Gönderen Konu: Enseye Lazer Epilasyon ve Donör Bölge  (Okunma sayısı 486 defa)

splenter

• Yeni üye
  • *
Enseye Lazer Epilasyon ve Donör Bölge
« : 23 Haziran 2021, 20:42:19 »
Arkadaşlar merhaba. İlginç bir sorum olacak. İleride saç ekimi düşünüyorum ve donörüm iyi durumda fakat ense kıllarımla alakalı da rahatsızlığım var. Küçük yaştan beri ense saç çizgim zaten biraz aşağıdaydı ve ergenlikle birlikte kıllanmayla kötü bir hal aldı neredeyse sırt başlangıcına kadar gidiyor. Kuaförlerde artık saç çizgimin neresi olduğunu belirleyemedikleri için göz kararı bir yer belirleyip oradan çizgiyi çekiyorlar. Ben de bu çizgiyi belirleyip alt tarafına lazer epilasyon yaptırmak istiyorum fakat birtakım soru işaretleri var kafamda. Normalde alt kola yaptırdığın lazer epilasyon üst koldaki kılları ektilemeyecektir elbete ama ensedeki saç ve kıl köklerinin birbirine bağlı olma gibi bir durumu var mı anatomik olarak ? Çünkü saç çizgimi yukarı çekeceğim için tahminen birkaç cm lik saçlarada lazer epilasyon uygulatacağım ve donör bölgemi etkiler diye korkuyorum. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi teşekürler.

ahmet turan

• Sr. Member
Ynt: Enseye Lazer Epilasyon ve Donör Bölge
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2021, 21:39:45 »
Lazer uygulandığı bölgeye etki eder merak etme çizdikleri sınırın dışına çıkmazlar çünkü kullandıkları uçlar ışığı sadece bastırılan alana veriyor.
Lazerle uzun zaman haşır neşir olduğum için tüm detayları biliyorum ayrıca sana tavsiyem mümkünse buz lazer uygulanan bir yerde yaptır.

splenter

• Yeni üye
  • *
Ynt: Enseye Lazer Epilasyon ve Donör Bölge
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2021, 21:42:50 »
Lazer uygulandığı bölgeye etki eder merak etme çizdikleri sınırın dışına çıkmazlar çünkü kullandıkları uçlar ışığı sadece bastırılan alana veriyor.
Lazerle uzun zaman haşır neşir olduğum için tüm detayları biliyorum ayrıca sana tavsiyem mümkünse buz lazer uygulanan bir yerde yaptır.

teşekkür ederim. o halde saçları etkilemez... ben aynı kökten besleniyorlarsa etkileyebilir diye düşünmüştüm. daha öncesinde alexandrite yaptırmıştım belli ölçüde azalmıştı. neden buz peki ?

Facebook Twitter Instagram