Gönderen Konu: Songül Alcı / 2800 Greft / 09.07.21 / 33 yaş  (Okunma sayısı 1142 defa)

praetor

• Yeni üye
  • *
Songül Alcı / 2800 Greft / 09.07.21 / 33 yaş
« : 11 Temmuz 2021, 14:55:59 »
Merhaba arkadaşlar. Sekiz yıl önce ilk ekimimi yaptırmıştım. Kendi saçlarımla beraber ortaya mükemmel bir sonuç çıkmıştı. Şok dökülme çok az oldu. Hiç seyrekleşmedi. Şok dökülme hissetmedim.
Üçüncü yıldan itibaren seyrekleşme başladı. Muhtemelen kendi saçlarım döküldü. Ekilen saçların tamamı kaldı mı çok emin değilim. Onlar da biraz döküldü bence. Son iki-üç yıldır iyice seyrekleşince ikinci ekimimi yaptırdım. İlk ekimden memnun olduğum için hiçbir araştırmaya girmedim.
Ayrıca üzerine sekiz yıllık daha tecrübe eklediler diye düşündüm. Başka hiçbir şeye bakmadım ve direkt randevu alıp gidip yaptırdım.

Ben de işlem bittikten sonra forum kurdu olanlardanım maalesef. Burada değerlendirme yapan çok tecrübeli üyeler var. Etkilememek için süreçle ilgili detayları şimdilik yazmayacağım. Her ekim yaptıran gibi bende de çok soru işareti ve tedirginlik var. Sekiz yıl önceki ilk ekimde çok rahattım halbuki. Objektif gözle değerlendirilmesine çok ihtiyacım var. Ailem üzmek istemiyor olabilir, ben çok evhamlı olabilirim, ekimi yapanlar kendileri hakkında kötü yaptık demeyecekler. Umarım anlatabilmişimdir derdimi.

9 Temmuz saat 8:30 gibi başlandı. Yemek, wc, çizim gibi sebeplerle en fazla 30-45 dk. kadar ara olmuştur. Saat 15:20 gibi bitti. Toplam 2800 greft ekildiğini söylediler.

Dün bandaj çıkartıldı, pansuman yapıldı. Yıkama için bugün dediler fakat ben yarına bırakmak istedim. Yıkama konusunda  3.gün mevzusunu çok araştırdım fakat kimse açıklık getirmemiş. Ekim günü dahil 3. gün mü, ekim bitiiği andan sonraki 3. gün mü çok belirsiz. Çok hassas bir ayar bence. Ben garanti olsun diye ekim bittikten sonraki 3. gün şeklinde uygulayacağım. Yarın yıkamaya gideceğim.

Bu arada kafamda aşırı bir yağlanma oldu. Işıkta yağ sürülmüş gibi parlıyor. Alnımda ve kafamda damlalar görünüyor. Umarım köklere bir zararı olmaz. Hatta mümkünse de beslemesini istiyorum.

Fotoğraflara geçiyorum.
5 fotoğraf sınırı varmış. Her güne ait eklemeye çalıştım. Bugün zaten ekim dahil 3.gün.

John Keller

• Sr. Member
Ynt: Songül Alcı / 2800 Greft / 09.07.21 / 33 yaş
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2021, 15:26:14 »
Hayırlı olsun, başlığa adını yazdığınız ismin bana göre hiç de iyi bir şöhreti yok ekim dünyasında, tabii bu söylediğim  ekim yaptırmak isteyen bilinçli insanlar için geçerli. ''Etkilememek için süreçle ilgili detayları şimdilik yazmayacağım.'' bu cümle 5-10 sene önce forumda cirit atan ekim merkezinin adamlarının klişe cümlesiydi.Sakın yanlış anlama, sen de onlardan birisin asla demiyorum.Benimkisi sadece gözüme çarptı belirtmek istedim.İnşallah 2.ekiminin sonucu da güzel olur.

praetor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2021, 15:31:20 »
Teşekkürler John Keller. Ekime odaklanılmasını istedim daha çok. Başlıktaki kişi hakkında ben de iyi yorum yapamayacağım. Şu anda hiç yapmıyorum zaten. Ancak ekibi hakkında yorum yapabilirim zaten. Saçımı ekmeyen kişiden randevu alıp saçımı o ekmiş gibi başlık oldu. Fakat ben randevu almadan önce başlıktaki kişinin videolarını, kayıtlarını, tecrübelerini araştırıp dinleyip ikna oldum. O kişiden randevu aldım. Gittiğim yerde de aynı isim yazıyordu. Fakat ben o kişiyle hiç karşılaşmadım. Bu durumda nasıl "ben ekimimi songül alcı'da yaptırdım" diyebilirim ki. Herkes başlığa yazmış diye yazdım. Yoksa alakası yok. Neyse beni gaza getirmeyin :) Şu anda yapan kişiden bağımsız değerlendirmeye gerçekten çok ihtiyacım var.
  • Ekim Tarihi: 09.07.2021
  • Ekim Merkezi ismi Songül Alcı
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 33

