Gönderen Konu: Yaş 26-Saçın durumu-Sizce Hangi Merkez ? (Hasan AKL, AsumanHair, Serkan Aygın)  (Okunma sayısı 1824 defa)

Ch0pSu3yy

• Jr. Member
  • **
Merabalar, tecrübeli arkadaşların değerli yorumlarını beklerim.
1- Yaş 26 liseden beri hafifte olsa dökülme vardı saçta şakaklardan yavaş yavaş dökülüyordu, yıllar geçtikçe geriledi tabi (dökülme genetik baba tarafı bu sekilde piyango bize de vurdu) ama son 2 yıldır tepeler de zayıflamaya ve açılmaya başladı, herkesin görünce "saçlar gitmiş senin, tepeler açılmış" demesi artık can sıkıcı olmaya başladı. Zaten 8 yıldır saç ekimini araştırıyordum artık zamanı geldi diye düşünüyorum. Dökülme durmayacak devam edecek ancak bir sekilde müdahale etmem gerekiyor (babamın 50 yaşına kadar dökülmesi devam etti pek de bir şey kalmadı). Dökülme durduğunda ektir diyecek arkadaşlar olacaktır ama şarkıcı Altay'a döndükten sonra ektirmenin ne anlamı olacak.

2- Ön-orta-tepe-sakal ve donör bölge fotolarını ekliyorum (bilgi: fotografı çektikten sonra ekran görüntüsünü alıp kırpma yapınca foto boyunu 40-50 kb'ye kadar düşüyor bu arada)

3- Daha önce kendimce birkaç tedavi uygulamıştım gerçi hala bir şeyler yapıyorum ancak bir çaresi oludğunu düşünmüyorum. Finastreid, xpecia vs. hiç kullanmadım düşünmüyorum şimdilik. Dermastamp haftada 1 veya 2, miracle losyon yeniden başladım 2 yıl önce baya olumlu bir etkisi olmuştu sonra rutine bağlayınca etkisi kayboldu, biotin hap 5mg, saw palmetto hapı, yeşil çay kullanıyorum. Ancak bunların saç kaybı/saç zayıflamasına güçlü bir etkisi olmuyor malesef..

Neyse konumuza dönelim 3 merkezle görüştüm; Hepsine ön kısımlara sık ve yoğun sekilde arkalara ve tepeye de kalan greftler ile sıklaştırma yapılmasını istediğimi söyledim.
Bu arada bütçem: 20 bine kadar çıkarım

-Hasan AKL; (karşıma instagramda çıkmıştı forumda da biraz araştırdım başarılı ekimleri var), fotoları gönderdim whatsapp'tan, aradılar konuştuk 10 dk aklımdaki soruları sordum, donör bölge sağlam yaklaşık 4000 civarı greft ile ekim yapılabilir dendi,
fiyat verdi 2 paket varmış 1. paket: 7 bin tl ilk yıkamayı yapıyorlar sanırım birkaç sey daha saydı ama unuttum, 2.paket: 9 bin tl lik pakette de ilk yıkama, ekim öncesi prp vs. 4 aylık bakım seti kullanılcak ilaçları verecekler sanırım, olumlu düşünüyordum Şimdi düşünme kararı aldım.

-Dr.Serkan Aygın; Asistanı ile whatsapptan konuştuk serkan beyin saçı incelediği yaklasık 4000 greftlik planlama yapılabileceğini söyledi. Tek fiyat: 10000 tl operasyon pansuman ve lazer yapılacak dedi.(Ancak ön saç çizgisi çizimi ve kanal acma islemini serkan bey mi yapıyor diye sordum serkan hoca sadece kontrol amaçlı giriyor işlemlere dedi)  kaç ekip var diye sordum, detaylı bilgi için muayene yapabiliriz dedi.

-AsumanHair; Tahmini olarak 4000-4500 greft alınarak yeni bir ön saç çizgisi belirlenip ön şakak ve az miktarda tepe ekimi yapılacak bakımlar ile birlikte basarılı bir ekim olur dedi. fiyat 14000 tl.  Asuman hanım ön saç çizgisi ve kanal açımına giriyormuş. kaç ekip var dediğimde 2 hasta alacak kadar ekipleri olduğunu söyledi.

Benim anladığım doktor isminden çok ekiplerin iyi iş çıkarması önemli çünkü ekibin elindesin, peki örneğin 3 ekip var tecrübesiz yada az başarılı ekip benim ekimimi yaparsa ne olacak? 3 isim arasından Asuman hanım ve Serkan aygın arasında kaldım açıkçası fiyat farkının bir önemi yok. Bu merkezler hakkında tecrübesi olan fotoğraflarıma bakarak yorum yapabilir mi ve bu merkezdeki ekipler arasında hangi ekip daha iyidir?
(Bu arada fiyatları yazdım ama forumda fiyat yazmak sıkıntı değil sanırım? hem yaptıracak başka arkadaşların da fikri olur..)

