Gönderen Konu: MEDEKS 4500 greft 16.09.2021 Yaş 24  (Okunma sayısı 6375 defa)

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
MEDEKS 4500 greft 16.09.2021 Yaş 24
« : 17 Eylül 2021, 13:45:28 »
Herkese merhaba,

Uzun zamandır sitede ekim sonuçlarını takip etmeye çalışıyordum. Bu takiplerin sonunda fiyat performans açısından Medeks'i seçtim ve Gökhan Beyle görüşmeye gittikten sonra 16 Eylül tarihini belirledik ve bu tarihte saç ektirdim. Saçımda tam olarak kelleşme henüz başlamamıştı fakat genetik olarak norwood 6-7 olabileceğimi öngördüğüm için şimdiden ilk ekimi yaptırmak istedim. Hatta bu sebeple Gökhan Bey'in de önerisiyle ekimde tepe bölgesine çok dokunmadık. Gelecekte 2.bir ekim mutlaka olacak gibi görünüyor. Ekimin ücreti 7000 tl idi. Ek olarak 500 tl de ilaçlar için ödedik. Bu 7000 tl'lik fiyatın Ekim ayından itibaren 9000 tl olacağını söylemişti Gökhan Bey.

Kısaca ekim sürecinden bahsedeyim. Sabah kan alma işleminin ardından Hasan Bey anestezi işlemine başladı. Anestezi işlemi acılı bir süreç. Saç çizgimi Gökhan Bey çizdi ve Elif Hanımla birlikte de incelediler. Ekim süreci genel itibariyle anestezi anı kadar ağrılı olmasa da yorucu bir süreç. Süreçte fazla kan kaybedince tansiyon düşüklüğü, baş dönmesi mide bulantısı gibi durumlar yaşanabiliyor. Kan kaybının miktarının da metabolizma çalışma hızına bağlı olduğunu söyledi Gökhan Bey. Lokal anestezi işleminin ardından Elif Hanım ve Destan Hanım işleme başladılar, kökler alındı. Ardından Hasan Bey, ön çizgi bölgeme anestezi işlemini uyguladı ve sonrasında Elif Hanım kanalları açtı. Bu işlemden sonra yemek molası verildi ve hemen ardından Dima Bey ve Destan Hanım tarafından ekim işlemi yapıldı. Gökhan Bey süreç sırasında kontrollere geldi.

Bu arada, belirttiğim üzere gelecekte 2.bir ekimim söz konusu olacağı için Elif Hanıma sorduğumda bir bu kadar daha grefti donör alanımdan alabileceklerini söyledi. Gökhan Bey de Elif ve Destan Hanımlar da donör alanımı, saç tellerimi oldukça beğendiler. Saçımın kıvırcık oluşunun da avantaj olduğunu söylediler. Köklerin oldukça güzel ve alım ve yerleştirme işlemi açısından da rahat olduğunu belirttiler.

Bugün(17 Eylül) itibariyle ekim günü enseme yapılan ve bu sabah çıkarmamız söylenen pansumanı çıkardık ve verilen kremi sürdük. Ekim öncesinden saçımın ışık altındaki fotoğrafı da dahil olmak üzere, çizgi çekiminden, ekimin hemen sonrasından ve bugün çektiğim fotoğraflardan ekliyorum konuya.

Saç ön çizgimde bir asimetri mi var diye düşünmeme karşın bunun şu an alnıma da inmiş olan şişlikle bağlantısı olduğunu düşünüyorum. Tabii her şey çok taze olduğu için sürecin ilerleyen aşamalarında bu sorularımın cevabını daha net bulacağım.

Fotoğraflarda göreceğiniz üzere, favori bölümümde ve kafamda küçük karartılar var. Bunlar kan pıhtısı olabilir diye düşündüm. Bu konudaki fikrinizi de merak ediyorum.

Süreci elimden geldiğince burada güncellemeye devam edeceğim. Yorumlarınızı bekliyorum

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
Ynt: MEDEKS 4500 greft 16.09.2021 Yaş 24
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2021, 13:48:23 »
Fotoğrafların devamı
  • Ekim Tarihi: 16.09.2021
  • Ekim Merkezi ismi MEDEKS
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2021, 13:51:12 »
Fotoğrafların devamı 2
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

hammut

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2021, 14:25:27 »
Hayırlı olsun temiz ve güzel görünüyor çizgi bence çok güzel Medeks genelde önden tepeye kadar çalışır yüksek sayılarla ama bu aralar konumlarında dikkat ediyorum artık fazla risk almıyorlar doğrusu da bu bence tekrar hayırlı olsun

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2021, 14:36:43 »
Hayırlı olsun temiz ve güzel görünüyor çizgi bence çok güzel Medeks genelde önden tepeye kadar çalışır yüksek sayılarla ama bu aralar konumlarında dikkat ediyorum artık fazla risk almıyorlar doğrusu da bu bence tekrar hayırlı olsun
Ekimden önce görüşmede konuşurken Gökhan Bey'in, "tepe bölgesine şimdi girmeyelim, bölgede dökülme devam edip 2.ekim zamanı gelince doldururuz" demesine karşın ben biraz da olsa ekim yapılmasını istemiştim. Sonra ben de Gökhan Bey'in dediği noktaya geldim. Forumda da bu yönde fikirlerle karşılaşmıştım. Gökhan Bey'i dinleyerek doğru yaptık diye düşünüyorum. Çok teşekkür ederim, çizgiyi beğenmenize de çok sevindim. İlerleyen süreçlerde yine paylaşımlara devam edeceğim, yorumlarınızı beklerim :)
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

