Gönderen Konu: DHT Hormon Testi Sonucu ve Finas Kullanımı  (Okunma sayısı 2338 defa)

Diplomat

• Yeni üye
  • *
DHT Hormon Testi Sonucu ve Finas Kullanımı
« : 27 Ocak 2021, 04:49:04 »
Merhaba arkadaşlar.

Forumun gizli takipçilerindendim ve bir saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum. Yaşım küçük olduğundan ötürü (21), saç dökülmem devam edeceğinden var olan saçları korumak için DHT hormonu testi yaptırdım. Zaten çok yüksek olduğunu düşünüyordum, zira kafamızdaki saçlar birer birer giderken vücudum aşırı derecede kıllı ve fitnessa başladıktan sonra çok hızlı bir gelişme kaydettim. DHT hormonum 112 ila 955 arasında referans değerleri variken, benim DHT hormonum 867 çıktı. Ancak yine de korkularım var, Finas bende aşırı bir yan etki gösterir mi? Testisde ağrı vb. yan etkilerin zaten olacağını biliyorum ancak ileri jinekomasti vb. yan etkiler görebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Kelbey

• Sr. Member
Ynt: DHT Hormon Testi Sonucu ve Finas Kullanımı
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2021, 07:35:56 »
Kardeşim , bu yan etkiler herkeste olabilir , burada kimse sana olamaz asla olmaz falan diyemez. Bunu deneyip tecrübe etmen gerekiyor , yan etkilerinin kalıcı olduğunu veya olacağını özellikle spor yapan düzgün beslenen düzgün uyuyan ve kan değerleri normal olan birinde ben düşünmüyorum. Ama tabiki 2 yıl kullanırsın jinekomasti olursun veya olmazsın bunun garantisini doktor bile veremez
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Unknown35

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2021, 09:56:36 »
Testi nasıl yaptırdınız hangi bölümde özel hastanemi

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2021, 10:26:39 »
imzamdaki karikatür yeterlidir diye düşünüyorum

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Diplomat

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2021, 22:56:40 »
Kardeşim , bu yan etkiler herkeste olabilir , burada kimse sana olamaz asla olmaz falan diyemez. Bunu deneyip tecrübe etmen gerekiyor , yan etkilerinin kalıcı olduğunu veya olacağını özellikle spor yapan düzgün beslenen düzgün uyuyan ve kan değerleri normal olan birinde ben düşünmüyorum. Ama tabiki 2 yıl kullanırsın jinekomasti olursun veya olmazsın bunun garantisini doktor bile veremez

Yorumunuz için çok teşekkürler. 2 Gündür Finasterid'e başlamış bulunmaktayım, Proscar'ı 4'e bölüp günde 1/4 tüketiyorum. Bakalım, en azından 1 paket bitirmeyi düşünüyorum.

Testi nasıl yaptırdınız hangi bölümde özel hastanemi

Özel bir hastanede yaptırdım, endokrinoloji bölümünde yapıyorlar.

Hocam, bu konuda forumda en bilgili kişilerden birisiniz diye düşünüyorum. Çok fazla cevaplarınızı ve iletilerinizi okudum, 21 yaş için sorun olmadığını söylüyorsunuz. Bende az çok kendimi tanıyorsam fazla bir etki yaşamam diyerekten 2 gün önce proscara başladım. Umarım, başarılı bir sonuç olur pazartesi günüde Dr.Serkan Aydın' ile görüşmeye gideceğim.
  • Yaşınız 21
Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.

Diplomat

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2021, 18:17:44 »
Bugün, finasteride kullanmamın 16.günü ve etkiler minimal düzeyde. Saç ile ilgili çok erken olduğu için kesin bir şey söylemek için erken. Yaşadığım tek yan etki ise, ilk hafta kasıkta geceleri çok hafif bir ağrı. Endişe edilecek bir durum yaşamadım, kasık ağrısı da geçmiş durumda. Şimdi ki korkum ise, acaba fazla yan etki görmüyorsam finasteride saça etki edebiliyor mudur? Düzenli bir şekilde buradan paylaşacağım gelişmeleri.
  • Yaşınız 21

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2021, 18:28:03 »
Bugün, finasteride kullanmamın 16.günü ve etkiler minimal düzeyde. Saç ile ilgili çok erken olduğu için kesin bir şey söylemek için erken. Yaşadığım tek yan etki ise, ilk hafta kasıkta geceleri çok hafif bir ağrı. Endişe edilecek bir durum yaşamadım, kasık ağrısı da geçmiş durumda. Şimdi ki korkum ise, acaba fazla yan etki görmüyorsam finasteride saça etki edebiliyor mudur? Düzenli bir şekilde buradan paylaşacağım gelişmeleri.

yanetkinin etki ile bir bağlantısı yok

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

MyLifeBeLike

• Sr. Member
  • Sivaslı KEL
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2021, 19:19:18 »
Hocam merhaba son durum nedir acaba saçlarda gelişme var mı finasterid e devam ediyor musunuz?
  • Ekim Tarihi: 22.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin ÇELİK
  • Greft Miktarı 3400
  • Yaşınız 38
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20286.0

TAKVİYELER

Venatura Omega 3 Trigliserid Formlu günde 2 kapsül
Venatura D3 K2 günde 15 damla (D vitamini)
Çiğ Badem günde bir avuç
Taze sıkılmış nar suyu günde bir bardak
Limonlu su günde 2 litre
Evocapil Plus günde 2 kapsül

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #8 : 21 Şubat 2021, 16:14:40 »

daha nw5 olmasamda karikatür beni iyi anlatıyor hocam.
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

Diplomat

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2021, 05:17:20 »
Hocam merhaba son durum nedir acaba saçlarda gelişme var mı finasterid e devam ediyor musunuz?

Merhabalar hocam. Kullanmaya devam ediyorum 1/4 halinde ve 27.güne gelmiş bulunmaktayım. Gerçekten 0 yan etki gördüm desem yeridir, sadece üstte de belirttiğim gibi sadece ilk bir kaç gün çok hafif bir şekilde kasık ağrısı yaşadım. Saç konusuna gelecek olursak isek, saçlarımı kısa kullanıyorum 3 numara civarı. Zaten 27.günde gözle görülür bi değişkenlik beklemek abes olurdu ancak dökülme konusunda neredeyse dökülme durdu diyebilirim, hayretler içerisindeyim. Önceden elimi ne zaman başıma atsam ve test etmek için şöyle bi ovalasam ne kadar dökülür diye, garanti 8-10 tel yavaşça bırakırdı kendini. Bu işlemi şimdilerle hızlı ve sert şekilde 3-4 kere yaparsam anca 2-3 tel dökülüyor. Bakalım kullanmaya devam edeceğim.
  • Yaşınız 21

Facebook Twitter Instagram