Gönderen Konu: Finasterid Kullanımı ve Çocuk planlaması  (Okunma sayısı 4340 defa)

Saclıolmavakti

• Hero Member
Finasterid Kullanımı ve Çocuk planlaması
« : 05 Temmuz 2021, 14:21:26 »
Herkese Merhabalar.

Öncelikle proscar kullanmayı düşünüyorum. Saçım ile ilgili eskiden açtığım konuyu paylaşıyorum. Fotoğraflar mevcut.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=19637.15

Yaş 27 . Konudaki birçok konuyu okudum. Eğer bir yan etki görmez isem 33-35 li yaşlara kadar mevcut saçımı korumak adına kullanmak istiyorum.

Asıl ve en büyük problem yaşadığım soru şu;
Uzun vadeli kullanımlarda kısırlık harici çocuk yapılmak istendiğinde veya çocuk sahibi olunduğunda bir problem ile karşılaşan oldu mu? Maalesef bu konuda uzun vadeli bir sonuca ulaşamadım. Benim yetersiz araştırmam da etkili olmuş olabilir. Ancak bu konuda bilgili ve tecrübeli değerli forum okurlarımızdan yardımlarını bekliyorum.

Teşekkür ediyorum.

Snowly12

• Hero Member
Ynt: Finasterid Kullanımı ve Çocuk planlaması
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2021, 18:46:55 »
İlaci birakinca sperm kalitesinde duzelme olur diyor prospektuste. Yani sterile etmiyor adami.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2021, 07:01:49 »
hiçbir şeyin garantisi yok kalıcı etki bırakan da oluyor hiç yan etki almayan da oluyor

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2021, 18:09:06 »
Herkese Merhabalar.

Öncelikle proscar kullanmayı düşünüyorum. Saçım ile ilgili eskiden açtığım konuyu paylaşıyorum. Fotoğraflar mevcut.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=19637.15

Yaş 27 . Konudaki birçok konuyu okudum. Eğer bir yan etki görmez isem 33-35 li yaşlara kadar mevcut saçımı korumak adına kullanmak istiyorum.

Asıl ve en büyük problem yaşadığım soru şu;
Uzun vadeli kullanımlarda kısırlık harici çocuk yapılmak istendiğinde veya çocuk sahibi olunduğunda bir problem ile karşılaşan oldu mu? Maalesef bu konuda uzun vadeli bir sonuca ulaşamadım. Benim yetersiz araştırmam da etkili olmuş olabilir. Ancak bu konuda bilgili ve tecrübeli değerli forum okurlarımızdan yardımlarını bekliyorum.

Teşekkür ediyorum.
Konuştuğum bir kaç kişi çocuk yqpmayı düşündüklerinde 6 ay önceden bırakıyorlar ikiz çocuğu olan bile var yalnız sivilce ilacı kullanan roccatune adı olması lazım çocuğu olmayan var yani düşün finasteride kullanıyorsun çocuğun oluyor sivilce ilacı kullanıyorsun olmuyor demek istediğim hiçbir ilacın garantisi yok

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2021, 18:19:25 »
Uzun yıllar kullanımı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir acaba? Yani en az bi 7 8 yıl kullanmayı düşünüyorum. Beni en çok yoracak olan saç ekimindeki o 6 7 aylık süre o yüzden 7 8 yıl erteleyebilirsem belki teknolojik gelişmeler bize farklı alternatifler çıkarabilir.
  • Ekim Tarihi: 15.01.2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Fin, Keçiboynuzu özü, Andız pekmezi, Nar suyu Evocapil Tablet

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Temmuz 2021, 00:04:33 »
Finasteride bizim kullandığımız dozlarda bir şey yapmaz olumsuz anlamda. Hele ki ne kısırlığı hocam? Çoğu antidepresandan bile daha masum bir ilaç bu. Bırakınca da her şey 1 ayda normale döner. Kalıcı etki diyende psikolojik etki kalmıştır. İlacın çalışma prensibinde kalıcı bir etki bırakması mümkünatı yok zaten. 3-5 obez asosyal depresif tip kalıcı yan etki diyor

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 09 Temmuz 2021, 00:18:34 »
Finasteride bizim kullandığımız dozlarda bir şey yapmaz olumsuz anlamda. Hele ki ne kısırlığı hocam? Çoğu antidepresandan bile daha masum bir ilaç bu. Bırakınca da her şey 1 ayda normale döner. Kalıcı etki diyende psikolojik etki kalmıştır. İlacın çalışma prensibinde kalıcı bir etki bırakması mümkünatı yok zaten. 3-5 obez asosyal depresif tip kalıcı yan etki diyor
Malesef dostum artık kabullenmemiz lazım bu ilaç kalıcı yan etki yapabiliyor ben fit vücut testeron bombasıydım azgın bir boğa gibiydim beni dizginleştirdi ama kardeşimde kullandı bir ay erken bıraktı benden önce onda bişey olmadı her 10 kişiden 1'inde kalıcı yan etki görülebilir bunu bilerek kar ve zarar oranını göz önünde bulundurarak kullanın

