Gönderen Konu: Sıklaştırma Ekimleri Hakkında Bilgi  (Okunma sayısı 2388 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Sıklaştırma Ekimleri Hakkında Bilgi
« : 07 Ağustos 2020, 01:12:57 »
Merhabalar sıklaştırma ekimi hakkında bilgi almak istiyorum daha önce yaptıran var mı aramızda ? Sıklaştırma ekimlerini kimler tercih etmeli riskleri ve avantajları nelerdir ?
Benim saçımda AGA harici genel incelme de söz konusu tabi bi uzmanın değil kendi teşhisim bu :) saç durumum norwood cizelgesine de pek uymuyor dökülmem 2018 sonundan beri var son 4-5 aydır saçımı baya toparladım. Ekime girmek için çoğu üye erken olduğunu söyleyecek muhtemelen fakat dediğim gibi genel incelme de söz konusu, 26 olacağım bir kaç aya, 27 gibi yani 2021 sonlarına doğru bir ekime girmek istiyorum. Sıklaştırma ekimlerinde var olan saçların zarar görme riski olduğunu biliyorum. Bu riskleri mümkün olduğunca nasıl minimize edebiliriz ?saçım ince telli bu dezavantaj seyrek (dökülmeden önce de, yapısı böyle) bu da dezavantaj kapatıcılık sağlamak zor olacaktır ve ekim için uygun bir aday mıyım bunu da bilmiyorum bazı üyeleri görüyorum açıklığı çok fazla ama dönor sık ve aşırı kalın benim dökülmem şuan için aşırı fazla olmasada kulak üstü ve ensede yer yer ince saçlar var bu da beni kötü bir aday mı yapıyor? Sorularım başlıca bunlar kendimi anlatabilmişimdir umarım tecrübe eden üyeler bilgilerini paylaşırsa mutlu olurum

Sıklaştırma Ekimleri için başarılı bulduğunuz hekimler hangileri tabi bu iş bütçe işi 15 bin civarı ayırmayı düşünüyorum bu bütçeler de siz olsanız kime sıklaştırma ekimi yaptırırdınız. Veya ne kadar bir bütçe ile bu ise girmek gerek.
İmzamda ki konumda oldukça eski ve yeni foto var harici başka açılı fotoğraf isterseniz yüklerim buraya da.
Teşekkürler

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sıklaştırma Ekimleri Hakkında Bilgi
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2020, 09:34:24 »
Fotoğraflarını da paylaşırsan gelen yorumlar daha sağlıklı olur
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2020, 15:39:29 »
Fotoğraflarını da paylaşırsan gelen yorumlar daha sağlıklı olur
Peki buraya da ekliyorum.
Saçım ortadan boşalıyor bir de orada iv var bu var olan kelliği 2 3 kat daha çok gösteriyor en büyük sorunum orası ekimi istememin temel sebebi bu
 Ayrıca tepe de boşalıyor. Sağ şakak nw 1 ken sol şakak şuan 1 parmak kalınlık da içeri girmiş vaziyet te çok enteresan sağ nw1 sol şakak nw2, nw3  e kadar da incelmesi var gibi. Bu kayıp olan yerlere müdehale etmek mantıklı mı ? Amacım noksan olan bölgelere sık ekim aralara da geçişler ile sıkılaştırmak böyle bir işlem mümkün mü?
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2020, 15:54:09 »
Senin vertex biraz açıktı dimi tedavilerle iyi toparlamistim.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2020, 16:12:50 »
Senin vertex biraz açıktı dimi tedavilerle iyi toparlamistim.
Hangi halini gördün bilmiyorum ilk konularıma attığım fotolar  1 bucuk sene önceki hali baya berbat, 5  ay önceki hali bugün ki  hâline göre kötü evet Mart dan beri tedavi uyguluyorum. Gelişme kat ettim baya ama ekim gerek.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2020, 22:30:12 Gönderen: Kelim Kelsin Keliz »

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2020, 23:01:01 »
Hangi halini gördün bilmiyorum ilk konularıma attığım fotolar  1 bucuk sene önceki hali baya berbat, 5  ay önceki hali bugün ki  hâline göre kötü evet Mart dan beri tedavi uyguluyorum. Gelişme kat ettim baya ama ekim gerek.
Hiç tecrübe etmiş kimse yok mu herkes nw 4-5-6' dan mı ekim yaptırdı yahu forumda
 Ön çizgiyi düzeltip orta kısmı doldurmak geriye doğru saçı sıkıştıracak bir ekim yapmak mantıklı mı 27 yaşında, ne kadar greft gidebilir ki böyle bir ekim de.
Görseli intertten buldum misal hayalim böyle bir düzeltme

