Gönderen Konu: Asmed sonuc ve sorular  (Okunma sayısı 1522 defa)

tesla1757

• Full Member
Asmed sonuc ve sorular
« : 21 Haziran 2021, 23:28:43 »
Merhaba arkadaslar,

2 hafta once kafam biraz atti gece gece ve asmed e konsultasyon icin formlarini doldurarak mail attim. Fotograflari da ekledim. Cmt gunu sabahi heryeri makine ile 0 a vurduktan sonra ayni gunun gecesi fotolari cekip attim. bu etkilemis olabilir ama tahmin edebileceginiz gibi donus , donor bolgesinin acikliga yetmeyecegine dair idi.

Bir kac sorum var, saclarimin ne kadar uzun olmasi gerekiyor fotograf atmak icin ? makine ile 3-5 veya daha uzun. Heralde 3 senedir makine ile 1 veya sifir yapiyorum.

Donuslerinize gore ilk fotolari cekip buraya aticagim ve sizin gorusleriniz bekleyecegim. Daha sonra yaptirip yaptirmamaya karar verecegim

Saygilarimla  :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Asmed sonuc ve sorular
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2021, 00:18:51 »
donçr böleginin 9 10 numara olması lazım ki doner kalitesini görsünler kısa anlaşılmaz
yanı işini prof yapan bir merkez anlaşılmayana onay vermez ne gelirse gelin ekelim diyen için sorun olmaz :)

uzatın öyle iletişime geçin asmed ile
Global Moderator

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2021, 00:21:27 »
Oncelikle cok saol Hintell , bu kadar hizli cevap :)

Tamamdir uzaticam, akilmda 3 yer var, Asmed , Sibel ulusan ve Serkan Aygin. Not, izmir cevresinde memleketim ve yurtdisinda avrupada yasayip calisiyorum.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2021, 02:02:08 »
En az 3 cm uzunlukta olması gerek saçlarınızın analiz edilebilmesi için.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2021, 03:03:39 »
Oncelikle cok saol Hintell , bu kadar hizli cevap :)

Tamamdir uzaticam, akilmda 3 yer var, Asmed , Sibel ulusan ve Serkan Aygin. Not, izmir cevresinde memleketim ve yurtdisinda avrupada yasayip calisiyorum.

rica ederim yani aklınızdaki merkezlerle sağlıklı görüşme yapabilmek iiçin donör bölgenizi uzatıp öyle görüşün
Global Moderator

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2021, 08:34:12 »
Gecen carsamba gunu 0 a kesmistim yani 1-2 hafta daha bekleyip sonra foto aticam o zaman, ilk de buraya atip sizin goruslerinizi almayi dusunuyorum

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2021, 14:14:24 »
1 - 2 hafta bekleyerek anlaşılmaz en az 2 - 3 ay beklemeniz gerekir. Eğer antiandrojen düşünüyorsanız bu arada forumda araştırabilirsiniz. Saçlarınızın uzamasını hızlandırmak adına biotinde kullanabilirsiniz. Hem mevcut saç kalitenizin artışına da faydası olabilir.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2021, 16:14:08 »
2-3 ay iyiymis keske pandemi de bekleseymisim :) neyse oyle yapayim tesekkurler

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2021, 04:01:43 »
Rica ederim. Eğer Asmed kabul ederse, ekim için kee bot var saçlarınızın analiz yapıldığı orada donör ortalaması ölçülüyor. Yani en azından 3 cm uzunlukta olması gerek saçlarınızın. Ayda en fazla 1 ila 1.5 cm uzar saçlar. O nedenle 2 - 3 ay dedim. Dediğim gibi bu dönemde saç güçlendiren takviyeleri forumda araştırabilirsiniz. Kullanacaksanız en azından zaman kaybınız takviyeler noktası da olmaz.

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2021, 19:56:10 »
Merhabalar,

Dun baya baktim ama bulamadim tam olarak listeyi. Sanirim kisacasi finas ve biotin. Finas i doktora gitmeden kullanmam zaten Avrupadayim burda recetesiz vereceklerini his sanmiyorum :)

saclari uzaticagim sadece enseleri ve yanlari biraz kisaltacagim cunku o bolge diger bolgeden cok daha hizli uzuyor. Saniyorum kan dolasimi ile ilgili.
Ornegin suan o bolge inanilmaz yogun ve siyah, saniyorum kan ile ilgili. Veya cidden diger tum bolgeler gidici.

Aslinda ben bunu sormak istiyorum , ornegin tamamen saci dokulmeyen bir insanin da enseleri daha hizli mi cikiyor yoksa tum saci kafasinda ayni hizda mi uzuyor ?

