Gönderen Konu: Saç Ekimi ilgili Sorular ve Kaygılar  (Okunma sayısı 112 defa)

sacekimineuygunmuyum

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 1
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ekimi ilgili Sorular ve Kaygılar
« : 18 Ocak 2024, 23:18:15 »
Arkadaşlar herkese selamlar ve katkıları için teşekkürler,

Şubat ayı için saç ekilmesine Asuman Clinic`den randevu aldım ancak bazı sorular hala kafamı kurcalamakta. Forumda çeşitli başlıklar altında gördüğüm bazı sonuçları bir başlık altında kendimle ilişkilendirerek fikirlerinizi almak istiyorum:

1. Çoğunlukla ekibin kalitesinin, ekim tipinden (DHI/FUE vb.) bağımsız olarak, belirleyici olduğu yorumlarını okudum. Saç dökülmesi yoğunluğu ya da saç tipine göre ekim yöntemleri seçmek arasında bir ilinti var mı? Var ise benim saçlarıma ne tavsiye edersiniz?
2. Bazı ekim merkezlerinden donör bölgedeki saç köklerinin iyileşme sürecinde birbirine yaklaşarak iyileşme sonunda homojenleştiği ile ilgili geri dönüşler aldım. Bu konudaki tecrübeleriniz/bilgileriniz nelerdir?
3. Saç ekiminin var olan saç köklerine etkisinin olumsuz olup olmaması ekim tipi/ekimi yapan ekip/ya da hastanın özeni ile mi alakalı? Var olan saçların ekim sonrasında dökülmesindeki temel sebep nedir? Ekilen saçlar var olan saçlara zarar veriyor mu?
4. Şok dökülme örneklerinde J/L tipi dökülmelerden bahsediliyor bunların şok dökülmede saç sağlığı ile ilgisi var mı? Saç kökü ne şekilde dökülürse korkmalıyız (dibinde sarı ya da siyah parçalı çeşitli örnekler gördüm)
5. Ekim öncesi donör bölgeyi güçlendirmek için Xpecia, korozol şampuan ve prozinc serum ve çeşitli destekleyiciler önerildi. Xpecia uzun vadede kullanmayacağım bir destekleyici, ekim öncesi kullanıp kullanmamanın, bir başka deyişle donörü ekim öncesi güçlendirmenin ekim sonrasına etkisi büyük mü?
6. Son sorum da saçlarımın ince olmasından hala biraz çekiniyorum. Ekim merkezlerinin hepsi olumlu cevap verdiler. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler,
Yaş:30

cengover21

  • Full Member
  • ***
  • İleti: 157
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi ilgili Sorular ve Kaygılar
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2024, 01:14:23 »
ben olsam fue tercih ederim dhi ile iyi sonuç alan kişi sayısı malesef çok az .saç tellerim ince demişsin ama bence değil ortalamanın biraz üstü gibi geldi bana.
ekim öncesi donörü güçlendirmek ise iyi fikir fakat xpecia ile bunu biraz zor yaparsın etkili olacak olan proscar olur. var olan saçlara zarar verilmesi sorunu ise tamamen ektireceğin yere bağlı ,kanal açan kişinin hünerine kalmış .bazı yerlerde kafa derisine kanal açacağım derken delik deşik ediyorlar ,bu tarz çalışan yerler kişinin kendi saçlarıda aşırı şok dökülmeye uğruyor dikkat edersen.

 

Facebook Twitter Instagram