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2020, 07:41:47 »
Ben de 26 yaşındayım ve benzer durumdayım, şakaklar iyice zayıfladı, şakak ortası da seyreldi. Sıklaştırma yapmayı düşünüyorum ama zamanla dökülecek diye bekliyorum. Beklemek de çok zor ama ne yapacağımı bilmiyorum ben de maalesef.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2020, 13:52:18 »
Ben de 26 yaşındayım ve benzer durumdayım, şakaklar iyice zayıfladı, şakak ortası da seyreldi. Sıklaştırma yapmayı düşünüyorum ama zamanla dökülecek diye bekliyorum. Beklemek de çok zor ama ne yapacağımı bilmiyorum ben de maalesef.
Ben yerli yabancı siteler de araştırdığım kadarı ile yapan bir çok örnek var iyi de sonuç alan çok ama sonra ki yıllar ne olmuş adamlara bilmiyorum bir kaç ekimci ile de görüştüm ama forumda beğenilen  tüccar olmayan ekimciler ile görüşmek lazım emin olamıyor insan. Benimde en büyük endişem ektiririz bir kaç yıl saadet sonra parçalı dökülme yine puzzle tip dökülme olursa kafada çok kötü olur. Ekim olsa da olmasa da tedaviler her türlü devam edecek zaten açıklık artarsa her türlü birden fazla ekim gerekecek ben tedavileri bırakmamak kaydıyla ekim yapmayı mantıklı buluyorum. 32 33 gibi gerekirse 2. Ekim yapılır. 30 u beklemek çözüm değil ki bir eşik değil belki 33 de agresif dökülecek bilemezsin.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Ağustos 2020, 13:58:17 »
Medikal tedavi ekime çok uygun değilsin saçlar incelmiş kalınlaşırsa çok hacim artışı olur
Global Moderator

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #9 : 09 Ağustos 2020, 14:02:46 »
Medikal tedavi ekime çok uygun değilsin saçlar incelmiş kalınlaşırsa çok hacim artışı olur
Abi bu iyi formu yani o açıklık kısımlarda ince saç da var ama yara izi gibi kel alanlar var kafamı sıfıra vurmuştum oradan biliyorum ekimsiz oraları doldurmak mümkün olsa bile benim giremiyecegim tedaviler olur. Finasterid bile kullanırken kulakdan yana sıkıntı yaşadım tekrar başlamak için tedavi olmayı bekliyorum.   Saç ekimine uygun olmama sebebim nedir ileride de mı ekim yapamam ben çözümü varsa şimdiden başlayayım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Ağustos 2020, 14:15:20 »
Abi bu iyi formu yani o açıklık kısımlarda ince saç da var ama yara izi gibi kel alanlar var kafamı sıfıra vurmuştum oradan biliyorum ekimsiz oraları doldurmak mümkün olsa bile benim giremiyecegim tedaviler olur. Finasterid bile kullanırken kulakdan yana sıkıntı yaşadım tekrar başlamak için tedavi olmayı bekliyorum.   Saç ekimine uygun olmama sebebim nedir ileride de mı ekim yapamam ben çözümü varsa şimdiden başlayayım.

Ekim olur olmaz diye bir durum yok ama gerek yok yani şimdilik hata olur kaybın hızlanır

Saçlarında güzel ayrıca. Ki finasterid olmadan bu saça girilirse 3 sene sonra kendi saçın puf

Fin kullanmıcaksan o zaman beklıyeceksin dökülmesini ekime uygun olana kadar
Global Moderator

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #11 : 09 Ağustos 2020, 14:25:40 »
Ekim olur olmaz diye bir durum yok ama gerek yok yani şimdilik hata olur kaybın hızlanır

Saçlarında güzel ayrıca. Ki finasterid olmadan bu saça girilirse 3 sene sonra kendi saçın puf

Fin kullanmıcaksan o zaman beklıyeceksin dökülmesini ekime uygun olana kadar
Fin olmadan ekime hayatta girmem abi farkındayım binlerce bebek saç dolu kafamda. Ekime girersem en az 8 ay fin kullanmış girerim sonrasında da süreç bitene kadar devam ederim fakat dediğim gibi beklentim dışında etkiler yaşadım inşallah çözerim yoksa finasteridsiz isim çok zor dediğin doğru. Yani olası bir ekimde arada ki boşlukları doldururken var olan saçlı bölgenin kelleşme riski çok yüksek doğru anladım değil mi ?

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2020, 14:34:56 »
Bu saç daha baya dökülür. Sonra ektirdiğine pişman olursam. Küçücük alan için bu işe girme. O boşluğa 1 fıs topik sık yeter

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #13 : 09 Ağustos 2020, 14:52:27 »
Bu saç daha baya dökülür. Sonra ektirdiğine pişman olursam. Küçücük alan için bu işe girme. O boşluğa 1 fıs topik sık yeter
Ooo hatırladım seni yorumun için teşekkürler. Ama sana kalsa 2020 de nw7 diydim ben. Durumun farkındayım zaten bu yüzden bi dünya bakımı o hallere gelememek için kullanıyorum topik işine girmem var olana zarar verdiği hakkında postlar gördüm, saçı dikip kullanmayınca kellik belli olmuyor hoş bir tarz değil  ama ekime kadar idare. Zaten ekimi 2021 gibi düşünmüştüm eğer kellesme olgunlaşırsa girerim yavaş seyrelirse temiz ekim alanı oluşana kadar bulaşmıyorum ekime o zaman.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2020, 16:21:47 Gönderen: Kelim Kelsin Keliz »

pcd

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 09 Ağustos 2020, 15:32:33 »
ekimden sonra uzun yıllar finas kullanmayacaksan, saçlarındaki dökülme ilerlediğinde çok kötü durur bence. ekilen kısmın kaldığı geri kısmın döküldüğü fotoğrafı hayal et.

Facebook Twitter Instagram