DEMİRBİLEK

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2021, 14:40:14 »
Ekimden önce görüşmede konuşurken Gökhan Bey'in, "tepe bölgesine şimdi girmeyelim, bölgede dökülme devam edip 2.ekim zamanı gelince doldururuz" demesine karşın ben biraz da olsa ekim yapılmasını istemiştim. Sonra ben de Gökhan Bey'in dediği noktaya geldim. Forumda da bu yönde fikirlerle karşılaşmıştım. Gökhan Bey'i dinleyerek doğru yaptık diye düşünüyorum. Çok teşekkür ederim, çizgiyi beğenmenize de çok sevindim. İlerleyen süreçlerde yine paylaşımlara devam edeceğim, yorumlarınızı beklerim :)
merkezi dinlemekle iyi etmişsiniz güzel bir Ekim planlama da doğru bence hayrlısı olsun

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2021, 14:51:45 »
merkezi dinlemekle iyi etmişsiniz güzel bir Ekim planlama da doğru bence hayrlısı olsun
Çok teşekkürler, 8 saat ağrı sızı çektik, saçı ekilen kadar eken için de çok zahmetli zorlu bir iş ama sonucu da güzel olacak diye düşünüyorum, hayırlısı olsun
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2021, 16:13:35 »
Hayırlı olsun saç ekimin ekim planlamanı çok beğendim gerçekten tam kafana uyumlu güzel bir planlama yapmışlar ön öçizgide çok güzel hayırlı olsun saç ekimin
Global Moderator

oxar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2021, 16:45:21 »
Ayni yerde ayni anda ekim yaptirmisiz.hayirli olsun

oxar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2021, 16:47:59 »
İlk yikamaya cumartesi ogleden sonra gel dediler.sizdemi ole gideveksiniz

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2021, 17:42:24 »
Hayırlı olsun saç ekimin ekim planlamanı çok beğendim gerçekten tam kafana uyumlu güzel bir planlama yapmışlar ön öçizgide çok güzel hayırlı olsun saç ekimin
Çok teşekkür ederim abi, senin de böyle beğenmene gerçekten çok sevindim. Süreçin devamında da yorumlarını bekliyorum :)
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2021, 17:43:52 »
İlk yikamaya cumartesi ogleden sonra gel dediler.sizdemi ole gideveksiniz
Merhabalar size de hayırlı olsun ve geçmiş olsun :) Pazar günü yıkamayı yapamayacakları için benim için de cumartesi konuşulmuştu fakat pazarteside karar kıldık. Ben pazartesi gideceğim ilk yıkamaya.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2021, 23:17:33 »
Bu arada Gökhan Bey proscar kullanmamı, kalıcı yan etkisi olmadığını ve haliyle bir sorun yaşarsam bırakabileceğimi söyledi. Proscar'ı bugün eczaneden aldım. Henüz başlamadım fakat kullanmadan önce son bir kez daha okuyayım diyince iyice gözüm korktu. Uzun uzun forumda tartışılmıştır eminim ki bu konu. Ben de birazını okudum. O yüzden şunu belirtmek istiyorum. Proscar'dan yan etki / kalıcı(?) yan etki sebebiyle korkup alternatiflere yöneldiyseniz bunları da yorum yaparken belirtebilir misiniz? Malum, uzun süre korumam gereken hatırı sayılır bir saç var, minoxil de kullanabilirim tabii fakat başka öneriler varsa ona da açığım
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

saçektirmekisteyengenç

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 18 Eylül 2021, 10:34:07 »
Bu arada Gökhan Bey proscar kullanmamı, kalıcı yan etkisi olmadığını ve haliyle bir sorun yaşarsam bırakabileceğimi söyledi. Proscar'ı bugün eczaneden aldım. Henüz başlamadım fakat kullanmadan önce son bir kez daha okuyayım diyince iyice gözüm korktu. Uzun uzun forumda tartışılmıştır eminim ki bu konu. Ben de birazını okudum. O yüzden şunu belirtmek istiyorum. Proscar'dan yan etki / kalıcı(?) yan etki sebebiyle korkup alternatiflere yöneldiyseniz bunları da yorum yaparken belirtebilir misiniz? Malum, uzun süre korumam gereken hatırı sayılır bir saç var, minoxil de kullanabilirim tabii fakat başka öneriler varsa ona da açığım
öncelikle ekiminiz hayırlı olsun ben de medekste ektirdim alternatif isterseniz ben de korktuğum için proscar yerine xpecia kullanıyorum
  • Ekim Tarihi: 06.09.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 5200
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi 5000 solgar biotin, xpecia

mdalmis

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 18 Eylül 2021, 10:41:41 »

Proscar kullanımı süreklilik istiyor. Bıraktığın an herşey eskiye dönüyor yani hiç kullanmamış gibi oluyorsun . Ömür boyu kullanırım diyorsan saça etkisi çok . Herkes ilacın yan etkilerini sıkıntı yapıyor(Ki yan etkileride gerçekten sıkıntılı) ama bana göre en büyük sıkıntısı süreklilik arz etmesi .
  • Ekim Tarihi: 12.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks Hair
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 28
  • Medikal Tedavi Solgar Biotin 5000mg

Facebook Twitter Instagram