Gönderen Konu: S Clinic Saç Çoğaltma İşlemi vs Dermaheal Stem Crum HL  (Okunma sayısı 26228 defa)

Seckin88

• Yeni üye
  • *
Merhaba Arkadaslar ,
Özel mesaj yoluyla çok fazla talep aldığım için bu konuyu açıyorum. Uzun zamandır takip ettiğim bir konuda, forumdaki arkadaşlarımı bilgilendirmek istiyorum. Tek tek cevap vermek fazla zamanımı aldığı için en iyi yöntem bu olacak.

Umarım faydası olur. Konunun sonunda forumda bizlere yardımcı olmak için konu açan,  gelişmeleri paylaşan bir arkadaşımızın basından geçenleri herkesin duyması için paylaşıcam. Basit bir kontrolle çözülecek bir durum zaten.Kendisinden izin aldım.Teşekkür ediyorum.

Basliktanda anlasilacagi gibi konu sclinic ve sac cogaltma islemi.Konunun altina bazi görseller ekliyorum. Detaylara girdigimde oradan kontrol edebilirsiniz.

Öncelikle birinci görsel sclinic firmasinin kullandigi serumlar

İkinci görsel ise üretici firmanin (caregen) serumlari. Sanirim anlasma ile isim degisikligi yapmislar. İçerik ve serumlar birebir ayni. Kendim kullanmak için çok fazla araştırma yapıp bulmuştum.

Üçüncü görsel ise caregen firmasinin peptide iceren (Mbooster) serumlari.stem crum ile ayni anda kullanildiginda cok daha etkili sonuclar üretiyor.Bunu kendimde gözlemledim . Yakinda kendi sonuclarimida paylasicam bu konuda.

Dördüncü görsel hl diye gecen seffaf bir flakon. Bu ürünün etkisiz oldugunu düşündüğüm icin detayina girmiyorum. Fiyati ucuz oldugundan ara seanslarda bilgilendirilmeden kullanildigini gördüm aman dikkat :)

Simdide ürünlerin iceriklerine ve dogru kullanim sekline gecelim.

Stem crum hl —> Professional ürün kategorisinde hekimlere satisi yapiliyor.Kök hücre serisi.
Human Adipocyte Conditioned Media Extract, Biotin, Copper Tripeptide-1, sh-Oligopeptide-2 (CG-IGF1), sh-Polypeptide-1 (CG-bFGF), sh-Polypeptide-9 (CG-VEGF)

Mbooster—> Buda  professional ürün kategorisinde hekimlere satiliyor.
–Oligopeptide-54 (CG-Nokkin)
– Decapeptide-10 (CG-Keramin2)
– Decapeptide-18 (CG-WINT)
– Oligopeptide-42 (CG-Fibramin)

serumlari uygulamak cok basit , dermapen veya dermaroller ile mikro kanallar acip serumlari saciniza yediriyorsunuz.  Sclinic bence kanal acma isleminide yanlis yapiyor ama olsun yorum yapmak istemiyorum.

Sadece kok hucre iceren serumlari hazirlamak icin çözücüyü çekip toz halindeki flakona bosaltiyorsunuz.Ardindan kullanima hazir hale geliyor. Sadece dikkat edilmesi gereken buzdolabinda maksimum 4 gun icrisinde kullanilmali. Kök hücrenin canli kalma suresi bu sekilde belirtilmis.

Maksimum etkiyi almak icin caregen firmasinin tavsiyesi mbooster ile birlikte kullanmak. Buda rest protokolu olarak geçiyor.Booster etken , tek flakon ve toz halinde.Bunuda  seruma dahil ediyoruz
Eğer islemi klinikte yaptiriyorsaniz hangi serumu kullandiklarina iyice bakmalisiniz.

Kullanim sekline gelecek olursak ben haftada 1 olarak kullandim. Simdi ise Koruma amaciyla daha seyrek araliklar ile kullaniyorum.