Ch0pSu3yy

• Jr. Member
  • **
fotografların devamı.
  • Ekim Tarihi: 14-15.07.2021
  • Ekim Merkezi ismi Esma-Serkan Tetik
  • Greft Miktarı 4050
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi Her gün -Solgar Biotin 5000, Finasterid 1/5 (1 mg)

Dr.hair

• Hero Member
  Merhaha .
 Yaşınızdan dolayı ilerde 2.bir ekim yapacak şekilde greftlerin dağılımına karar ver. 4000 civarı şimdilik yeterli olur .
  Serkan hoca ve Asuman hanim ikiside kendisini kanıtlamış ekimciler. Hakkınızda hayırlısı olsun şimdiden

Ch0pSu3yy

• Jr. Member
  • **
hiç bir merkez sakaldan da alıcaz demedi ama sakalı da ekledim.
  • Greft Miktarı 4050
  • Yaşınız 26

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
  var olan saçlar   çok  ince zayıf   Ekim. Sırasında  kayıp  yaşarsın   pirinç  giderken  evdeki  bulgurdan  olmayın    yasin  genç    4 5 sene  içinde     saçlar  gidici  yerinde  olsam  beklerim      3 4 vur saçlar    yakışır  sana     

Ch0pSu3yy

• Jr. Member
  • **
  Merhaha .
 Yaşınızdan dolayı ilerde 2.bir ekim yapacak şekilde greftlerin dağılımına karar ver. 4000 civarı şimdilik yeterli olur .
  Serkan hoca ve Asuman hanim ikiside kendisini kanıtlamış ekimciler. Hakkınızda hayırlısı olsun şimdiden

teşekkürler yorum için. Evet belki 3-4 yıl sonra ikinci bir ekim şart görünüyor. Donör bölgenin efektif kullanılması gerekiyor. Bir sorum olacak donör bölgeden alınan kök tekrar çıkıyor mu acaba ? yoksa kök iptal mi oluyor ?
  • Greft Miktarı 4050
  • Yaşınız 26

Ch0pSu3yy

• Jr. Member
  • **
  var olan saçlar   çok  ince zayıf   Ekim. Sırasında  kayıp  yaşarsın   pirinç  giderken  evdeki  bulgurdan  olmayın    yasin  genç    4 5 sene  içinde     saçlar  gidici  yerinde  olsam  beklerim  3 4 vur saçlar    yakışır  sana   

hocam emin olun hiç yakışmıyor :D Kısa saç hiç sevmiyorum tüm açıklık meydana çıkıyor. bekleyelim bekleyelim de artık bu iş çok moral bozucu olmaya başladı, bir müdahale etmem gerektiğini düşünüyorum.. Elbette kalanlar da dökülecek ama onlar dökülsün diye beklerken komple elde hiçbir şey kalmayacak..
  • Greft Miktarı 4050
  • Yaşınız 26

Anchar

• Sr. Member
Önden arkaya doğru orta bölgeye kadar ektir gerisine ektirme bence.
İlerde ikinci bir ekimle orayı kapatırsın şu an için  o bölge ekime uygun değil diye düşünüyorum şahsen.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

Ch0pSu3yy

• Jr. Member
  • **
Önden arkaya doğru orta bölgeye kadar ektir gerisine ektirme bence.
İlerde ikinci bir ekimle orayı kapatırsın şu an için  o bölge ekime uygun değil diye düşünüyorum şahsen.

teşekkürler tavsiye için, yani vertex/tepe bölgesine ekim yapmak hem orayı kapatmayacak hem de var olan saçlara da zarar verme ihtimali var anladığım kadarıyla..
  • Greft Miktarı 4050
  • Yaşınız 26

Ch0pSu3yy

• Jr. Member
  • **
arkadaşlar bugün Serkan-Esma Tetik (Antalya) ile görüşme yaptım, 3000-3200 greft arası enseden 800-1000 arası da sakaldan alım yapılabileceğini ( tabiki de kesin rakamlar değil, bu sayılar yüz yüze muayenede daha da netleşeceğini) söyledi. Her halükarda 5-10 yıl sonra ikinci bir ekim yaptıracağımı yani donör bölgenin bana tekrar lazım olacagını belirttim. Ki zaten kendisi de belirtti donör bölgeyi fazla tahrip etmeden, sakala da girerek yeterli sayıda grefte ulaşıp (4000 civarı) ekimi bitirmeyi amaçlayacak.  büyük ihtimal ile bu merkezi tercih edeceğim.
  • Greft Miktarı 4050
  • Yaşınız 26

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
arkadaşlar bugün Serkan-Esma Tetik (Antalya) ile görüşme yaptım, 3000-3200 greft arası enseden 800-1000 arası da sakaldan alım yapılabileceğini ( tabiki de kesin rakamlar değil, bu sayılar yüz yüze muayenede daha da netleşeceğini) söyledi. Her halükarda 5-10 yıl sonra ikinci bir ekim yaptıracağımı yani donör bölgenin bana tekrar lazım olacagını belirttim. Ki zaten kendisi de belirtti donör bölgeyi fazla tahrip etmeden, sakala da girerek yeterli sayıda grefte ulaşıp (4000 civarı) ekimi bitirmeyi amaçlayacak.  büyük ihtimal ile bu merkezi tercih edeceğim.

Dostum donor bolgen çok iyi ve sakallarin seyrek . Sakal vs aldırma bence .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Cihandoğan

• Hero Member
Asuman hanım ya da serkan aygın

Akl de balşarılı son ekimleri güzel gidiyor

Facebook Twitter Instagram