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2021, 15:54:03 »
Dostum ekimini şu an net bir şekilde değerlendirmek zor .Greft sayısı ideal olduğu söylenebilir yalnız ön çizgi çok iyi ekilmemiş izlenimi edindim gibi.
Onun dışında songül alıcı sanırım doktor değil ve buna rağmen ekip kurup ekimi onlara yaptırması ve kendinin ortalarda olmaması çok ilginç.Hadi dr olsa bir nebze anlaşılabilir ekibini eğitti onlara yaptırıyor kontrollü olarak diyebilirdik ama dr değilsen bir şekilde o ekipte olması gerekirdi aksi şu durum gerçekten kabul edilebilir bir durum değil.
Senin ne başarın varki birde üstüne ekip kurup patron oluyorsun gerçekten çok acaip.

praetor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2021, 16:19:20 »
Teşekkürler baldLion. Çok doluyum. Kendi kendimi sakinleştirip rahatlamaya çalışıyorum. O kısmı hatırlamamaya, unutmaya çalışıyorum. Hayatımda hiçkimseyi en azından bilerek üzmedim. Randevu almadan önce sadece iki soru sormuştum. İki isteğim de okeydi. Fakat işlem günü öyle olmadı. İşler anlaştığımız gibi gitmedi.

Bir şekilde Allah'ın sevdiği şanslı kullarından biriyimdir, belki böyle çok daha iyi olmuştur, hissettiğimin aksine çok iyi ekim yapılmıştır tarzında düşünmeye çalışıyorum.

Olan oldu. Bu başlıkta devam edeceğim. Eleştirilerimi ve iyi taraflarını zamanla paylaşırım. Çünkü saçımı ne önceki ekip ekti ne de songül alcı başlarındaydı. En azından önemli anlarda 5-10 dakika bulunup koordine etmesi gerekirdi. kanal açma, donörlerin yarısını alma ve son 30 dakika kadar ekim işlemini tecrübeli biri yaptı. Diğer tüm işlemleri tanımadığım insanlar yaptı. Bu olabilir tabi ama anlaşmam böyle değildi. Buna üzgünüm. Yapan kişiden bağımsız değerlendirilirse çok sevinirim.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 33

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2021, 19:15:27 »
Umutsuzluğa kapılma kardeşim hayırlısı olsun diyelim belki böyle daha iyi olmuştur bilemeyiz.
Sonuçta songül alıcı çok iyi bir ekimci değil diye biliyorum şans ,kısmet bu işler birazda dediğin gibi .ilk ekimin fena olmamış resimlerden öyle görünüyor umarım buda güzel olur.

praetor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2021, 19:50:09 »
Teşekkürler baldsetfree. Umarım öyle olur.

Merak ettiğim bir şey daha var. Bu iş bir eser sözleşmesine benziyor. Eser sözleşmelerinde bildiğim kadarıyla kişi esastır. Uygulamanın bizzat yerine getirilmesi gerekir. Benim kimden randevu aldığım ve kimlerin yapmasını istediğim belliydi. Bunu açıkça konuşmuştuk. İşin %90'ını hiç bilmediğim kişiler yaptı. Sürekli geldiler, gelecekler diye bekledim. Anladığımda ise greftlerim ortadayken bırakıp çıkamazdım. Asıl sözleştiğim kişi hiç yoktu ve geçmiş olsun, nasıl geçti, bir sıkıntı oldu mu gibi bir dönüş yapmadı.

Bu noktada acaba farklı bir dayanakları mı var diye merak ettim. Sadece bu kişi için değil tüm ekim yapanlar için geçerli bir şey bu. Siz x kişinin referanslarına, uygulamalarına, bilgisine, reklamlarına bakıp bir şekilde ikna oluyorsunuz. Tamam ben bu kişiye yaptırayım diyorsunuz. O kişiyi arayıp randevu alıyorsunuz. Fakat gittiğinizde o kişiyi hiçbir şekilde görmüyorsunuz. Hiç bilmediğiniz birileri operasyon yapıyor. Bunun mantığını ben anlayamadım. Kendi yetiştirdiği, aynı kendisi gibi yapacak kişiler olsalar bile siz sözleşmeyi onlarla yapmadınız. O zaman onların adı verilseydi ona göre tamam deseydik. En kötü ihtimalde operasyon boyunca başınızda durup denetlemeleri gerekir. Aslında bu kuraldan da daha sıkı uygulanması gerekme mi? Çünkü sağlık bu. ve greftlerin geri dönüşü yok. Ya olmamış bir kere daha yapalım gibi bir şey mümkün değil.

