Gönderen Konu: Saç ekimi için ÖNERİNİZE İHTİYACIM VAR..  (Okunma sayısı 906 defa)

samcho34

• Jr. Member
  • **
Saç ekimi için ÖNERİNİZE İHTİYACIM VAR..
« : 07 Temmuz 2021, 12:19:53 »
Merhaba arkadaşlar.Böyle bir platform olduğu için tecrübeli kişilerden bilgi almak istiyorum.Bu ekim işi nasıl bir iş..Donörden alıp kanalı düzgün açıp yerleştirmek yeterliyken neden merkezler arası fiyatlar bu kadar farklı? 15 20 bin liralık yer kök alıp yerleştirirken ne yapıyor içine vitamin falan mı katıyor :) aynı işi 5 bin de yapan var 25 bin de bu fark ne? Madem kullanılan uç (safir,slit vb.) önemli değilken kanal açma tecrübesi vs.tecrübe ve işini iyi yapmak yeterliyken bu kadar arada uçurum olmasını sağlayan etken nedir? Aynı saç teli,donör kapasitesi belli iken a firması ekiyor çıkıyor da b firması ucuz yaptığı için çıkmıyor mu :) ucuzdan kastımda tecrübeli işinin ehli merkezleri kastediyorum.

2.konu olarak profesör olan saç ekimi yapan doktorlar der ki ; köklerin dışarda kalma süresi 4 saat ondan sonrası kökler ölüyor ve de aynı dokuda kökler beslenmez ve ölür.Bu sebep 3500 den fazla ekim yapılmamalı. Buna karşılık yüksek greft ekim yapan yerler der ki kökleri solüsyona koyuyoruz neden ölsün. 5000 6000 greft ekilebilir.Görüyoruz ki 6000 greftlık ekımlerde de sık ve güzel sonuç alınabiliyor.Nerde bu ölüm nerde bu kökün beslememe durumu.Bazı yerlerde vitamin kompleksli saç ekimi yapıyoruz diyor bu nedir ne faydası vardır. Bu konudaki sorularıma açıklama getirirseniz sevinirim.. Kafam dağlar kadar yoğun. Şimdiden saygılar

Octobe2

• Full Member
Ynt: ÖNERİNİZE İHTİYACIM VAR..
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2021, 12:56:58 »
Valla daha dün 5 bin TL ye 2500 greft ektirdim sıfır acı çok rahat bir işmiş ya

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2021, 14:50:49 »
Ekim merkezi çok ucuzsa kaç ordan ama çok pahalıysada bu oranın kesin iyi olduğu anlamına gelmez .
Yalnız senin bahsettiğin şeyler çok saçma olmuş kardeşim .saç ekimi çok zor bir iş herkes aynı şekilde yapamaz zaten forumdada görüyoruz bazı yerlere ektiren arkadaşlar çok iyi sonuç alırken bazı yerlerin ekimleride sürekli kötü oluyor.
Saç ekiminde başarıyı yakalamak için yüzlerce detay var şimdi bu detayları  sana nasıl anlatalım .
En iyisimi sen bu forumda biraz daha vakit geçir o zaman belki anlarsın saç ekiminin yapana göre nasıl farklı sonuçlar doğurduğunu.

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2021, 15:47:03 »

hayırlı olsun iyi sonuç alırsınız inşALLAH

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2021, 15:55:16 »
Ekim merkezi çok ucuzsa kaç ordan ama çok pahalıysada bu oranın kesin iyi olduğu anlamına gelmez .
Yalnız senin bahsettiğin şeyler çok saçma olmuş kardeşim .saç ekimi çok zor bir iş herkes aynı şekilde yapamaz zaten forumdada görüyoruz bazı yerlere ektiren arkadaşlar çok iyi sonuç alırken bazı yerlerin ekimleride sürekli kötü oluyor.
Saç ekiminde başarıyı yakalamak için yüzlerce detay var şimdi bu detayları  sana nasıl anlatalım .
En iyisimi sen bu forumda biraz daha vakit geçir o zaman belki anlarsın saç ekiminin yapana göre nasıl farklı sonuçlar doğurduğunu.

