haline bıraksam da dökülse bir sorun olur mu

kubi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 18 Ocak 2022, 11:48:30 »
14. günde kabukların %90 dökebildim. Çok sert davranmadım. Şok dökülme denilen olay bende erkenden başladı. Yaklaşık 500 tel dökülmüştür. Benim süreç farklı işliyor  :)

Yasir Harun

• Full Member
« Yanıtla #12 : 18 Ocak 2022, 12:08:32 »
Hayırlı olsun. Umarım güzel sonuçlar alırsınız.

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 18 Ocak 2022, 19:05:44 »
Şok dökülme ilk bir hafta bile başlayabiliyor çok takılmamak lazım.

kubi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 20 Temmuz 2022, 10:01:15 »
merhaba, Yaklaşık 200 gün oldu. Saçlarım, bu şekilde tam olarak istediğim sonuçta değil ama bir miktar daha çıkacağını sanıyorum. İnşallah çıkar  :) finansterid hiç kullanmadım. Prozinc şampuan ve losyon ile xpecia tablet günde bir defa ve solgar vm 2000 kullanıyorum.

Facebook Twitter Instagram