Gönderen Konu: D vitamini eksikliği  (Okunma sayısı 987 defa)

?smail Öztürk

• Jr. Member
  • **
D vitamini eksikliği
« : 08 Haziran 2021, 21:05:59 »
Arkadaşlar ben saç ekimi için randevu almıştım ekim merkezi tahlil istedi yaptırdım tüm tahliller iyiydi ama d vitaminim çok çok düşük çıktı ve d vitamini takviyesi yapacağım çevremde birkaç arkadaşım ektirdi fakat bu d vitamini olayını hiç diymadim saç ekim merkezi d vitamini saç ekiminin tutması için önemli olduğunu söyledi bu konuyla ilgili görüşlerinizi merak ediyorum

Münir

• Sr. Member
Ynt: D vitamini eksikliği
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2021, 23:23:43 »
evet önemli olabilir ama çokta abartmamak lazım daha bugün haberlerde vardı toplam Tr toplam nüfusun yüzde 90 ında d vitamini eksikmiş yani sendede eksik olması normal çok kafaya takılacak bir şey değil.
eczaneden devit 3 ampül al ve ayda 1 tane iç d vitamini eksikliğini gidermenin en güzel yolu bu.

?smail Öztürk

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2021, 23:28:47 »
Evet aldım öyle yapacağım zaten fakat ekim yeri bir ay sonraya sıra verdi bakalım değerler normalkesirse

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2021, 10:26:03 »
D vitamini önemli,  ihmal etmeyin. En güzel d vitamini  kaynağı güneş yaz aylarında bol bol depolamaya çalışın.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2021, 12:56:43 »
D vitamini önemli,  ihmal etmeyin. En güzel d vitamini  kaynağı güneş yaz aylarında bol bol depolamaya çalışın.
Gunese de gunes koruyucular ile çıkın yoksa cilt kanseri olabilirsiniz
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2021, 13:31:47 »
Gunese de gunes koruyucular ile çıkın yoksa cilt kanseri olabilirsiniz

güneş koruyucular ile güneşe çıkmak d vitamini almaya engelleyebilir.  Makul sürelerde güneşte durmanın bir sakıncası olmaz
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2021, 14:21:47 »
güneş koruyucular ile güneşe çıkmak d vitamini almaya engelleyebilir.  Makul sürelerde güneşte durmanın bir sakıncası olmaz
Bir şey olacağını sanmam.Güneşin ultraviyole etkilerini bertaraf etmek icin o kremler
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Alipoyrazzz

• Full Member
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2021, 20:31:43 »
Çok enteresan! Formdan aynı ekim yerinden kişilerle irtibata geçin isterseniz böyle bişey olmuş mu? İlk defa duydum bu sebepten ekimi yapılmayan benden tahlil falan bile istemişlerdi acaba normalinde altında mi çıktı?

?smail Öztürk

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2021, 22:53:35 »
Çok enteresan! Formdan aynı ekim yerinden kişilerle irtibata geçin isterseniz böyle bişey olmuş mu? İlk defa duydum bu sebepten ekimi yapılmayan benden tahlil falan bile istemişlerdi acaba normalinde altında mi çıktı?
.                        Normal değer 30 iken benim 9 çıktı

Facebook Twitter Instagram