Gönderen Konu: Arkadaşlar ne önerirsiniz  (Okunma sayısı 876 defa)

mrisml

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar ne önerirsiniz
« : 12 Haziran 2021, 19:51:34 »
Ailemde kellik yok babam 50 yaşında benden biraz daha fazla saça sahip gençliğinde de yok böyle bir dökülme anne tarafımda da dedem 65 yaşında gür saçlıydı üniversite hazırlık falan derken çok stres olup aynı zamanda okb atlatıp 1 sene dökülme yaşadım lakin seyrelme olmadı gözle görülür incelme minyatürleşme de yoktu şu son 1 sene ha durdu ha geçer falan derken durum bu vaziyete geldi 3 ay önce kan tahlillerimde demir ve b12 eksikliğim çıktı ikisinin de takviyelerine başladım demir normal değerlere geldi b12 kullanmaya devam ediyorum istediğim seviyede değil çinko ve biyotin kullanıyorum aynı zamanda uzun halinde önlerde ciddi gözle görülür açılma ve incelme olunca kısa kestirdim ve manzara bu :) saçlarım aynı zamanda çok cansızdı diplerinde de kaşınmalar oluyor erkek tipi diyeceğim değil stresden döküldü diyeceğim geçti gitti huzurluyum şükür kan değerlerimi toparladım baya düşüktü nasıl bir yol izlemeliyim beklemelimiyim akıl verin dostlarım :) Yaş 20 bu arada beyazlar 14-15 yaşından beri var

kelaynak3636

• Sr. Member
Ynt: Arkadaşlar ne önerirsiniz
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2021, 21:16:47 »
Benim saçlara benziyor,genel seyrelme var.Sadece vitamin eksikliğinden döküldüyse değerleri toplayınca geri çıkar.Stresten döküldüyse de büyük ihtimalle geri çıkıyor.Erkek tipiyse geri çıkmaz
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

mrisml

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2021, 21:57:01 »
Benim saçlara benziyor,genel seyrelme var.Sadece vitamin eksikliğinden döküldüyse değerleri toplayınca geri çıkar.Stresten döküldüyse de büyük ihtimalle geri çıkıyor.Erkek tipiyse geri çıkmaz
Nasıl ayırt edebilirim belli bir kriter var mı acaba doktora gitsem söyleyecekleri tek şey erkek tipi dökülme olacak kaldı ki cildiyeye sıra almak imkansız değerlerim normale dönecek inşallah 1-2 ay içinde beklemeli miyim?

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2021, 22:20:16 »
Nasıl ayırt edebilirim belli bir kriter var mı acaba doktora gitsem söyleyecekleri tek şey erkek tipi dökülme olacak kaldı ki cildiyeye sıra almak imkansız değerlerim normale dönecek inşallah 1-2 ay içinde beklemeli miyim?
Erkek tipinde incelerek dökülür saç.Devlet hastanesinde doktorlar ilgisiz,bilgisiz.Genetik deyip minox yazar büyük ihtimalle.İlaçların bitene kadar kullan sonra gidebiliyorsan iyi bir özel hastaneye git.Tam teşhisi koysun.Erkek tipiyse finasteride başlayabilirsin
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2021, 12:50:14 »
Oral finasteride gerek duymadan da halledebilirsin dostum önce kan değerlerine baktırıp kaliteli beslenme sert masaj ve iğneleme ile koruyabilirsin yaşın ilerleyince de minoxidile finasterid ekleyip topikal kullanabilirsin majistral kür yapan eczacılar bu konuda yardımcı olabilir sana

mrisml

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2021, 13:20:37 »
Oral finasteride gerek duymadan da halledebilirsin dostum önce kan değerlerine baktırıp kaliteli beslenme sert masaj ve iğneleme ile koruyabilirsin yaşın ilerleyince de minoxidile finasterid ekleyip topikal kullanabilirsin majistral kür yapan eczacılar bu konuda yardımcı olabilir sana
çok stres dolu sağlıksız yetersiz beslenerek bir dönem geçirdim erkek tipi değil gibi düşünüyorum inşallah değildir incelerek dökülme ve cansızlaşma seyrelme yaşadım ama bu durum galiba vitamin eksikliklerinde de oluyor d3 demir ve b12 de yani dediklerini yapacağım teşekkür ederim

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2021, 13:34:45 »
çok stres dolu sağlıksız yetersiz beslenerek bir dönem geçirdim erkek tipi değil gibi düşünüyorum inşallah değildir incelerek dökülme ve cansızlaşma seyrelme yaşadım ama bu durum galiba vitamin eksikliklerinde de oluyor d3 demir ve b12 de yani dediklerini yapacağım teşekkür ederim
mutlaka doktora gidip kan testi yaptırmalısın

mrisml

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2021, 14:01:22 »
mutlaka doktora gidip kan testi yaptırmalısın
yaptırdım zaten yazıda yazmıştım ama 3 ay önce demir ve b12 eksikliğim çıktı şimdi demir tekrar gittiğimde demir eksikliğim geçmişti b12 eksikliğim devam ediyor iğne ve dil altı b complex alıyorum biotinle beraber

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2021, 14:58:20 »
yaptırdım zaten yazıda yazmıştım ama 3 ay önce demir ve b12 eksikliğim çıktı şimdi demir tekrar gittiğimde demir eksikliğim geçmişti b12 eksikliğim devam ediyor iğne ve dil altı b complex alıyorum biotinle beraber
Gözümden kaçmış pardon
Eksikliklerini giderip saçını gözleyip tedaviye başlarsın ya da başlamazsın

Loreayes

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 11 Temmuz 2022, 03:07:52 »
Dostum bu benim saçın aynısı finasteride kullanıyor musun

Facebook Twitter Instagram