Konunun basinda bahsettigim maduriyet konusuna gelecek olursak .Forumda deneyimlerini paylasan arkadasimiza son seanslarda fiyat olarak ucuz olan , etkisi düşük vitamin serumunu uygulamislar seffaf bir flakon icerisinde belli oluyor zaten. Doğal olarak ilk seanslarda yaşadığı pozitif ivmeyi kaybetmiş.
Sonraki seanslarda buna dikkat edecektir. İşlemi orada yaptiracak arkadaslarda bu konuyu görürse maduriyet yasamamis olurlar.
Mutlaka hangi serumun uygulandığını sorgulasınlar.1. görseldeki serumlar kök hücre , Şeffaf flakondaki ise HL (herkes buna ulaşabilir ama etkisi bence yok belki bayanlarda işe yarayabilir)

Evet arkadaslar sonuc olarak bence 9000 gibi rakamlar cok cok fazla . Bunun cok daha dusuk maliyetleri ile cok daha guclu icerikle (mbooster ekleyerek) uzun zaman kullanabilirsiniz. Sac konusunda her urunde oldugu gibi bundada devamlilik sart kullandim bitti gibi bir durum yok malesef.

Herhangi bir sorunuz olursa seve seve cevaplarim, iyi forumlar

slade23

• Hero Member
Ynt: S Clinic Saç Çoğaltma İşlemi vs Dermaheal Stem Crum HL
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2021, 21:35:11 »
Paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık. Acaba hızlı okudum da ondan mı göremedim tedarik olarak sadece doktor olursak mı ulaşabiliyoruz :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2021, 23:45:07 »
Seçkin hocam ben de ne zamandır size mesaj atmayı planlıyordum

Teşekkürler

Seckin88

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2021, 11:29:59 »
Paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık. Acaba hızlı okudum da ondan mı göremedim tedarik olarak sadece doktor olursak mı ulaşabiliyoruz :)
Haklısınız tedarik konusuna girmemişim .
2 seçenek var aslında ;

- Yurtdışından sipariş verebilirsiniz. Doktora reçete ettirip bunu siparişe ekletirseniz kargo gelir. Fakat fiyat konusu biraz yüksek oluyor. Netten bakabilirsiniz.

- İkinci yöntem olarak benim arkadaşım sayesinde ulaşıyoruz . Forumda 5 kişi civarında olduk. Sayı arttıkça fiyat düşüyor.
Burada çok detaya girmiyorum konuyu merak edene özelden anlatabilirim tabi :)

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2021, 13:06:28 »
Ben bu tedaviyi uyguluyorum 2 hafta oldu daha bir seyler söylemek icin erken zaten 1 ay sonunda gozle gorulur etki ettigi söyleniyor ama saclarimda genel bir guclenme ve kararma var. Her ay duzenli fotograf çekip takip ediyorum buradan da paylasicam zaten.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

ibalbayrak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2021, 17:10:08 »
ücreti nedir bunun
  • Medikal Tedavi Finasterid-trixovell-minoxidil
Medeks saç ekimi sonuçları
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Seckin88

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2021, 20:16:40 »
Özelden de yazdığınız için oradan cevapladım , bu arada ibalbayrak bu konuda uzman tıp eğitimi alıyor. etkenler için belki yorum yapar kendisiyle tanıştık ürünleri kullanmaya başladı