Bunu sadece kendi yaşadığım şeyle ilgili yazmadım. Başka yerlerde de bu şekilde oluyordur belki. Bu çok sakıncalı bir durum. Sağlık bakanlığının bu konuda bir denetimi olmadı mı şimdiye kadar. Yoksa ben yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. Madem kimin ekeceği belirsiz o zaman sana neden geldim..
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 33

subutai

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 11 Temmuz 2021, 19:51:33 »
Hani ekilen saçlar dökülmüyordu :(
  • Ekim Tarihi: 19.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi antibiyotik, ağrı kesici, merhem

praetor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 11 Temmuz 2021, 20:01:21 »
Belki de dökülmemiştir :) ben döküldü demedim. Ama az bir kayıp olmuş olabilir diye düşündüğümü belirttim. Normal saçları döken hormondan uzun süre sonra daha zayıf olan saçların etkilenmesi mümkün olabilir gibi düşündüm. 10-15 belki 25 yıl kalır ama zayıflayabilir gibi bir akıl yürüttüm. Bu tarzda düşünerek yazdım. Yani sadece bir tahmin. Çıkan saçlar çok büyük oranda duruyor diye tahmin ediyorum. Problem yok o konuda.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 33

praetor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2021, 17:21:05 »
Ekim tamamlanmasından 72 saat sonra ilk yıkamam yapıldı. 5 dakika kadar sürdü. Çok kanlanma, kabuklanma yoktu fakat hava sıcak. Ter, yağlanma gibi şeylerin ağırlığından kurtulup rahatladım. Son görüntüler aşağıdaki gibi.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 33

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2021, 17:34:06 »
Ön çizgi estetiği iyi durmuyor umarım saç yönleri dik değildir geçmiş olsun nasıl karar verdin merkeze ?
Global Moderator

praetor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 12 Temmuz 2021, 18:25:26 »
Teşekkür ederim Hintell. Sizi her başlıkta görüyorum. Yorumunuz önemliydi benim için.

Sekiz yıl önce aynı kişiye yaptırmıştım. O dönemde de çok memnun değildim. Farklı sorunlar yaşamıştım. Fakat saçlar çok güzel tuttu. Şok dökülme olmadı. Sıklığı çok iyi oldu. İki-üç yıl boyunca ektirdim diye yemin etsem bile kimse inanmazdı. Tecrübe ettiğim kötü bilmediğim iyiden iyidir mantığıyla düşündüm. Aynı ekip mi yapacak sorusuna "evet, ekibimiz aynı" cevabını alınca başka hiçbir şey düşünmedim. Fakat öyle olmadı. Kollarımda yemyeşil duran damardan damar yolu açamayıp zorlayanlar, diğer kolumdan açın deyince tecrübesizlikten ve yanlış yapma endişesinden 10 dakika uğraşıp kolumu mosmor edenler eline greft alıp saçımı ekmeye çalıştı. Ve bu savunuluyor.

Bunu söylemeye yemin ediyorum ben utanıyorum. Sanki o kişilere zarar verecekmişim, hiç değilse kalplerini kıracakmışım gibi hissediyorum. Kişisel olarak çok iyi insanlar olabilirler. Bunda sıkıntı yok. Zaten onların suçu da yok. Fakat onların iş olarak gördüğü şey benim canımla ilgili bir mesele. Bana bunu reva görenler hakkında ben de gerçekleri bu kadar yazabilmeliyim. Ben onlarla konuşup anlaşmadım. Ekibimiz aynı deyince yemin et, vallaha de mi deseydim... Yani böyle gelişti olaylar.

Şu da var; her şeye rağmen canlı greft ekildiyse çok kötü görünmüyor. Ekimin sıklığından dolayı biraz endişem var. İlk ekimde donör bölgemin çok iyi olduğu söylenmişti. Zamanla kalitesi azalmış olabilir tabi. 2800 dendi ama ben 2000 civarı ekim yapıldığını tahmin ediyorum. Sonuçta güvene dayalı bir ilişkimiz kalmadı. Saç çizgisini daha önceki gibi kendisi çizip şuraya şu kadar buraya bu kadar ekelim gibi bir planlama yapmadı. Kanal açmayı da daha önce kendisi yapmıştı. Biraz daha girintili çıkıntılı yapılmıştı daha önce. Bu sefer biraz daha düz gibi. Önceki ekimle hiç alakası kalmadı bu ekimin.

Ekim devam ederken yöne dikkat ediyor musunuz diye sordum. Saçın çıkış yönü kanal açmayla ilgili dediler. Ekerken kökün içeriye girmesi yeterli, kanalın açıldığı yere göre çıkacak dediler. Bilmiyorum.

Bu noktada çizgi, mizgi umurumda değil. Greftlerim öldürülmeden yerine yerleştirilmiş olsun, bir şekilde uzamaya başlasınlar, kuruyup gerft greft dökülmesinler başka bir şey istemiyorum.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 33

John Keller

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 15 Temmuz 2021, 15:53:25 »
Saç ekimi sektöründe 1-2 merkez haricinde bırak 8 yıl aynı ekibi,8 ay sonra bile aynı ekibi bulmak zor çünkü özellikle greftleri yerleştirenler ve kısmen de grefleri alan kişi değişiyor.İstanbul'da bu değişim daha çok yaşanıyor gözlemlerime göre.

Facebook Twitter Instagram