Gönderen Konu: Mevcut Saç Durumu İçin Tavsiye  (Okunma sayısı 775 defa)

Cola Coca

• Yeni üye
  • *
Mevcut Saç Durumu İçin Tavsiye
« : 07 Mayıs 2019, 20:13:24 »
Herkese iyi forumlar. Öncelikle tedavisi tamamlanan arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi, sonuçlarını beklemekte olan arkadaşlara da iyi şanslar dileklerimi iletmek isterim. Forumu bir süredir misafir olarak incelemekteydim en sonunda hesap açıp daha yakından faydalanabilir miyim diye düşündüm. Okuduğum bazı başlıklardaki diğer arkadaşlar gibi belki forumdaki çoğu arkadaşa oranla daha çok saça sahibim ama genetik dökülmenin bir kurbanı olma yolunda giderken hem saç konusunda artan rahatsızlık hem de daha güvende hissetme isteğim yüzünden ben de bir konu açarak sizlerden gelecek değerli tavsiyeleri değerlendirmek istedim.

Üç sene kadar önce başlayan dökülme neticesinde iki sene önce PRP serüvenine başladım, saçı tutmakta ve zenginleştirmede belli bir faydası olduğunu söyleyebilirim fakat en nihayetinde gelmekte olanı engelleyemedi ve geçen bir iki sürelik süreçte özellikle önlerden oldukça fazla saç kaybettim. Bu süre içinde hem saç tipim değişti hem de saç tellerim inceldi ve artık daha uzun saç tellerine sahip olmaya başladım. Bunun üzerine geçen sene Nisan ayında bir dermatoloğa gitmeye karar verdim ve kendisi bana Panplus Biotin Tablet (günde 2) ve Minoxcil %5 (günde 2) önerdi. Bunlara ek olarak düşük çıkan D vitaminim için de Solgar D vitamini kullanmaya başladım. Nisan ayının sonunda başladığım bu ilaçlarla Temmuz ayına doğru saçların gerçekten güçlendiğini ve tekrar artmaya başladığını gözlemledim fakat yazdan sonraki dönemde geride bıraktığım stresli senenin ve ilaçların kısa aralıklarla aksatılmasının da etkisiyle mevsim geçişlerinde ve ekstra stresli dönemlerde çok yoğun dökülme atakları yaşadım. Bir ay kadar önce tekrar Biotine başladım fakat Minoxcil'i tekrar kullanmaktan biraz çekindim çünkü ne zaman kullansam saçımda inanılmaz bir kepeklenme yarattı.

25 yaşındayım, saçlarım oldukça ince telli ve yağlanmaya müsait (2.günün sonunda yağlanıyor) ve saçları genelde en fazla bu uzunlukta kullanıyorum. Son zamanlarda saç ekimi yapan bir iki kişiyle konuştuğumda bana ekim yapmanın yerine Proscar (her gün çeyrek) kullanmamı önerdiler fakat gelecek sonbahara kadar inişli çıkışlı, strese açık yoğun bir dönemde olacağım için yan etkilerini de düşünerek bu öneriye oldukça mesafeli yaklaştım. Forumda benimle aynı tip sorunlar yaşayan bir kaç arkadaşa rastladım ama tam olarak ne yapmam konusunda oldukça kararsızım. Sanki ufak bir dokunuşla önde kök şeklinde duran zayıf teller kalınlaşacak, saç telleri ve saçın görünümü güçlenecek gibi geliyor ama uygun adımın ne olacağı konusunda bir de size danışmak istedim. Saça zarar vermeyecek şekillendirici ürün, şampuan tavsiyesi ya da saçları güçlendirecek ve geliştirecek her türlü tavsiyeye açığım. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim!

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Mevcut Saç Durumu İçin Tavsiye
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2019, 20:23:42 »
Saç derisinin yağlanması genelde dht hormon salınımı. Saçları zayıflatan döken hormon

Tavsiyem kafa derinden yağı arındırıcak güzel bir şampuan revita olabilir ve finasterid 1 sene sonra saç durumundan hala şikayetçi olursan az greftle ön cizgi düzenlemesi düşünebilirsin.
Global Moderator

Cola Coca

• Yeni üye
  • *
Ynt: Mevcut Saç Durumu İçin Tavsiye
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2019, 20:38:51 »
Saç derisinin yağlanması genelde dht hormon salınımı. Saçları zayıflatan döken hormon

Tavsiyem kafa derinden yağı arındırıcak güzel bir şampuan revita olabilir ve finasterid 1 sene sonra saç durumundan hala şikayetçi olursan az greftle ön cizgi düzenlemesi düşünebilirsin.

Hızlı cevabınız için teşekkürler hocam. Şuanki şampuanımı değiştirmek istiyordum, Revitayı yarın almayı planlıyorum. Finasterid dediğiniz sanırım propecia ve proscar gibi ilaçlar oluyor değil mi? Hangisini önerirsiniz?

Facebook Twitter Instagram