Mesela kardeşim doğru kanal açmak, kök yönünü doğru yerleştirmekten başka ne olabilir.Ekimin çıkması için gerekli olan şart (saç kalınlığı,tipi vs bunların dışında ekim merkezinin başarısı için)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2021, 16:03:02 »

Keşke ektirmeseydin kel gezseydin kardeşim bu ekim sana ait işte bak kardeşim saç ekiminin daha ne olduğunu bilmeden ektirirseniz böyle ön çizgi böyle ekim yaparlar adama

2500 tl yaptırdım diyorsun ama işlemin kalitesinden haberin yok
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2021, 16:04:26 »
Merhaba arkadaşlar.Böyle bir platform olduğu için tecrübeli kişilerden bilgi almak istiyorum.Bu ekim işi nasıl bir iş..Donörden alıp kanalı düzgün açıp yerleştirmek yeterliyken neden merkezler arası fiyatlar bu kadar farklı? 15 20 bin liralık yer kök alıp yerleştirirken ne yapıyor içine vitamin falan mı katıyor :) aynı işi 5 bin de yapan var 25 bin de bu fark ne? Madem kullanılan uç (safir,slit vb.) önemli değilken kanal açma tecrübesi vs.tecrübe ve işini iyi yapmak yeterliyken bu kadar arada uçurum olmasını sağlayan etken nedir? Aynı saç teli,donör kapasitesi belli iken a firması ekiyor çıkıyor da b firması ucuz yaptığı için çıkmıyor mu :) ucuzdan kastımda tecrübeli işinin ehli merkezleri kastediyorum.

2.konu olarak profesör olan saç ekimi yapan doktorlar der ki ; köklerin dışarda kalma süresi 4 saat ondan sonrası kökler ölüyor ve de aynı dokuda kökler beslenmez ve ölür.Bu sebep 3500 den fazla ekim yapılmamalı. Buna karşılık yüksek greft ekim yapan yerler der ki kökleri solüsyona koyuyoruz neden ölsün. 5000 6000 greft ekilebilir.Görüyoruz ki 6000 greftlık ekımlerde de sık ve güzel sonuç alınabiliyor.Nerde bu ölüm nerde bu kökün beslememe durumu.Bazı yerlerde vitamin kompleksli saç ekimi yapıyoruz diyor bu nedir ne faydası vardır. Bu konudaki sorularıma açıklama getirirseniz sevinirim.. Kafam dağlar kadar yoğun. Şimdiden saygılar

Ben fiyatlarla ilgilenmem dostum başarı ile ilgilenirim ucuz yerlerin ekimlerini görüyoruz bu işin ucuzu değil doğru olan neredeyse ona yaptıracaksın o yüzden fiyatlara değil sonuçlara ve ekim kalitelerine bak

Sorduğun sorulara belki 500 kere cevap verdik
İnsanlar aptal değil sonuçlara ekim kalitesine bakarsan kimin neden o paraları verdiğini anlarsın.

Tekrarlıyorum paraya değil işlemin kalitesine ve sonucuna bak boşa kurcalama kafanı

Konular var uygun fiyatlı olanda pahalı olanda sonuçta
Global Moderator

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2021, 16:24:10 »

Ben fiyatlarla ilgilenmem dostum başarı ile ilgilenirim ucuz yerlerin ekimlerini görüyoruz bu işin ucuzu değil doğru olan neredeyse ona yaptıracaksın o yüzden fiyatlara değil sonuçlara ve ekim kalitelerine bak

Sorduğun sorulara belki 500 kere cevap verdik
İnsanlar aptal değil sonuçlara ekim kalitesine bakarsan kimin neden o paraları verdiğini anlarsın.

