Gönderen Konu: Bu yazının doğruluk payı nedir?  (Okunma sayısı 1014 defa)

samcho34

• Jr. Member
  • **
Bu yazının doğruluk payı nedir?
« : 17 Ağustos 2021, 15:14:18 »
Merhaba arkadaşlar sosyal medya da böyle bir yazı paylaşmış ekim merkezi, doğruluk payı nedir bilge arkadaşlarımdan açıklama rica ediyorum..

BU YAZIYI OKUMADAN SAÇ EKTİRMEYİN !

🟢DHI Yönteminde işlemden önce kanal açılmaz, ekim direkt yapılır. FUE yönteminde kanallar açılarak ekim kanalların içine gerçekleşir. DHI Yönteminde kanama riski yok, iyileşme daha hızlıdır. Greftlerin tutma oranı daha yüksektir.

🟢DHI Yönteminde greftler kalem yardımı ile ekilir. FUE Kanal ekimde ise penset ile. İnsan elinin kaleme hakimiyeti pensete göre daha kolaydır, bu yüzden DHI Yönteminde istenen açılar daha rahat verilir.

🟢DHI Yönteminde işlem hem traşlı hem traşsız (ekim bölgesi) uygulanabilir. FUE Kanal ekimde tüm saçlar traş edilmek zorundadır.

🟢DHI Yönteminde kanal açılmadığı için işlem öncesi saç derisi şişirilmez, işlem sonrası şişlik FUE yöntemine göre daha az görülür.

🟢DHI Yönteminde iz kalmaz. FUE Yönteminde ise iz kalmaması için mutlaka Safir uç tercih edilmelidir.

🟢Her iki yöntemde de donör bölgenin izin verdiği ölçüde maksimum sayıda ekim yapılabilir. Bir sınır yoktur. Ancak sayı arttıkça ek vitamin kullanımı önem kazanmaktadır.

🟢FUE Yönteminde çok sık kanal açılması yara oluşturma ve doku kaybı riskini artırır. DHI Yönteminde ise istenen sıklık greft sayısının izin verdiği ölçüde rahatlıkla sağlanabilir.

🟢Kanal FUE yönteminde kanal açılması esnasında çevre köklere de zarar verilme riski yüksektir. DHI Yönteminde ise mevcut köklerin zarar görme riski çok düşüktür.

🟢DHI yöntemi daha maliyetlidir. FUE yöntemi daha uygun fiyata uygulanabilir.

DHI Kalite - FUE Uygun fiyat.

slade23

• Hero Member
Ynt: Bu yazının doğruluk payı nedir?
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2021, 15:20:45 »
dhi yani implanter pen ya da choi pen bence de kanal açılarak yapılan ekimden daha mantıklı yukarıda söylenilenlerin de bir çoğu doğru. ama tek önemli husus her ikisini de kime yaptıracağınız.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2021, 15:44:59 »
Ön bölge de daha önce olan ekimden dolayı saçlarım olduğu için ekim yaptıracağım yer iyi bir merkez ve slit kullanıyor. Bende saçların zarar görmesinden endişe duyuyorum. Dhi işlemi yapan yer de var tabi ama insan güvenemiyor. Açıyı yönü doğru veriyor mu vermiyor mu gibi düşüncelere giriyorum.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2021, 15:46:47 »
Ön bölge de daha önce olan ekimden dolayı saçlarım olduğu için ekim yaptıracağım yer iyi bir merkez ve slit kullanıyor. Bende saçların zarar görmesinden endişe duyuyorum. Dhi işlemi yapan yer de var tabi ama insan güvenemiyor. Açıyı yönü doğru veriyor mu vermiyor mu gibi düşüncelere giriyorum.
valla ben saç ekimine komple endişe duyduğum için sizi yine de cesur görüyorum kendime göre :) hakan doğanay, serkan aygın benim bildiğim dhi kullanan isimler forumda çok ekimine denk geldiğim inşallah güzel bir tercih yapıp güzel sonuçlar alırsınız
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Burak Bey

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2021, 17:36:46 »
Teorik olarak tamamı doğru lakin olay ekimcide bitiyor. Her iki yöntem de doğru ellerde başarılı sonuç veriyor.

