Gönderen Konu: Sivilcelenme?  (Okunma sayısı 1811 defa)

Genişalın

• Jr. Member
  • **
Sivilcelenme?
« : 05 Ağustos 2021, 15:49:35 »
Bugün ekimin 18. günü ve bu şekilde sivilceler var. Sizce normal mi? İşaretlediğim sivilce yıkarken patlayan sivilce. Bir de ekim bölgesindeki kırmızı görüntü ne zaman gider acaba?

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Sivilcelenme?
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2021, 18:06:26 »
Sivilcelenme normalde ben böyle bitişik sivilcelerin olduğunu ilk kez görüyorum. İhtihap olabilir mi acaba? Merkezinize danışarak terramycin kullanıp kullanacağınızı sormanızda yarar var. Çünkü normal sivilce de olsa patlamaması daha iyi olur. Haliyle yıkamalarda bu şekilde hepsi patlayabilir. Kızarıklıkta sizin bünyenizle alakalı. 2 ay ila 6. aya kadar azalarak bitebilir.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Genişalın

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2021, 18:32:38 »
Sivilcelenme normalde ben böyle bitişik sivilcelerin olduğunu ilk kez görüyorum. İhtihap olabilir mi acaba? Merkezinize danışarak terramycin kullanıp kullanacağınızı sormanızda yarar var. Çünkü normal sivilce de olsa patlamaması daha iyi olur. Haliyle yıkamalarda bu şekilde hepsi patlayabilir. Kızarıklıkta sizin bünyenizle alakalı. 2 ay ila 6. aya kadar azalarak bitebilir.
Aslında merkezimle görüştüm. Normal olduğunu, kesinlikle ellememem gerektiğini söylediler. Yine de tedirgin olduğum için bir de buradaki deneyimli arkadaşlara danışmak istedim
  • Ekim Tarihi: 19.07.2021
  • Ekim Merkezi ismi Hairchiefs (Medical Park GOP)
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 40

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2021, 21:08:23 »
Aslında merkezimle görüştüm. Normal olduğunu, kesinlikle ellememem gerektiğini söylediler. Yine de tedirgin olduğum için bir de buradaki deneyimli arkadaşlara danışmak istedim

Sivilcelenme normal tabii ki de ama bu kadar fazla büyük sivilcelere ben forumda denk gelmedim. Bu yüzden Asmed'in ekimlerde verdiği kremi merkezinize danışın diye söyledim. Çünkü siz ne kadar dikkatli de olsanız yıkamalarda o sivilceler patlayacak. Yani tedirgin olmakta haklısınız, özellikle bir bayan olarak ekimi sorunsuzca atlamanız çok önemli.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Genişalın

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2021, 21:17:36 »
Sivilcelenme normal tabii ki de ama bu kadar fazla büyük sivilcelere ben forumda denk gelmedim. Bu yüzden Asmed'in ekimlerde verdiği kremi merkezinize danışın diye söyledim. Çünkü siz ne kadar dikkatli de olsanız yıkamalarda o sivilceler patlayacak. Yani tedirgin olmakta haklısınız, özellikle bir bayan olarak ekimi sorunsuzca atlamanız çok önemli.
Evet, bugün yıkarken yine patlayanlar oldu. Onun da fotoğrafını ekliyorum. Aslında 2 kere sordum, geçeceğini sorun olmadığını söylediler. Sürekli sormak da istemiyorum ama yarın son bir kez daha soracağım merkeze.
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 40

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2021, 21:45:51 »
Sivilceden çok deride iltihaplanma olmuş sanırım.Forumda sarı nokta şeklinde sivilceye benzer iltihaplanmalar yaşayan arkadaşlar olmuştu ama sizinkiler çok büyük .ekim merkezleri bu tarz problemler yaşayan arkadaşlara antibiyotik içeren kremler veriyorlardı diye hatırlıyorum.
Hatta klimadan olmuş falan diyorlardı genelde.