Tekrarlıyorum paraya değil işlemin kalitesine ve sonucuna bak boşa kurcalama kafanı

Konular var uygun fiyatlı olanda pahalı olanda sonuçta

Merhaba Hıntell, merak ettiğim de bu. 20 bin liralık merkez kanal açarken ve ya yön verirken daha farklı bir şey mi kullanıyor.Çünkü 8 bınlık yerde aynı işi yapıyorsa eğer fark nerededir. Vitamin kompleksli ekim  vs.bunların gerçtekten etki oranı nedir. Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.saygılar

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2021, 16:29:25 »
Merhaba Hıntell, merak ettiğim de bu. 20 bin liralık merkez kanal açarken ve ya yön verirken daha farklı bir şey mi kullanıyor.Çünkü 8 bınlık yerde aynı işi yapıyorsa eğer fark nerededir. Vitamin kompleksli ekim  vs.bunların gerçtekten etki oranı nedir. Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.saygılar

Her 8 binlik aynı işi yapmıyor Her 20 bin isteyende aynı işi yapmıyor.

Yani birisi 8 bine yapıyorsa süper değil diğeri 20 bine yapıyor diye süper değil

Bura da durum sen kimi beğeniyorsun? araştırdın karar verdin fiyat ne 20 bin git o ekimciye demekki doğru merkez senin için . ya da 8 bin araştırdın gittin doğru merkez senin için.

İsteyen potansiyeline göre istediği fiyata yapar. Giderine göre bu işe yaptığı yatırıma göre bedelini belirler

Bizim için kim güzel yapıyor o önemli güzel yapanın fiyatı neyse ona ulaş.

Kısaca benim fiyatım bu ben süper ekerim değil

Yani aslında sorduğun soruyu mantıklı düşünsen sormazsın çünkü mantıksız bir soru:)

Kimin ne para istediği ile değil kimin başarısı yüksek düzgün iş yapıyor önemli olan bu

Şimdi sen bu ayrımı yapamıyorsan saç ekiminden anlamıyorsun demektir o yüzden önce öğren incele araştır fiyatları değil saç ekimini araştır sonra zaten sorularının cevabını bulursun

Bak mesala arkadaş 2500 yaptırmış çok rahatmış öyle bir saç ekimini ben üste 1 milyon verseler yaptırmam anladın mı
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2021, 16:37:46 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2021, 16:56:11 »
Her 8 binlik aynı işi yapmıyor Her 20 bin isteyende aynı işi yapmıyor.

Yani birisi 8 bine yapıyorsa süper değil diğeri 20 bine yapıyor diye süper değil

Bura da durum sen kimi beğeniyorsun? araştırdın karar verdin fiyat ne 20 bin git o ekimciye demekki doğru merkez senin için . ya da 8 bin araştırdın gittin doğru merkez senin için.

İsteyen potansiyeline göre istediği fiyata yapar. Giderine göre bu işe yaptığı yatırıma göre bedelini belirler

Bizim için kim güzel yapıyor o önemli güzel yapanın fiyatı neyse ona ulaş.

Kısaca benim fiyatım bu ben süper ekerim değil

Yani aslında sorduğun soruyu mantıklı düşünsen sormazsın çünkü mantıksız bir soru:)

Kimin ne para istediği ile değil kimin başarısı yüksek düzgün iş yapıyor önemli olan bu

Şimdi sen bu ayrımı yapamıyorsan saç ekiminden anlamıyorsun demektir o yüzden önce öğren incele araştır fiyatları değil saç ekimini araştır sonra zaten sorularının cevabını bulursun