Simdiden tesekkurler

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2021, 00:08:41 »
Evet doğru. Zaten Asmed zayıf gördüğü saçlara finasterid önerisinde bulunuyor genelde. Avrupa dediğiniz gibi bir çok ülke de reçete ile propecia alınıyor. Zaten doğru olan doktorun kontrolünde reçete edilip kullanılması. Dolaşım faktörünün saç gelişimine etkisi elbette ki var ama asıl etken saç köklerinin dht'na duyarlı olması. Belirli bir bölümde gözle görülen bir seyrelme olmayabilir saçlarda. Yani şakaklar da bir nokta da seyreliyorken, ensedeki saçların farklı bölümlerinde incelmeler meydana gelebilir. Tamamen saç kökünün dht'na duyarlılığı ile alalakalı bir durum. Saç uzamasının saç dökülmesi ile çok alakası olduğunu düşünmüyorum ama telogen olan, yani incelen saçların uzamadığını düşünürsek bakıldığında saçları dökülen insanların zayıf saçlarının uzamadığı gerçeği var. Bu nedenle güçlü olan saçların sağlıklı uzar. Tabi bu sizin donördeki saç uzunluğunuzla ilgili bir durum değil. Saç için gerekli besinleri alırsanız, bakımları yaparsanız saçlarınız zayıfta olsa hızlı uzamasını bir nebze sağlayabilirsiniz. En basiti biotin saç uzamasını hızlandırır :).

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #11 : 24 Haziran 2021, 00:50:06 »
Bilgi icin tesekkurler :) O zaman benim biraz sakak bolgesinde kalan , pek hizli uzamayan ve enselerden daha seyrek olan bolge eninde sonunda gidice bu teoriye gore :) Soruyorum cunku ileride acilacak bolgeyi anlamak icin :)

Soyle yapmayi dusunuyorum biotin kullanicam bi de ense ve yanlari(cok hizli ve saglikli uzayan bolgeleri) arada kisaltacagim ki diger yavas uzayan bolgelerle orantili olsun. Daha sonra toplam yeterli uzunluga gelince de fotoyu yapacagim. Dogru dusunmusmuyum ?

Simdiden tesekkurler

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 24 Haziran 2021, 01:23:55 »
Bilgi icin tesekkurler :) O zaman benim biraz sakak bolgesinde kalan , pek hizli uzamayan ve enselerden daha seyrek olan bolge eninde sonunda gidice bu teoriye gore :) Soruyorum cunku ileride acilacak bolgeyi anlamak icin :)

Soyle yapmayi dusunuyorum biotin kullanicam bi de ense ve yanlari(cok hizli ve saglikli uzayan bolgeleri) arada kisaltacagim ki diger yavas uzayan bolgelerle orantili olsun. Daha sonra toplam yeterli uzunluga gelince de fotoyu yapacagim. Dogru dusunmusmuyum ?

Simdiden tesekkurler

Asmed özellikle donör alanınızı net olarak görmek ister. Bana sorarsanız ense tüyleriniz hariç saçlarınızı kısaltmayın derim. Olurda ekime uygun olursanız ve çağırırlarsa kee bot taramasında donör ortalamanızı görmek için gerekli saç uzunluğunun olması gerekli. Tabi dediğim gibi antiandrojen kullanımını düşünüyorsanız, erkenden doktora görünmeniz yararınıza olabilir.

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #13 : 24 Haziran 2021, 15:23:31 »
Benim acikligim buyuk , asmed in kabul edecegini hic dusunmuyorum . Suan Sibel Ulusan i dusunuyorum zaten izmir e yakin olucam. Istanbul lojistik olarak zor olacak . Ama Serkan Aygin a da danisacagim.

Benim acikligima gore en iyi Sibel Hocanin calismalarini gordum belki de asmed de iyi yapar tabiki ama kabul oranlari daha dusuk

Dedigin gibi yapacagim dostum, sadece enseleri kisaltim diger yerleri uzatacagim. Antiandojen i hic duymadim pek gerekli degil sanirim suan bekleyebilirim saclarin uzamasini enseleri kestikten sonra zaten sorun yok :)

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 25 Haziran 2021, 10:41:15 »
Tabi seçeceğiniz merkezi siz bilirsiniz ben Asmed yazınca kendim de orada ekim yaptırdığım için prosedürü bildiğimden yazdım. Sibel Hanım da Serkan Bey de hepsi iyi ekimciler zaten, kendi adınıza en iyi kararı siz verirsiniz. Zannediyorum manuel alım ya da mikromotor alıma da pek takılmıyorsunuz. Antiandrojen de önceden dediğiniz finasterid, dutasterid vb. etken maddelere deniyor. Kullanıp, kullanmamakta hepsi sizin kararınız. Sonuçta ekim size yapılacak. Şimdiden bol şans... :)

Facebook Twitter Instagram