Gönderen Konu: Dutasterid ve finasterid kullananlar çocuk sahibi olmak için ilacı bırakmalı mı  (Okunma sayısı 3908 defa)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Semen miktarınında azalma olur. Fakat bu zamana kadar hiçbir çalışmada bunun verimlilik oranını azalttığı kaydedilmemiş.

Şu anda, finasterid kullananların çocuklarında doğum kusurları riskini artırdığına dair net bir kanıt yokmuş.

Dünyadaki tüm çocukların %1-3'ü kusurlu doğmakta ve şu anda finasterid kullananlarda, kullanmayanlara göre bu oran benzer görünmekteymiş.

Her 100 finasterid kullanan erkekten bir tanesinin çocuğunda doğum kusuru görülmekteymiş. Fakat bu fin kullanmayan erkekler ile benzer oranmış.

Bazı kurumlar çocuk yapma döneminde Finasterid kullanılmaması gerektiğini söylerken, bazıları "sıkıntı yok bro devam." önerisinde bulunuyorlarmış.

DHT eksikliğinden dolayı doğum kusurları şöyle ki: Hipospadias (üretranın anormal açılması), Kriptorşidizm (inmemiş testis) veya interseksüellikmiş.

Ama mesela kripto ile başlayan kusur ve diğerleri zaten yaygın görülen doğum kusurları imiş.
Mesela tüm erkeklerin şuan yüzde 3'ü Kriptorşidizm doğum kusuruna sahipmiş.

Fakat kişinin kaygıları varsa bırakması önerilirmiş.

Not: Hamile bir bayanın asssssla ve assssla kesilmiş, toz Proscar veya herhangi bir DHT blokerine temas etmemesi gerekmektedir. Çünkü bunlar deriyle de emilir.

Kaynak
https://www.realself.com/question/sydney-au-finasteride-effect-children

« Son Düzenleme: 26 Mart 2022, 00:30:27 Gönderen: zweig »
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Andrea

• Hero Member
çok çok teşekkür ediyorum bu güzel bilgilerin için sağolasın

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
Ne demek rica ederim dostum
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

bohemian

• Hero Member
Her ihtimale karşı kesinlikle 6 ay falan bırakilmali bence. Bir de hamile bir kadinla ayni ortamda fin olmamasi gerek. Bebek anne rahmindeyken dht hormonu ile beyin gelişimi saglaniyor ve bu ilacin cok ufak dozları bile zarar verebiliyomus. Hatta bu yuzden topikal fin kullanmak toplum sağlığı açısından zararli. Sonucta metroya otobuse falan biniliyo
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

slade23

• Hero Member
Her ihtimale karşı kesinlikle 6 ay falan bırakilmali bence. Bir de hamile bir kadinla ayni ortamda fin olmamasi gerek. Bebek anne rahmindeyken dht hormonu ile beyin gelişimi saglaniyor ve bu ilacin cok ufak dozları bile zarar verebiliyomus. Hatta bu yuzden topikal fin kullanmak toplum sağlığı açısından zararli. Sonucta metroya otobuse falan biniliyo

katılıyorum aynı psikolojik gerilimi minden sonra çocuklarla ilgilenirken yaşıyorum.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
katılıyorum aynı psikolojik gerilimi minden sonra çocuklarla ilgilenirken yaşıyorum.
Allah bağışlasın abi

slade23

• Hero Member
Allah bağışlasın abi

amin kardeşim cümlemizin evladını darısı başına inşallah :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

titanic5

• Hero Member
Uzun zamandır Fin kullanıyorum ve yan etki görmedim sanırım. Bir ara kan testi yaptırmayı düşünüyorum ama
Bu yüzden Fin'i bırakmak gibi bir düşüncem yok

Ama bir gün evlilik ve çocuk olayı falan olursa o zaman ara vermek lazım sanırım :D

titanic5

• Hero Member
Lakin şöyle bir şey var

Fin kullananlar evlilik sürecinde hep korunmalı mı ilişkiye girmeli. Olası bir istenmeyen hamilelik durumu olması ihtimaline karşılık?

Seneca

• Full Member
Bırakın.

Kullandığınız şey erkek vücudu için zehirin 1/2 tık altında yer alıyor, hormonlarınızla oynarken çocuk sahibi olmaya çalışmayın.
"Ignorance is the cause of fear.” ― Lucius Annaeus Seneca

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
Bırakın.

Kullandığınız şey erkek vücudu için zehirin 1/2 tık altında yer alıyor, hormonlarınızla oynarken çocuk sahibi olmaya çalışmayın.
Ya usta tamam pek masum bir şey değil Finasterid.

Tamam kabul.

Ama zehirin bir düşüğü de demezsin ya. Dediklerine ait bir bilimsel makale var mı?

bohemian

• Hero Member
Zehir seviyesinde mi bilmiyorum ama cok zararli oldugu kesin bence. Cunku milyonlarca yildir erkek vucudunda isleyen bi hormonu blokluyoruz. Dolayisiyla vucut bu hormonun eksikligini cekecektir
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
Zehir seviyesinde mi bilmiyorum ama cok zararli oldugu kesin bence. Cunku milyonlarca yildir erkek vucudunda isleyen bi hormonu blokluyoruz. Dolayisiyla vucut bu hormonun eksikligini cekecektir
Elbette etkilenen organlar ve birtakım bilişsel problemler ortaya çıkabiliyor. Fakat nadir.

Kimse durduk yere bu maddeyi vücudunda istemez. Fakat başa gelen çekilir.

Ülkemizde o kadar abartılıyor ki. O kadar görev yapmış emekli doktor "Ben bu zamana kadar tek bir kişiden Finasterid kullandığı için doğan çocuğun doğum kusurlu olduğunu duymadım." diyor. Yani adamdan iyi mi bileceğiz bilemiyorum.

Kimse kafamıza silah dayamıyor sonuçta. Istemeyen kullanmasın.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
DHT 'nin ana misyonu erkekliği oluşturmak. Ergenlikten sonra misyonunu tamamlıyor ve sadece Testosteron'un yardımcısı konumunda kalıyor. Bu yüzden DHT eksilmesi minimal derecede yan etki yapıyor. Burada yan etki yazanların en az %90'ı placebo etkisi yaşıyor. DHT baskılayan ilaçlar aynı zamanda Testosteron arttırıyor. Öyle erkeklik düşmanı falan değil yani. Bu algıyı değiştirin. Sadece hormon dengesini değiştiriyor. Düzenli kullanımda yeni denge sağlandığından yan etkilerin çoğu kalkıyor. Bu dengesizlik çocuk yapma verimliliğini düşürebilir mi? Bilemem.  Ancak Bu riske karşı çocuk planladıktan birkaç hafta sonra kullanımın bırakılması bile vücudu eski haline getirecektir.
Bana güvenmeyebilirsiniz belki. İnternet elinizin altında. Buna yönelik yapılan tonla araştırma var. FDA öyle kolay kolay bir ilacı onaylar mı sanıyorsunuz. Formül basit. Kullanırken her ay sperm kalitenizi ölçtürün, içiniz rahat olsun. En başında bir Üroloji uzmanına danışın. Reçete istemediğinizi sadece fikir danıştığınızı söyleyin. DHT eksilmesi ne gibi riskler taşır bi' sorun.  Doktorlara, bilime güvenin. Buluttan nem kapan birkaç insan yüzünden saçınızdan olmayın.
« Son Düzenleme: 25 Mart 2022, 00:13:19 Gönderen: Whatever 282 »
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Facebook Twitter Instagram