Gönderen Konu: Kafein Losyon Ürünü  (Okunma sayısı 1408 defa)

Lauri

• Hero Member
Ynt: Kafein Losyon Ürünü
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2021, 18:22:33 »
Dostum kokusu güzel. Ben bunla ru ve seti çözdürüp kullanmıştım. Misal toz minox falan da rahat çözünebilir diye düşünüyorum.

Ben toz kafein ilave edip, kafein oranını yüzde 3 lere fln çıkarmıştım, ki kafein de iyi bir uyarıcıdır, bu mantıkla. Lakin bir ay fln kullanmadıan boşladım. Fikir edinebilecek kadar uzun süre değildi.

rangel

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2021, 20:37:54 »
Dostum kokusu güzel. Ben bunla ru ve seti çözdürüp kullanmıştım. Misal toz minox falan da rahat çözünebilir diye düşünüyorum.

Ben toz kafein ilave edip, kafein oranını yüzde 3 lere fln çıkarmıştım, ki kafein de iyi bir uyarıcıdır, bu mantıkla. Lakin bir ay fln kullanmadıan boşladım. Fikir edinebilecek kadar uzun süre değildi.

içindeki kafeinin oranı kaç bilginiz var mı.siz kafeini nerden temin ettiniz.

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2021, 21:53:46 »
Cok kepek yapiyor bu urun

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2021, 22:27:28 »
Hocam bu kafeinli şu bu içeriklikli losyonlarda oran yazmıyor. Ama yüzde 0.5 bile olduğunu sanmıyorum.

Karein anhidrit (anhidroz) olarak aratabilirsin. N11 gibi bir siteden almıştım heralde tam hatırlamıyorum. 100 gr ı 60-70 lira gibi birşeydi. Ayda 5 gr kullansan iki seneye yakın gider. Lakin ürün toz formda belli bi orana ladar su+alkol+gliserin çözeltisinde güzel çözünüyor. Oda sıcaklığında çökelmiyor, ama soğuk bi ortamda biraz kristalleşiyor.

Bu toz formu, minoxa yakın uyarıdı etkisi var denilen çalışmalardaki ile aynı etkide midir, belki sıvı form falan almak gerekiyordur bilemiyorum.

Diğer saç tedavisi siresinin admininden kafein losyon olarak birkaç sene önce 2-3 aylık alıp denemiştim. O ürün ilk haftalarda saç derimde, alnıma akan yerlerde hafif pembeleşme yapmıştı. Oradan anlamıştım uyarıcı etkisini. Sonradan bünye alıştı herhalde böyle bi durum olmadı sonradan. O arkadaş tozdan mı hazırlıyor, veya baika bişeyden mi hazırlıyor bilmiyorum. Lakin 3 ay fln kullandım sanırım sonra bıraktım. Gerçekten faydalı mıdır değil midir bi fikrim yok.

rangel

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 16 Haziran 2021, 03:25:26 »
Hocam bu kafeinli şu bu içeriklikli losyonlarda oran yazmıyor. Ama yüzde 0.5 bile olduğunu sanmıyorum.

Karein anhidrit (anhidroz) olarak aratabilirsin. N11 gibi bir siteden almıştım heralde tam hatırlamıyorum. 100 gr ı 60-70 lira gibi birşeydi. Ayda 5 gr kullansan iki seneye yakın gider. Lakin ürün toz formda belli bi orana ladar su+alkol+gliserin çözeltisinde güzel çözünüyor. Oda sıcaklığında çökelmiyor, ama soğuk bi ortamda biraz kristalleşiyor.

Bu toz formu, minoxa yakın uyarıdı etkisi var denilen çalışmalardaki ile aynı etkide midir, belki sıvı form falan almak gerekiyordur bilemiyorum.

Diğer saç tedavisi siresinin admininden kafein losyon olarak birkaç sene önce 2-3 aylık alıp denemiştim. O ürün ilk haftalarda saç derimde, alnıma akan yerlerde hafif pembeleşme yapmıştı. Oradan anlamıştım uyarıcı etkisini. Sonradan bünye alıştı herhalde böyle bi durum olmadı sonradan. O arkadaş tozdan mı hazırlıyor, veya baika bişeyden mi hazırlıyor bilmiyorum. Lakin 3 ay fln kullandım sanırım sonra bıraktım. Gerçekten faydalı mıdır değil midir bi fikrim yok.

bu losyonun içine ekstra kafein eklesem o zaman çözülür değil mi.birde kaç gr kafein atmalıyım içine.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 16 Haziran 2021, 12:48:00 »
N11 den aldığınız toz kafein suriye menşeili haberiniz olsun saflığı tartışılır yapacağınız losyon zaman kaybı olabilir

rangel

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2021, 14:23:25 »
N11 den aldığınız toz kafein suriye menşeili haberiniz olsun saflığı tartışılır yapacağınız losyon zaman kaybı olabilir

çok ucuz olduğu için şüpheliydim sebebi bu olabilir.

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 16 Haziran 2021, 16:29:47 »
ben de diğer sitede bu konuyu araştırdım. admin normal kafeinin asla çözülmeyeceğinden bahsediyordu. onun aldığı farklı bir kafein idi ama formunu hatırlayamıyorum şu an.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 16 Haziran 2021, 18:39:16 »
bu losyonun içine ekstra kafein eklesem o zaman çözülür değil mi.birde kaç gr kafein atmalıyım içine.

100 ml sıvıda %3 lük losyon yapabilmek için 3gr atılabilir. Ben sanki 3,3.5 dam sonra çökelme olmuştu diye hatırlıyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 16 Haziran 2021, 18:41:34 »

Olabilir. Normalde kafeinin hammadde olarak şahıslara satışı yasak bildiğim kadarıyla. İnternette o link dışında başka bir yerde de satanı görmedim.
Pek güven vermeme kısmında katılıyorum.

revengoa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 17 Haziran 2021, 09:36:15 »
Bu losyon içine belirli oranda dutas katılıp bence çok iyi sonuçlar elde edilebilir.

Ayrıca ben uzun yıllardır kafein losyon hazırlayıp kullanıyorum. Kafeini toz olarak çözmeniz imkansıza yakın birşey, sıvı olarak temin etmek gerekiyor.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 17 Haziran 2021, 11:28:44 »
%100 saf Kafeinin bireysel satışı yasak majistral kür depolarında bulabilirsiniz belki ama internetteki %100 saf değildir emin olun o tür losyonların da içeriğindeki malzemelerin oranını bilmeden de ekleme yaparsanız zarara girebilirsiniz dikkatli olun

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 17 Haziran 2021, 11:34:12 »
Bu losyon içine belirli oranda dutas katılıp bence çok iyi sonuçlar elde edilebilir.

Ayrıca ben uzun yıllardır kafein losyon hazırlayıp kullanıyorum. Kafeini toz olarak çözmeniz imkansıza yakın birşey, sıvı olarak temin etmek gerekiyor.

Sıvıyı nasıl temin ediyorsun?

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 17 Haziran 2021, 11:39:10 »
Sıvıyı nasıl temin ediyorsun?
Türkiyede likit dutas bulmak zor yurt dışından temin ediyor heralde

Facebook Twitter Instagram