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 09 Temmuz 2021, 00:21:30 »
Tamamen düşüncelerime tercüman oldunuz hocam. Aslında psikolojisi sağlam biriyimdir. Ancak bu internet alemi insana hayatında aklına gelmeyecek sorular sorduruyor. Hem nimet hem cefa :)

1 yıla yakın bu avusturalyadan almanyadan getirilen serumlardan kullandım ve olumlu sonuç ile beraber bir yan etki yaşamadım. Sonradan öğrendim aslında içinde finasterid olduğunu. Mantığım o ne idüğü belirsiz solusyonlarda bile yan etki yaşamadıysam finasterid de yaşamayacağım yönünde ama işte insan düşünmüyor değil.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2021, 00:26:15 »
Malesef dostum artık kabullenmemiz lazım bu ilaç kalıcı yan etki yapabiliyor ben fit vücut testeron bombasıydım azgın bir boğa gibiydim beni dizginleştirdi ama kardeşimde kullandı bir ay erken bıraktı benden önce onda bişey olmadı her 10 kişiden 1'inde kalıcı yan etki görülebilir bunu bilerek kar ve zarar oranını göz önünde bulundurarak kullanın

Hocam kaç yaşındasınız. Bence önemli etkenlerden biride yaş faktörü. Mesela ben 23 24 yaşlarındayken gerçekten sizin de bahsettiğiniz gibi testesteron bombasıydım. Ama yaş almaya başladıkça doğal olarak insanlar eskisi gibi kalamıyorlar. Bence bu finasterid de gözden kaçırılan bir faktör bu kısım. İnsanların cinsellik ile ilgili hiçbir ilaç kullanmasa dahi isteksizlik anları olabiliyor. (Örneğin yaşadınız mı bilmiyorum ama çevremde de test ettim. Duygusal bir ilişkinin başlangıcında veya bitişinde insanlar 1 2 ay libido yokluğu yaşayabiliyor.) bu ve benzeri süreçleri direk finasteride mal etmek bence hatalı bir yaklaşım. Ama dediğiniz gibi yan etki faktörü de her zaman mevcut. Sonuçta bir kimyasal.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2021, 00:30:10 »
Kalıcı etki diyenler Allah askına bir açıklasın tıbbi olarak nasıl bırakıyor kalıcı etkiyi? E saçı çıkarınca neden kalıcı olmuyor bırakınca saç da kalsın madem kalıcı olarak bozuyorsa sistemi? Etkisi gidiyor ilaç vücuttan atılıp silinip gidiyor saçlar geri dökülmeye başlıyor ama kalıcı yan etki yapıyor ben buna inanmam inanmam için bir bilimsel kanıtı yok ve mantıga da aykırı.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Temmuz 2021, 02:37:15 »
eğer çocuk düşünülüyorsa 6 ay önceden bırakılması gerekli kullanıp çocuk yapan da var ama riske gerek yok sonuçta çocuk sal0
Global Moderator

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 09 Temmuz 2021, 03:25:16 »
eğer çocuk düşünülüyorsa 6 ay önceden bırakılması gerekli kullanıp çocuk yapan da var ama riske gerek yok sonuçta çocuk sal0

Teşekkür ediyorum Hocam. Yine ekstra bir bilgi edindim. Konuya destek olup yorum atan arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Ekstra bilgi ve aktif tecrübesi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

• Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #12 : 09 Temmuz 2021, 06:40:16 »
Kalıcı etki diyenler Allah askına bir açıklasın tıbbi olarak nasıl bırakıyor kalıcı etkiyi? E saçı çıkarınca neden kalıcı olmuyor bırakınca saç da kalsın madem kalıcı olarak bozuyorsa sistemi? Etkisi gidiyor ilaç vücuttan atılıp silinip gidiyor saçlar geri dökülmeye başlıyor ama kalıcı yan etki yapıyor ben buna inanmam inanmam için bir bilimsel kanıtı yok ve mantıga da aykırı.

Uzun yıllar testesteronu baskılarsan vücut adapte olur eskisi kadar üretmez

Tam tersi etki yapan steroide bakın uzun yıllar kullanırsan vücut artık kendisi eskisi kadar üretmiyor
  • Ekim Tarihi: 2015 - 2021
  • Greft Miktarı 3200 + 3000

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 09 Temmuz 2021, 09:18:55 »
Uzun yıllar testesteronu baskılarsan vücut adapte olur eskisi kadar üretmez

Tam tersi etki yapan steroide bakın uzun yıllar kullanırsan vücut artık kendisi eskisi kadar üretmiyor

Testesteron baskılamak? Önce baştan bir öğrenin bence

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 09 Temmuz 2021, 10:26:35 »
Olur mu ya penisi yok olan var finasteridten dikkatli olalım.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Facebook Twitter Instagram