Gönderen Konu: Total Testosteron ve DHT testi farklı şeyler mi?  (Okunma sayısı 1081 defa)

Blnt34

• Yeni üye
  • *
Total Testosteron ve DHT testi farklı şeyler mi?
« : 30 Temmuz 2021, 23:04:26 »
Başlıkta yazdığım şeyler farklı mı? İkisini ayrı ayrı mı istemek gerekiyor?

Geçen sene Total testosteron testi yaptırmıştım orta seviye çıkmıştı ve şuana kadar yan etki görmedim sanırım finden
İlerleyen aylarda 1 test daha yaptırmak istiyorum ama başlıktaki soruyu merak ettim?

Erolkara

• Sr. Member
Ynt: Total Testosteron ve DHT testi farklı şeyler mi?
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2021, 01:41:48 »
İkisi farklı şeyler ama ikisinede aynı anda baktıralirsin ama testesteron baktırmam çok önemli değil daha çok ileri yaşlarda önemli gençlerde standart çıkar o test genelde.
Dht testi önemli değerin aşırı yada düşük olması aga olup olmaması açısından fikir verebilir.
Yalnız antiandrojen kullanmayacaksan dht baktırmanda anlamsız olur.dht testi yapmanın amacı fin gibi antiandrojenleri kullanırken dht nin göstereceği dalgalanmaları görmek.

revengoa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2021, 11:31:51 »
Dht testini her hastane yapamıyor. Devlet hastanelerinde isteseniz de büyük ihtimalle yapmazlar. Fakat bu testlerin yapılması bence çok gereksiz. Çünkü herhangi bir sağlık sorununuz yoksa değerleriniz normal çıkacaktır. Sorun testosteron veya Dht nin düzeyinden ziyade sizin saç foliküllerinizin buna duyarlı olup olmadığı...
Bu hormon testleri yerine vitamin testlerinin yapılması daha fayda sağlayacaktır.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2021, 16:13:24 »
Geçen sene son gittiğim kontrolde (antiandrojen kullanıyordum, kontrol amaçlı gitmiştim) ürolog sadece testo değerlerine baktırmıştı. Dht ye baktırmalı mıyım diye sorduğumda testo değerleri yeterli demişti. Sonuçlar çıktığında da değerler açısından bir sorun olmadığını söylemişti. Dhtye neden baktırmadığı konusunu ben de anlamamıştım ama belki de dht testine direkt bakmaya gerek yoktur diye düşünmüştüm.

.MeSSi.

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 31 Temmuz 2021, 18:39:53 »
devlette dht testi yoksa ben özele gitmem bunun için ya ama başkası gider belki bilemem. testo yeterliyse ona bakalım . bide hormon testi, prolaktin  testi vs galiba
yan etki olsaydı şuana kadar hissederdim sanırım ama yan etki görmedim sanırım. belki sperm sıvılaşması ama emin değilim, masturbasyonu sık yapınca birde...

Facebook Twitter Instagram