Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası donör bölgeye Minoxil önerildi.  (Okunma sayısı 1823 defa)

can92

• Yeni üye
  • *
Merhaba dün yani 27/07/2021 günü  Antalya Medical Park’ta 4.050 greft ekim yapıldı. Daha sonra fotoğraflarını da ekleyeceğim ama ondan önce aklıma takılan bir iki konu var sizlere de danışmak istedim.

1)Ekimden 20 gün sonra donör bölge için Minoxil Forte sprey önerildi ancak forumda Minoxil ile alakalı kullanılmaması gerektiğine dair onlarca konu-mesaj var. Donör bölge ve ekilen bölge için sizlere ekimden sonra ne önerildi?

2)Sabit konulardan birinde ekim bölgesinin düzenli şekilde nemlendirilmesi gerektiğine dair mesajlar okudum ancak bana bu tarz bir şey önerilmedi. Günde 1 defa sade su bu konuda işe yarar mı?

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Saç ekimi sonrası donör bölgeye Minoxil önerildi.
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2021, 17:55:01 »
Eğer ekim bölgeniz çok kurumuyorsa nemlendirmenize gerek yok. Nemlendirmeyi kabukların daha rahat dökülmesi için söylüyor arkadaşlar. Bence gerek olmadıkça nemlendirmeye gerek yok diye düşünüyorum. Donöre minoxil kullananlarda, alımda doku küsmesi yaşayanlar yani bazen hırpalanan donörlerde donör bölgesinde de kalıcı olmamakla beraber saç çıkmadığı oluyor ve bu saç çıkmayan bölgelerde saç çıkışısını hızlandırmak ve donörün hızlı toparlanması adına kullananlar oluyor. Normalde böyle bir duruma gerek olmaması gerekir. O yüzden kullanılması elzem değil.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

can92

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç ekimi sonrası donör bölgeye Minoxil önerildi.
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2021, 20:51:56 »
Çok teşekkür ederim @onizuka eikichi.

Facebook Twitter Instagram