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2021, 18:23:21 »
çoğu doğru olsada bunun fue ye göre üstün bir teknik olduğu anlamına gelmez eğer öyle olsaydı dhi ile ekimlerin çoğu fue ye göre çok daha iyi sonuçlanırdıki malesef öyle bir şey yok hatta dhide nedense patlayan ekim örnekleri daha çok.bende zamanında dhi ile başımdan bir ekim macerası geçti ama sanıldığı gibi başarılı olmadı malesef.
ayrıca maddeler arasında dhi ile ekim kendi saçlarınıza zarar vermez diyor ama bence bu yanlış fue ne kadar zarar verme ihtimali varsa bu dhi içinde aynen geçerli.

ress

• Full Member
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2021, 18:28:42 »
Merhaba arkadaşlar sosyal medya da böyle bir yazı paylaşmış ekim merkezi, doğruluk payı nedir bilge arkadaşlarımdan açıklama rica ediyorum..

🟢DHI Yönteminde işlemden önce kanal açılmaz, ekim direkt yapılır. FUE yönteminde kanallar açılarak ekim kanalların içine gerçekleşir. DHI Yönteminde kanama riski yok, iyileşme daha hızlıdır. Greftlerin tutma oranı daha yüksektir.

🟢DHI Yönteminde greftler kalem yardımı ile ekilir. FUE Kanal ekimde ise penset ile. İnsan elinin kaleme hakimiyeti pensete göre daha kolaydır, bu yüzden DHI Yönteminde istenen açılar daha rahat verilir.

🟢DHI Yönteminde işlem hem traşlı hem traşsız (ekim bölgesi) uygulanabilir. FUE Kanal ekimde tüm saçlar traş edilmek zorundadır.

🟢DHI Yönteminde kanal açılmadığı için işlem öncesi saç derisi şişirilmez, işlem sonrası şişlik FUE yöntemine göre daha az görülür.

🟢DHI Yönteminde iz kalmaz. FUE Yönteminde ise iz kalmaması için mutlaka Safir uç tercih edilmelidir.

🟢Her iki yöntemde de donör bölgenin izin verdiği ölçüde maksimum sayıda ekim yapılabilir. Bir sınır yoktur. Ancak sayı arttıkça ek vitamin kullanımı önem kazanmaktadır.

🟢FUE Yönteminde çok sık kanal açılması yara oluşturma ve doku kaybı riskini artırır. DHI Yönteminde ise istenen sıklık greft sayısının izin verdiği ölçüde rahatlıkla sağlanabilir.

🟢Kanal FUE yönteminde kanal açılması esnasında çevre köklere de zarar verilme riski yüksektir. DHI Yönteminde ise mevcut köklerin zarar görme riski çok düşüktür.

Dhi veya Fue en önemlisi ekim yapacak merkez ve ekip.

Bana Dhi yöntemiyle saç ekimi yapıldı

1)Direk ekim yapıldığı için iyileşme daha hızlı
2)Ekim yapacak kişinin tecrübesi çok önemli
3)Benim komple traslı oldu.
4)Uyusturmak için iğneler yapıldı ve şişlik oldu.Birkaç gün içinde geçti.
5) Bence kişiden kişiye değişir ama bende şuan iz yok.
6*7*8 ) Birşey diyemem ama genel kanı bu şekilde
9) Dhi 12000 tl - Fue 10000 tl
  • Ekim Tarihi: 13.02.21
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın clinic
  • Greft Miktarı 4400 dhi
  • Yaşınız 39
serkan aygın 13.02.21  yas 39 4400 Dhi
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20003.0

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2021, 18:52:11 »
çoğu doğru olsada bunun fue ye göre üstün bir teknik olduğu anlamına gelmez eğer öyle olsaydı dhi ile ekimlerin çoğu fue ye göre çok daha iyi sonuçlanırdıki malesef öyle bir şey yok hatta dhide nedense patlayan ekim örnekleri daha çok.bende zamanında dhi ile başımdan bir ekim macerası geçti ama sanıldığı gibi başarılı olmadı malesef.
ayrıca maddeler arasında dhi ile ekim kendi saçlarınıza zarar vermez diyor ama bence bu yanlış fue ne kadar zarar verme ihtimali varsa bu dhi içinde aynen geçerli.

Anladım kardeşim bende üstün yanı olduğunu her ekimin tuttuğunu vs düşündüm. Böyle okuyunca.

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2021, 18:53:52 »
Dhi veya Fue en önemlisi ekim yapacak merkez ve ekip.