Genişalın

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2021, 21:50:41 »
Sivilceden çok deride iltihaplanma olmuş sanırım.Forumda sarı nokta şeklinde sivilceye benzer iltihaplanmalar yaşayan arkadaşlar olmuştu ama sizinkiler çok büyük .ekim merkezleri bu tarz problemler yaşayan arkadaşlara antibiyotik içeren kremler veriyorlardı diye hatırlıyorum.
Hatta klimadan olmuş falan diyorlardı genelde.
Klimadan mı olmuş diyorlardı? Klimanın bir zararı mı varmış, son birkaç gündür klimalı odada kalıyorum, gerçekten klimadan mı oldu acaba
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 40

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Ağustos 2021, 03:19:23 »
Evet klimadan kaynaklı bakterilerden dolayı enfeksiyon olma ihtimali olabilir. Vantilatör varsa problem yapmaz ama. Siz aklınızdakileri merkeze bu dönemlerde sormaktan çekinmeyin. Zaten sürecin en önemli kısmı bu zamanlar dikkat etmenizde yarar var. Şunu da söyleyelim enfeksiyon olsa bile çok korkmayın çünkü böyle problemler yaşayıp gayet güzel sonuç alanlarda var. Yalnızca önemli olan problem varsa öneminizi almak. Sonuçta sivilce bile olsa büyük sivilceler hepsinin patlaması riskli. Dediğim gibi önleminizi baştan alın. Gerekirse dermagologa danışın.

Genişalın

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 06 Ağustos 2021, 08:08:59 »
Evet klimadan kaynaklı bakterilerden dolayı enfeksiyon olma ihtimali olabilir. Vantilatör varsa problem yapmaz ama. Siz aklınızdakileri merkeze bu dönemlerde sormaktan çekinmeyin. Zaten sürecin en önemli kısmı bu zamanlar dikkat etmenizde yarar var. Şunu da söyleyelim enfeksiyon olsa bile çok korkmayın çünkü böyle problemler yaşayıp gayet güzel sonuç alanlarda var. Yalnızca önemli olan problem varsa öneminizi almak. Sonuçta sivilce bile olsa büyük sivilceler hepsinin patlaması riskli. Dediğim gibi önleminizi baştan alın. Gerekirse dermagologa danışın.
Teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için. Biraz içim rahatladı. Merkezle tekrar görüşeceğim, bakalım ne diyecekler
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 40

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Ağustos 2021, 18:11:41 »
Çok geçmiş olsun. Arkadaşların dediği gibi başka bir sebebi olmalı. Saç ekiminde bir kaç sivilce fln çıkar, ekim bölgesinde saç çıkış zamanlarında sivilcenmeden bahsediliyor ama 20. güne anca gelmişken iki parmaklık alanda bu kadar sivilce çıkmasının başka bir sebebi olmalı.

Kendi başıma gelen bir örnek vereyim. Ben 3-4 sene kadar önce dermaroller sonrası bir losyon uygulamıştım. Dermarollerı iyi dezenfekte edememiş olmalıyım veya losyon uygularken steril temiz bir şekilde uygulamış olmalıyım ki, kafa derimde ertesi gün abartmıyorum belki 100 belki 200 sivilce çıkmıştı. Kıl köklerini kapsayacak şekilde olanlar da vardı. Dermatologun yazdığı losyonları ilaçları kullanınca hızla kurumuştu. aşağıya foto ekliyorum, kafanın sol yarısı galiba bu. Diğer yarı ve ön bölge de aynı şekilde sivilce doluydu. Bence siz yine de bir dermatoloğa görünün. Merkeze danışmadan ilaç kullanın demiyorum ama başka bir sebebi olması çok muhtemel bence.

Bir de cildiniz çok hassas sanırım, sivilcelenmelerden kaynaklı da olabilir tabi, çok kızarık gözüküyor cildiniz. Kızarıklık sizde, uzunca 2-3 aydan önce geçmeyebilir azalmayabilir, örneğin benim de 70 gün civarı oldu, kızarıklık hala çok belli seviyede özellikle ön bölge. Saçlarınızın önünü kahkül kestirerek kapatmayı düşündünüz mü? En azından saçlar çıkıp uzayana kadar rahat rahat dolaşırsınız.