Bak mesala arkadaş 2500 yaptırmış çok rahatmış öyle bir saç ekimini ben üste 1 milyon verseler yaptırmam anladın mı

cevabın için teşekkürler tabi soru mantıksız gelebilir fakat benim demek istediğim saç ekimi için aynı malzeme kullanılırken,aynı kanal açılıp aynı saç teli yerleştiriliyorken işin kalitesi nerede kendini gösteriyor
diye merakım.. Ya da şöyle sorayım  başarısız bir ekimin sebebi nedir.Yanlış kök açmak, donörden alırken kökü öldürmek, ve ya kökü dışarıda çok bekletip öldürmek midir?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2021, 17:14:14 »
cevabın için teşekkürler tabi soru mantıksız gelebilir fakat benim demek istediğim saç ekimi için aynı malzeme kullanılırken,aynı kanal açılıp aynı saç teli yerleştiriliyorken işin kalitesi nerede kendini gösteriyor
diye merakım.. Ya da şöyle sorayım  başarısız bir ekimin sebebi nedir.Yanlış kök açmak, donörden alırken kökü öldürmek, ve ya kökü dışarıda çok bekletip öldürmek midir?

herkes aynı kalite malzeme kullanmaz ama zaten en kaliteli malzemenin saç ekiminde kullanılan ... toplasan maliyet 1000 tl geçmez

kökü uygun şartlarda bekletir merkezler o yüzden bundan yana sorun olmaz köke takılma

fark işçilik kalitesi başka ne olabilir ki

yani saç ekimi tek düze kalitede bir işlem değil tabiki fiyat farkı olacak

önemli olan kaliteli becerikli yetenekli birine ekim yaptırıp iyi sonuç almak değil mi ?

yani herkes doğru yönlerde kanal açamaz her kes donör den sağlıklı saç alımı yapamaz (kırmadan)

herkes donörün den problemsiz saç alamaz

herkes başarılı planlama yapıp kafa yapına uygun güzel ön çizgi yapamaz

herkesin ekip kalitesi aynı degil herkesin ektiği çıkmaz

yani ne olabılır başka dostum saç ekiminden haberin yok bence önce lütfen araştır saç ekimi nasıl yapılır kım nasıl yapıyor nasıl sonuç alıyor

sonra bu soruların saçma olduğunu anlarsın

ilk okul çocuğu ile leonardo da vinci nin yaptığı resim aynı olabilir mi ? işte sen diyorsun ki ikisi de resim yapıyor fark ne bunu anlaman için önce bilmen gerek

« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2021, 17:20:35 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2021, 17:37:03 »

Dostum son cümlen hem idrak ettirip hem de tebessüm ettirdi teşekkür ederim :) sana son sorum şu olsun safir uç denilen malzeme ile perma uç arasında kanal açılımı yaparken kök tutması açısından bir fark oluşturur mu. Çoğunluk artık safir ucu tercih ediyor. ( ya hu kardesım kullanılan uç önemli değil dediğni duyar gibiyim :)

« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2021, 17:44:45 Gönderen: Hintell »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 07 Temmuz 2021, 17:47:01 »

Dostum son cümlen hem idrak ettirip hem de tebessüm ettirdi teşekkür ederim :) sana son sorum şu olsun safir uç denilen malzeme ile perma uç arasında kanal açılımı yaparken kök tutması açısından bir fark oluşturur mu. Çoğunluk artık safir ucu tercih ediyor. ( ya hu kardesım kullanılan uç önemli değil dediğni duyar gibiyim :)

Dostum tekrar başa dönmek gerek sorunun cevabı için Teknikler malzemeler değil saçını eken kişi kim o tekniği kim kullanıyor o önemli..

Bu işi saçma sapan yapam binin elimde safir değil 300 bin euro luk elmas olsa gene bir B..ka yaramaz

Ama kullanmasını bilen biriyse fark yaratır.

Senin bilmen gereken durum şu Araştırmadan canlı örnekleri takip etmeden bir merkeze gidip saç ektirilmez %20 şansın olur başarılı doğal güzel bir sonuç için şu piyasada %20 bile fazla artık çünkü ipni koparan saç ekimi bilen bilmeyen merkez açtı işte sorunun cevabı fiyat lar o yüzden farklı.

