Gönderen Konu: Finasteride pause tusu gibi mi?  (Okunma sayısı 1275 defa)

Snowly12

• Hero Member
Finasteride pause tusu gibi mi?
« : 03 Ağustos 2021, 22:58:30 »
Mesela minoxidil birakildiginda sac hic kullanmasaydin olacak duruma geliyor dht zarar vermeye devam ettiginden dolayi minox kullanilsa bile.

Fakat finde boyle bir durum mevcutmu? Yoksa biraktiktan sonra sac olmasi gereken gibimi dokuyor? Yani bir nevi pause tusumu finasteride yoksa minox gibi bunda da mesela 5 sene kullanildi norwood 2 de kalindi diyelim, biraktiktan sonra 1 sene icinde norwood 5+ ya mi firliyor

Virtüöz

• Hero Member
Ynt: Finasteride pause tusu gibi mi?
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2021, 09:28:39 »
Bu tür tedaviler kullandığın süre boyunca etkili.Bırakınca dökülme yavaşlayadabilir eski halinede dönebilir.Eğer agresif dökülme yaşını atladıysan fini bırakınca çok dökülmez.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Burakcan

• Full Member
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2021, 12:05:07 »
Bu tür tedaviler kullandığın süre boyunca etkili.Bırakınca dökülme yavaşlayadabilir eski halinede dönebilir.Eğer agresif dökülme yaşını atladıysan fini bırakınca çok dökülmez.

Yerinde tespitler  |-onayisareti-|

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2021, 13:38:36 »

Tum yillar boyunca fin sayesinde tuttugum sacin 1 sene icinde gitmesi gibi bir olay yok dimi

Mesela ornek vereyim. Ben mesela diyelim fin kullanmasam 35 imde norwood 6 olucam. Ama ilaclar sayesinde korudum sacimi belli bir olcude. İlaci biraktiktan sonra kisa surede bu hale gelemem dimu
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2021, 13:52:12 »
Tum yillar boyunca fin sayesinde tuttugum sacin 1 sene icinde gitmesi gibi bir olay yok dimi

Mesela ornek vereyim. Ben mesela diyelim fin kullanmasam 35 imde norwood 6 olucam. Ama ilaclar sayesinde korudum sacimi belli bir olcude. İlaci biraktiktan sonra kisa surede bu hale gelemem dimu

Kesin birşey diyemem ama birden nw6 olmazsın.Bunlar hormonlarla alakalı.Minoxili mesela bıraksan 1 seneye kalmaz gider.Yaş ilerleyince dht duyarlılığın azalabilir.İşte o baskın zamanı ne kadar az kayıpla atlatabilirsen o kadar iyi.Tabi yaş ilerdikçe agresifleşenlerde var.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Adar Kukilo

• Full Member
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2021, 14:40:44 »
 Kral şöyle düşün dht yi sen en keskin zamanında bastırıyorsun  ister istemez hiç kullanmamıştan daha iyi olur saçın

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2021, 14:51:05 »
Agresif dökülmeleri finasterid de mutlak başarı ile baskılayamıyor, yani bu nedenle hızlı saç kaybı olmaması daha olası bir durum. Saçlar dht baskısından kurtulup güçlendiği için dht serbest bırakıldığında dökülme hızında da bir nebze yavaşlama oluyor. Şöyle ki hiç kullanılmayan finasterid de zayıf kalan saçlar finasterid kullanımı ile eskisinden daha güçlü bir hale bürünüyorlar. Bırakıldığında finasterid vücudun eski haline dönme süreci 1 - 2 ay arası alıyor ve bana göre saç dökülmenin devam etmesi de 3 ila 4. ayda başlıyor. Çünkü çok fazla finasteridi kullan bırak şeklinde kullandım bu konu da artık tecrübeli olduğumu düşünüyorum. Saçlarımda kullandığımdan beri hiç gerileme olmadı. Yani uzun lafın kısası sizinde başlıkta belirttiğiniz gibi pause tuşu görevi görüyor diyebiliriz. Yaş ilerledikçe dht seviyelerin düşmesinin genç - orta yaşlarda olması zor olacağı için o kısım bana biraz mantıklı gelmiyor. Yani kesin olarak bıraktığınızda saçlarınız tekrar kullanmazsanız dökülmeye devam eder.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 10 Ağustos 2021, 11:54:28 »
Dht  in en baskın yaşı 20 30 yaş arası mı 35 e kadar gidiyor mu ? Ben 42 45 yaşında nw1 saçı olup nw 6 olanlar gördüm

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 10 Ağustos 2021, 23:46:21 »
Dht  in en baskın yaşı 20 30 yaş arası mı 35 e kadar gidiyor mu ? Ben 42 45 yaşında nw1 saçı olup nw 6 olanlar gördüm

Evet hocam haklısınız, bu forumda saç ekimi konularında ben de 3-4 kişi gördüm en az. Adamın 40dan sonra 2-3 senede gitmiş saçlar.

Her saç dökülme vakasının durumu kendine özel diyebiliriz. Bende mesela 30-31e kadar iyi gelmişken, 1-2 senede dehşet kötüleşti.  O periyotta inat etmeyip finas vs kullansaydım sonrasında bıraksam bile muhtemelen bu kadar kötü duruma gelmezdim diye tahmin ediyorum. Çünkü o pik yaptığı 1 senelik dönemden sonra kalan kaldı çünkü.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2021, 01:31:50 »
DHT'nin güçlü olduğu zamanları baskılayarak atlatmak ve sonrasında antiandrojeni bırakmak mantıklı gibi. Keşke bu cesaretim olsa da başlasam.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 11 Ağustos 2021, 16:57:41 »
DHT'nin güçlü olduğu zamanları baskılayarak atlatmak ve sonrasında antiandrojeni bırakmak mantıklı gibi. Keşke bu cesaretim olsa da başlasam.

Yaşını bilmiyorum ama yeterince saç gittiği zaman o cesaret otomatik geliyor. Tabi en temizi zamanında müdahale. Çok kritik faktör.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 13 Ağustos 2021, 19:18:20 »
Yaşını bilmiyorum ama yeterince saç gittiği zaman o cesaret otomatik geliyor. Tabi en temizi zamanında müdahale. Çok kritik faktör.

27.5 yaşındayım, önler epey seyreldi, ama hâlâ o cesareti alamadım. Önlerde etkisi ya hiç yok ya da çok az, belki bundan.

Facebook Twitter Instagram