ibalbayrak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2021, 20:48:57 »
Arkadaslar merhaba ben de ürünü kullanmaya başladım seckin abiden aldım ürünü daha ilk seansı uyguladım stem crum solusyonunda ıgf(insulin benzeri growth faktör) fgf(fibroblast growth faktor) vegf(vaskuler endotelyal growth faktor) gibi doku büyümesini hızlandıran lokal hormonlar var bunlar kombine tedavi düşünen arkadasları mutlu edebilir, içerik olarak ilaç baya dolu dolu uzun zamandır arıyordum böyle bir ürün almak isteyenler seckin88 arkadasımizdan alabilir bende 1 ayın sonunda konu açmayı planlıyorum
Etkenlere gelicek olursak bu etkenler yara iyileşmesinde vs de kullanılıyor, bağ doku faktörleri ve growth hormon bazlı lokal hormonlar içeriyor
Sac hücrelerinin büyümesine gelişmesine katkı sağlıyor bunu ıgf yapiyo
Vegf ise damarlanmayı artırıyor
Fgf ise bağ doku denilen dokunun ana materyali(her dokuda bulunur damarları içerir ve fibroblast hücreler dokunun ihiyacı olan hücrelere dönüşme özelliği sağlar bağ dokuyu kanlanmayı ve beslenmeyi artırır)
Bu ilacın içeriği bu şekilde tabi bunlar benim bildiklerim kısacası saçınızın büyümesi-gelişmesi  için gereken etkenleri içeriyor uygun ortam hazırliyor

• Medikal Tedavi Finasterid-trixovell-minoxidil
Medeks saç ekimi sonuçları
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Ağustos 2021, 10:50:02 »
Arkadaslar merhaba ben de ürünü kullanmaya başladım seckin abiden aldım ürünü daha ilk seansı uyguladım stem crum solusyonunda ıgf(insulin benzeri growth faktör) fgf(fibroblast growth faktor) vegf(vaskuler endotelyal growth faktor) gibi doku büyümesini hızlandıran lokal hormonlar var bunlar kombine tedavi düşünen arkadasları mutlu edebilir, içerik olarak ilaç baya dolu dolu uzun zamandır arıyordum böyle bir ürün almak isteyenler seckin88 arkadasımizdan alabilir bende 1 ayın sonunda konu açmayı planlıyorum
Etkenlere gelicek olursak bu etkenler yara iyileşmesinde vs de kullanılıyor, bağ doku faktörleri ve growth hormon bazlı lokal hormonlar içeriyor
Sac hücrelerinin büyümesine gelişmesine katkı sağlıyor bunu ıgf yapiyo
Vegf ise damarlanmayı artırıyor
Fgf ise bağ doku denilen dokunun ana materyali(her dokuda bulunur damarları içerir ve fibroblast hücreler dokunun ihiyacı olan hücrelere dönüşme özelliği sağlar bağ dokuyu kanlanmayı ve beslenmeyi artırır)
Bu ilacın içeriği bu şekilde tabi bunlar benim bildiklerim kısacası saçınızın büyümesi-gelişmesi  için gereken etkenleri içeriyor uygun ortam hazırliyor

Urunu hangi siklikla kullaniyosun? Biraz araştırdım farkli farkli kullananlar var. Hatta dermaheal le iletisime geçtim ama her soruya cevap vermiyolar.
Ilk ay her hafta(4 kere), ikinci ay iki haftada bir kere (2 kere), sonraki iki ay 2kere (ayda 1), geri kalani 2 ayda 1. Bu yöntemi bu urunle alakali forum gibi bir yerde gormustum. Dermaheale mail atinca bu yöntemin dogru oldugunu söyledi. Sonra bazi kurumlar 15 gunde 1 kullanıyorlar hangisi daha dogru olur diye mesaj attim 2 kere ama donmediler. Daha sonra seckin abiyle de konustum ve 15gunde 1 yapma karari aldim.
Bu arada saclarina nasil enjekte ediyosun? Dermapenle mi yoksa sclinc gibi igneyle deri altina mi?
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 14 Ağustos 2021, 11:02:04 »
Urunu hangi siklikla kullaniyosun? Biraz araştırdım farkli farkli kullananlar var. Hatta dermaheal le iletisime geçtim ama her soruya cevap vermiyolar.
Ilk ay her hafta(4 kere), ikinci ay iki haftada bir kere (2 kere), sonraki iki ay 2kere (ayda 1), geri kalani 2 ayda 1. Bu yöntemi bu urunle alakali forum gibi bir yerde gormustum. Dermaheale mail atinca bu yöntemin dogru oldugunu söyledi. Sonra bazi kurumlar 15 gunde 1 kullanıyorlar hangisi daha dogru olur diye mesaj attim 2 kere ama donmediler. Daha sonra seckin abiyle de konustum ve 15gunde 1 yapma karari aldim.
Bu arada saclarina nasil enjekte ediyosun? Dermapenle mi yoksa sclinc gibi igneyle deri altina mi?

