Gönderen Konu: Minoxidil Sonrası Yıkama  (Okunma sayısı 492 defa)

moby

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Minoxidil Sonrası Yıkama
« : 12 Eylül 2021, 18:45:41 »
Merhabalar,

Minoxidil'i ekim sonrası sabah akşam kullanan kişilerin kullanım rutinleri nasıl ? İşe gitme sürecinde sabahları nasıl kullanıyorsunuz ? Kafada ne kadar kalması gerekiyor veya duş almak gerekiyor mu hemen sonrasında ? Genel olarak kullanım dozları yazıyor fakat sonrası için bir bilgi bulamadım. Akşam dozunda sıkıntı olmuyor sabah duş alınabildiği için fakat sabah - akşam dozunun ayarlanması iş temposunda zor.  Tecrübeli arkadaşlar yorumlayabilirse çok sevinirim.

Lauri

• Hero Member
Ynt: Minoxidil Sonrası Yıkama
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2021, 22:15:17 »
Hocam forumdaki bazı arkadaşlar günde tek sefer kullanımının çok da bir farkı olmadığını söylüuorlardı. Günde tek sefer 8 fıs yeterli diyorlar. Forumu biraz daha kurcalarsanız rastlarsınız.

Ekim yaptırdıysanız, neden minoxile başladınız? Bir süre sonra bırakmayı düşünüyorsanız, hata yaparsınız. Şimdiden uyarmış olayım. Malum bırakınca saçlar zayıflayıp dökülecek, sonrası sizi çok üzmesin?

moby

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoxidil Sonrası Yıkama
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2021, 08:11:39 »
Merhaba,

Ekim öncesi saçlarım çok inceldi bu yüzden onları da korumak adına ekim merkezinden önerdiler fakat yorumları okuyunca da başlamanın doğru tercih olup olmadığını bilemiyorum. Normalde çok hassas bir cilt tipim var. Şimdilik günde 2 defa biotin takviyesiyle devam ediyorum.

Facebook Twitter Instagram