Bana Dhi yöntemiyle saç ekimi yapıldı

1)Direk ekim yapıldığı için iyileşme daha hızlı
2)Ekim yapacak kişinin tecrübesi çok önemli
3)Benim komple traslı oldu.
4)Uyusturmak için iğneler yapıldı ve şişlik oldu.Birkaç gün içinde geçti.
5) Bence kişiden kişiye değişir ama bende şuan iz yok.
6*7*8 ) Birşey diyemem ama genel kanı bu şekilde
9) Dhi 12000 tl - Fue 10000 tl

Iyi bir merkezde dhi olmadan da sonuç alınabiliyor. Dhi de fire verme oranı düşüktür. Saçlara zarar vermez daha iyi yön verilir diye söylenince aklımda soru işaretleri başladı.

ress

• Full Member
« Yanıtla #9 : 18 Ağustos 2021, 13:19:04 »
Iyi bir merkezde dhi olmadan da sonuç alınabiliyor. Dhi de fire verme oranı düşüktür. Saçlara zarar vermez daha iyi yön verilir diye söylenince aklımda soru işaretleri başladı.

Bence ekim yapılacak yer çok önemli .Ben sadece dhi için fikir vermesi acısından benim ekim sürecini paylaştım.Ama net olarak Dhi kesin olarak daha iyidir diyemem.
  • Ekim Tarihi: 13.02.21
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın clinic
  • Greft Miktarı 4400 dhi
  • Yaşınız 39
serkan aygın 13.02.21  yas 39 4400 Dhi
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20003.0

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 18 Ağustos 2021, 14:46:11 »

Yazıda büyük yazı ve siyah olarak işaretlediğim yerler ya yanlış bilgi ya doktorla alakalı durumlar . Ülkemizde  şuan en iyi sonuçlar Perkutan - slit - dhi sıralamasıyla alınıyor . Bu arada dhi ve sliti kimin yaptığı mikromotoru kimin kullandığı çok önemli ... Bu arada yazıyı paylaşan kişi bilmeli ki dhi de bir Fue oprasyonudur.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 18 Ağustos 2021, 21:56:35 »

Yazıda büyük yazı ve siyah olarak işaretlediğim yerler ya yanlış bilgi ya doktorla alakalı durumlar . Ülkemizde  şuan en iyi sonuçlar Perkutan - slit - dhi sıralamasıyla alınıyor . Bu arada dhi ve sliti kimin yaptığı mikromotoru kimin kullandığı çok önemli ... Bu arada yazıyı paylaşan kişi bilmeli ki dhi de bir Fue oprasyonudur.

Aynen dostum yazı hatalarla dolu hatta bu yazıyı saç eken birisinin yazmış olması inanılır gibi değil,adam henüz dhi nin fue olduğunu bile bilmiyor sadece bu bile adamın saç ekimi konusunda ne kadar cahil birisi olduğunu anlamaya yetiyor.

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 18 Ağustos 2021, 23:32:52 »
İnsanı böyle yönlendirmeye çalışıyorlar demek ki arkadaşlar, bilgi olmadan bilge olmak.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2021, 17:24:43 »
Arkadaşlar saç ekimi kullanılan teknikten ziyade işi bilmek estetik bir bakış açısı doğru hatlar üzerinde saç ekimi yapmak gibi bir çok ayrıntıyla yani yaklaşık binlerce ayrıntıyı içinde bulunduran bir işlemdir kısaca ben de dhı yapıyorum senin kafan çabuk iyileşir işte ben bunu yapıyorum bundan daha güzel sonuç alırsın diye bir şey yok tekniği kimin kullandığı önemli ne kadar bilgili olduğu önemli misal insana maymun gibi ön çizgi yapıyorlar saç yönleri dik saç acıları çok kötü Doğallık sıfır şimdi senin hangi teknikle yaptığının ne önemi var ? önemli olan arkadaşlar araştırırken tekniklerden ziyade lütfen Sonuçlaraİyi bakın iyi araştırın özellikle Doğallık konusunun üzerinde çok fazla durum foruma giriyorsunuz teknik araştırıyorsunuz bunları yapmayın kim iyi sonuç alıyorsa en iyi teknik odur
Global Moderator

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 19 Ağustos 2021, 19:09:07 »
İnsanı böyle yönlendirmeye çalışıyorlar demek ki arkadaşlar, bilgi olmadan bilge olmak.

birde bu yazıyı okumadan saç ektirmeyin diye başlık atmış  ya pes doğrusu  ;D

Facebook Twitter Instagram