Gönderen Konu: Trabzon İmperial Saç Ekim Merkezi 4700 Greft 24.05.2021 Yaş 37  (Okunma sayısı 1252 defa)

coolboy

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim. Yeni üye oldum ama Google üzerinden arada sırada takip ediyordum.
Trabzon İmperial Hastanesi İmperial Saç Ekim Merkezi'nde 24 Mayıs 2021 tarihinde 13 saatlik bir ekimle 3700 kanala 4700 greft saç ekimi gerçekleştirildi.
Yaşım 37 . Ekim sonrasında herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmadım.
11.günde şok dökülme başladı 20.22 günlerde şok dökülme sona erdi diyebilirim.
Xpecia tablet günde 2 kez
Mossi Şampuan
Bioxcin 5000 mcg biotin günde 1
Bioxcin Minoksil günde 2 kullanıyorum
Ekim öncesi, 2 ve 3.gün, 11.gün ve 56.gün bugün

coolboy

• Yeni üye
  • *
Ynt: Trabzon İmperial Saç Ekim Merkezi 4700 Greft 24.05.2021
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2021, 19:10:25 »
Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Alında birkaç büyük sivilce var fakat içinde irin yok. Beni rahatsız etmiyor. Sanırım normal olmalı.
Sabah akşam günde 2 kez saçlarımı yıkıyorum. Minoksil temizlensin diye bilmiyorum doğru mu yapıyorum.
56.gün bugün fotoğrafları
Bir tanesi de ilk haftalar olmalı (donör)
  • Ekim Tarihi: 24.05.2021

alkus61

• Yeni üye
  • *
Ynt: Trabzon İmperial Saç Ekim Merkezi 4700 Greft 24.05.2021 Yaş 37
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2021, 15:03:51 »
sonucu ben de merak ediyorum

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2021, 12:11:39 »
Minoxil kafanda sivilce yapmış bence ara ver yada dozunu azalt.

coolboy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 22 Ağustos 2023, 18:01:39 »
Not: ilk 11. Ay alın bölgesi fotoğrafı (dökülmemiş)
Arkadaşlar 2 yıl aradan sonra sonucu sizlerle paylaşıyorum.
Öncelikle amacımın Saç Ekim Merkezini karalamak olmadığını belirtmek isterim. Kendileriyle bugün görüşme yaptım. Görüşmenin sonunda buraya yazmak istedim. Görüştüğüm o kişileri de bu gruplarda paylaşım yapacağımı, firmanızı karalamayacağımı söyledim. Kendileri de sorun yok dedi.

İlk 12 ay herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama 12 ayın sonunda hızlı bir dökülme başladı. Bir süre öyle devam etti ve sonrasında Ekim yapılan ön bölgede (alın bölgesinde seyreklik başladı) Bu söylediğime dikkat edin " Ekim yapılan alım bölgesinde hiç saç yoktu, yani dökülen saçlar kendi saçlarım değil yerleştirilen greftler.  Ekim yapılan tepe bölgesi ve ortalara serpiştirilen graftlerden hiç bahsetmiyorum. Zaten alın bölgesi dışında ekilen yerlerle ilgili bir şikayetim yok daha doğrusu orayı umursamıyorum bile. Tutmuştur veya tutmamıştır benim için çok önemli değil.

Ben Trabzon İmperial Saç Ekim Merkezine şunları söyledim.

İlk 12 ay boyunca hiçbir sorun yaşamadım hatta gayet memnundum, Bir de başka hastaları yönlendirdim ekim yaptıranlar oldu. . Memnuniyetimi de dile getirmiştim dedim. Saç ekimim 13 saat sürdü ve döner belgeden alınan bazı graftler çok agresif ve zor alındı bunun etkisi olur mu dedim. Kendileri bana: alınabilir Bazı grefer zor alınabilir normaldir, Ekimin de 13 saat sürmesi bir anormallik değil, Biz grefteri belirli bir derecede soğutucu da saklıyoruz dedi (soğutucu veya buzluk tam hatırlamıyorum) ..

12 aylık süre zarfında bir sorun yaşamadıysanız bizle  bir alakalı sorun yoktur dedi.

Yorumu size bırakıyorum. Ama saç ekimi beni tatmin etmedi. Altında selfie çekmek istemiyorum. Ve yorumu size bırakıyorum. Son olarak da tekrar şunu söylüyorum amacım saç ekim merkezini karalamak değil. Başlarda memnuniyetimi de dile getirmiştim ama şu anki durumdan ''memnun değilim."

Uzman tavsiyesi üzerine 5 ay boyunca Xpecia Tablet, biotin, Minoxil, Uzmanın tavsiye ettiği şampuan Sawpoo
+ Ekimden birkaç gün önce kendi isteğim üzerine hormon testi B12 "500 küsür idi"
İlk 12 ay alın bölgesi

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Ağustos 2023, 19:48:41 »
son durum dediğin gibi pek iç açıcı görünmüyor dostum ,benim bu konuda iki teorim var .
birincisi ekim merkezi greftleri yeterince derine yerleştirmeyip yüzeyel koymuş olabilir ,ilk ekim fotolarına bakıldığı zaman böyle bir şey olmuş olabilir gibi geldi bana .daha önce ekim işi yapan birisi bu bilgiyi vermişti bana ,dediğine göre bu bahsettiğim hata olursa ekilenler bir süre sonra dökülebiliyormuş.
ikinci teorim minoxil kullandığın için ön bölgede minyatür saçlar çıkmış olabilir sonrasında minoxili bırakınca bunlar dökülüp ekim saçları ile başbaşa kalınca görüntü seni hayal kırıklığına uğratmış olabilir.
hangisi doğru bilemeyeceğim ama bu saatten sonra ön bölgeye bir revizyon şart gibi duruyor.

coolboy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2023, 20:21:13 »
Bu da 4.ay olması lazım. Bilmiyorum minoxil çok fazla da kullanmadım. Tas patlasın 4-5 ay. Paylaştığım selfie çekimlerinde ışık altında olduğu için çok seyrek görünüyor. Arka Kamera ile çekince bir sorun olmuyor ama yine de insanin canını sıkıyor

Facebook Twitter Instagram