Saç ekimi binlerce küçük ince ayrıntıdan oluşur bu ayrıntıları ekimine dahil edersin ya da bodoslama ekim yapan bir öküzün eline düşersin bu yüzden önce öğrenmen gerek ki kandırılma
Saç ekimi dediğin olay safir uç kullanıyorum kadar basit değil:)

Yoruldum iyi günler dilerim Araştır:)
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2021, 17:56:40 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 07 Temmuz 2021, 19:12:31 »
Dostum tekrar başa dönmek gerek sorunun cevabı için Teknikler malzemeler değil saçını eken kişi kim o tekniği kim kullanıyor o önemli..

Bu işi saçma sapan yapam binin elimde safir değil 300 bin euro luk elmas olsa gene bir B..ka yaramaz

Ama kullanmasını bilen biriyse fark yaratır.

Senin bilmen gereken durum şu Araştırmadan canlı örnekleri takip etmeden bir merkeze gidip saç ektirilmez %20 şansın olur başarılı doğal güzel bir sonuç için şu piyasada %20 bile fazla artık çünkü ipni koparan saç ekimi bilen bilmeyen merkez açtı işte sorunun cevabı fiyat lar o yüzden farklı.

Saç ekimi binlerce küçük ince ayrıntıdan oluşur bu ayrıntıları ekimine dahil edersin ya da bodoslama ekim yapan bir öküzün eline düşersin bu yüzden önce öğrenmen gerek ki kandırılma
Saç ekimi dediğin olay safir uç kullanıyorum kadar basit değil:)

Yoruldum iyi günler dilerim Araştır:)

tesekkur ediyorum bilgine sağlık :)

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 07 Temmuz 2021, 20:26:17 »

ilk okul çocuğu ile leonardo da vinci nin yaptığı resim aynı olabilir mi ? işte sen diyorsun ki ikisi de resim yapıyor fark ne bunu anlaman için önce bilmen gerek

son cümle cuk diye oturmuş başkan ama gene anlamaz böyle düşünenler yorarlar böyle adamı.
bu kadar basit bir şeyi bile burda anlatmak doğrusu çok saçma ama bende bir kaç kelam edeyim bari kısa kısa  :)

bir defa arkadaşım saç ekiminde o kadar çok ayrıntı varki herkes aynı işimi yapıyor sanıyorsun ,senin gibi düşünenlerin varlığından dolayı çoğu saç ekimi yapma kabiliyeti ve yeterliliği olmayan yerler işi bırakmaktansa çalışmaya devam ediyorlar nasılsa her seferinde senin gibi biri gelip kendilerine müşteri oluyor.
çıkmıyor kardeşim çoğu yerin ektiği saç anlayın artık bunu adamlar 5000 ekiyor bin çıkıyor çünkü kullandıkları tekniklerden tut eğitim durumlarına kadar hepsi yetersiz ,en basitinden iyi yerler soğutucu ve çeşitli solüsyonlar kullanırken greftleri bekletirken merdivenaltı yerler akşama kadar bekletiyor masa üzerinde ,açılan kanalların biribirine mesafesi ,homojen dağılımı ,derinliği falan bile çok önemli.kullanılan adrenalinli solüsyonun dozajı bile çoğu yerde doğru ayarlandığını sanmıyorum ,donör bölgeden greft almada ayrı bir yetenek herkesin donerden sağlam greft aldığınıda sanmıyorum.
greftleri kanallara çoğu yerde düzgünce yerleştirildiğinide sanmıyorum.çoğu ekim merkezi ilk yıkamayı biz yapalım diyor neden biliyormusun çünkü kanallara koydukları greftlerin çoğu dökülüyormuş  ilk yıkamada bunu kişinin görmesini istemedikleri için ilk yıkamayı yapıyorlar.
daha bunlar benim bildiğim birde bizim bilmediğimiz ne ayrıntılar var .
bu ülkede en basit işi bile düzgün yapamayan milyonlarca insan varken eğitimsiz ve yeterliliği olmayan insanlardan düzgün saç ekimi yapmayı beklediğin için asıl şaşırılması gereken sensin sevgili arkadaşım.

Facebook Twitter Instagram