Genişalın

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 06 Ağustos 2021, 18:21:27 »
Çok geçmiş olsun. Arkadaşların dediği gibi başka bir sebebi olmalı. Saç ekiminde bir kaç sivilce fln çıkar, ekim bölgesinde saç çıkış zamanlarında sivilcenmeden bahsediliyor ama 20. güne anca gelmişken iki parmaklık alanda bu kadar sivilce çıkmasının başka bir sebebi olmalı.

Kendi başıma gelen bir örnek vereyim. Ben 3-4 sene kadar önce dermaroller sonrası bir losyon uygulamıştım. Dermarollerı iyi dezenfekte edememiş olmalıyım veya losyon uygularken steril temiz bir şekilde uygulamış olmalıyım ki, kafa derimde ertesi gün abartmıyorum belki 100 belki 200 sivilce çıkmıştı. Kıl köklerini kapsayacak şekilde olanlar da vardı. Dermatologun yazdığı losyonları ilaçları kullanınca hızla kurumuştu. aşağıya foto ekliyorum, kafanın sol yarısı galiba bu. Diğer yarı ve ön bölge de aynı şekilde sivilce doluydu. Bence siz yine de bir dermatoloğa görünün. Merkeze danışmadan ilaç kullanın demiyorum ama başka bir sebebi olması çok muhtemel bence.

Bir de cildiniz çok hassas sanırım, sivilcelenmelerden kaynaklı da olabilir tabi, çok kızarık gözüküyor cildiniz. Kızarıklık sizde, uzunca 2-3 aydan önce geçmeyebilir azalmayabilir, örneğin benim de 70 gün civarı oldu, kızarıklık hala çok belli seviyede özellikle ön bölge. Saçlarınızın önünü kahkül kestirerek kapatmayı düşündünüz mü? En azından saçlar çıkıp uzayana kadar rahat rahat dolaşırsınız.
Bugün merkezimle tekrar görüştüm, antibiyotik başlıyorum. Onlar da görüntünün normal olmadığı sonucuna vardılar. Cildim biraz yağlı ondan olabilir ya da son 3-4 gündür klimalı odada kalıyorum ondan da olabilir. Yani klimadan olması da garibime gidiyor ama birkaç başlıkta klimadan olabileceğine dair yorumlar gördüm. Umarım klimadan değildir. Kahkül kestirmeyi düşünüyorum aslında ama daha kestirmedim. Bir de merak ediyorum antibiyotik kullanıcam ama bu iltihaplı sivilceler saç ekimini olumsuz etkiler mi acaba? Şu an kafamı kurcalayan tek şey bu
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 40

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 06 Ağustos 2021, 18:22:16 »
merkezle konusup antibiotik almalısınız acil
sivilce değil bu iltihap

onların temizlenip krem sürülüp antibiotik kullanmanız gerek
Global Moderator

Genişalın

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 06 Ağustos 2021, 18:25:41 »
merkezle konusup antibiotik almalısınız acil
sivilce değil bu iltihap

onların temizlenip krem sürülüp antibiotik kullanmanız gerek
Antibiyotik kullandıktan sonra iltihap gittiğinde saç ekimine olumsuz etkisi olur mu sizce?
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 40

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 06 Ağustos 2021, 18:27:28 »
Antibiyotik kullandıktan sonra iltihap gittiğinde saç ekimine olumsuz etkisi olur mu sizce?

olacağını sanmıyorum müdahale edilirse sorun olmaz

saç yönlerinden kaynaklı iltihap oluşumu da o labilir
Global Moderator

Nhympex

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 06 Ağustos 2021, 18:28:37 »
hintell in dediği gibi sanırım pek moral bozmak istemıyor ama saç yönleri dik gibi

Facebook Twitter Instagram