sclinicte dermapenle yapıyor bıldıgım kadarıyla..  iğneyle deri altına enjekte etmıyorlar

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 14 Ağustos 2021, 11:13:09 »
sclinicte dermapenle yapıyor bıldıgım kadarıyla..  iğneyle deri altına enjekte etmıyorlar

Evet simdi baktim gercekten de dermapenle yapiyolarmis baska biseyle karistirdim galiba
  • Yaşınız 21

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2021, 11:56:53 »
Evet simdi baktim gercekten de dermapenle yapiyolarmis baska biseyle karistirdim galiba

derı altına enjeksıyon yapan yerlerde var aynı uygulamayı.Karıştırmadın da  sclınıc degıl sadece orda karısıklık olmus :)

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 14 Ağustos 2021, 12:01:44 »
derı altına enjeksıyon yapan yerlerde var aynı uygulamayı.Karıştırmadın da  sclınıc degıl sadece orda karısıklık olmus :)

Hocam sclinic sitesinde islem 15dk surer diyo cok az acir diyo. Benim 1 saat falan suruyo bayagi aciyo canim bikac kere ayni yerin üstünden geciyorum tam emilim olsun diye dermapeni de 1.5 falan ayarlıyorum
  • Yaşınız 21

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 14 Ağustos 2021, 12:31:39 »

Hocam sclinic sitesinde islem 15dk surer diyo cok az acir diyo. Benim 1 saat falan suruyo bayagi aciyo canim bikac kere ayni yerin üstünden geciyorum tam emilim olsun diye dermapeni de 1.5 falan ayarlıyorum

yanı ben baya bır vıdeo ızledım genelde bıldıgım kadarıyla 15-20 dakıka suruyor maxımum o da yani.. dermapenle kanalı acıp serumu döküuyosun oraya. senın neden 1 saat suruyor anlamadım acıkcası..  ben  dermapeni 1mm kullanıyorum.. ne olur ne olmaz dıye cokta bılmıyorum en ıyı verımı kaçla kullanınca verıyor gercı orası da muamma bende

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 14 Ağustos 2021, 12:45:18 »
yanı ben baya bır vıdeo ızledım genelde bıldıgım kadarıyla 15-20 dakıka suruyor maxımum o da yani.. dermapenle kanalı acıp serumu döküuyosun oraya. senın neden 1 saat suruyor anlamadım acıkcası..  ben  dermapeni 1mm kullanıyorum.. ne olur ne olmaz dıye cokta bılmıyorum en ıyı verımı kaçla kullanınca verıyor gercı orası da muamma bende

Once mesela kafamin sol tarafindan baslayarak saga dogru 2sira geciyorum sonra serumu sıkıyorum. Elimle masaj yaptıktan sonra ayni yeri bidaha geçiyorum. Sonra 2 sira daha kaydırarak bunu devam ettiyorum. En son serumun ceyregi falan kaliyo dermapenin uzunlugunu ve hızını arttirarak genel bi sekilde on taraflar agirlikli olarak bidaha igneliyorum ve kalan ceyregi sıkarak tekrar masaj yapiyorum. Bugun 3.seansimi yapicam zaman tutucam ne kadar suruyor diye.
Bu arada suan tatilde oldugum icin evdeyim ama okula gittigim zaman biyerle anlasip igneyle deri altina enjekte ettirmeyi dusunuyorum. Daha zor olur yurtta bununla ugrasmam cunku. Hangisi daha verimli olur acaba dermapen mi yoksa igne mi?
  • Yaşınız 21

Facebook Twitter Instagram