Gönderen Konu: Covid geçirenlerin saçları dökülüyor ya da inceliyor Dikkat.  (Okunma sayısı 1078 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar covid geçiren kişiler Ağır ya da hafif farketmek sizin saçlarında incelme dökülme oluyor bu artık net bunun bir çok sebebi olabilir net olmamak ile birlikte tevrübelere dayanarak bazı nedenler aklıma geliyor. Bunlar

Ya kan akışını zayıflatıyor
Ya kan yoğunlaşıp dolaşımı zayıflıyor
Ya kan pıhtılaşıyor

Ya da kandaki vitaminleri yok ediyor

Covid geçirenler bir süre saçın ihtiyacı olan vitaminleri almalı ve cor aspirin kullanmalı

Ben hafif atlattım ya da ben de belirti olmadı deyip önemsememezlik yapmayın farketmiyor

Uyarımı dikkate almanızı öneririm. İyi forumlar saygılar.

Kello56

• Yeni üye
  • *
Dikkat etmeye çalışıyoruz valla sağol bilgilendirme için.
  • Ekim Tarihi: 02.08.2021
  • Ekim Merkezi ismi Serkan aygın
  • Greft Miktarı 4600
  • Yaşınız 27

Karakutu

• Hero Member
En büyük etkisi vitaminleri yok ediyor ve vücut bitkin düşüyor. Vücudun kendini toparlaması çok uzun sürüyor. Vitamin takviyesi şart. Senin dediğin gibi aspirin alınması çok faydalı. Aspirini günde bir tane sürekli almak her zaman çok faydalı ( ameliyat, diş çekimi vb. durumlarda en az bir hafta önce ara verilmeli).

tuna_85

• Jr. Member
  • **
Tam bir sene oldu covid geçireli, azalsa da hala dökülmeye devam ediyor. Saçlar da genel hacim kaybı oldu.

Jeu

• Hero Member
Bugün ilk defa pozitif olduğumu öğrendim, normalde kolay kolay dökülmeyen saçım elimi attığımda avuç avuç geldi ve ayriyeten saçlarda incelme mevcut hintellinde dediği gibi korona kesinlikle saç döküyor

karaoğlan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Vay be ne hastalıkmış geçirsen bir dert geçirmesen bir dert.

Leonidas

• Hero Member
Bu ne İllet bir şey arkadaş...

Jeu

• Hero Member
O kadar ağır geçiriyorum ki ben ömrüm hayatımda böyle bişey görmedim nefes alamıyorum resmen

Leonidas

• Hero Member
O kadar ağır geçiriyorum ki ben ömrüm hayatımda böyle bişey görmedim nefes alamıyorum resmen

Hocam çok geçmiş olsun.
Nasıl yakalandığınız hakkınızda bilginiz var mı? Maskeye dikkat eden biri misiniz?
Kaçıncı günündesiniz ?
Ve aşı oldunuz mu?
Tekrardan geçmiş olsun.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar bir çok konuda ekim sonrası saçlarım dökülüyor diyen arkadaşları görüyoruz
Bunu saç ekimine bağlıyorlar ama covid
Genetik kod mu atıyor ne yapıyor sa bu illet inanılmaz saç dökülmesine sebep oluyor belirti yaşamasanızda dikkat edin ve hemen önlem alın
Global Moderator

Jeu

• Hero Member
Hocam çok geçmiş olsun.
Nasıl yakalandığınız hakkınızda bilginiz var mı? Maskeye dikkat eden biri misiniz?
Kaçıncı günündesiniz ?
Ve aşı oldunuz mu?
Tekrardan geçmiş olsun.
Sanırım küçük kardeşim okuldan getirip bulaştırdı. Başlarda normal grip sandığım için hastaneye gitmedim günden güne kötüleşince hastaneye gittiğimde covid ciğerlere inmiş, zatürre yapmış durumdaydı. Bugün hastalığın 1. Haftası tedavinin 2. Günü. Hiç aşı olmamıştım ama bu saatten sonra tüm aşıları olucam çünkü bunu bidaha kaldıramam çok ağır

Karakutu

• Hero Member
Birşeyler döndüğü kesin bu covid nedeniyle. Adamlar Fransa'da hazırlamışlar ve 2015 yılında patentini bile almışlar. Herşey planlı normal bir virüs değil. Aşılarda zaten bir alem birinci, ikinci şimdide üçüncüden bahsediliyor. Almanya'da sözde baskı yapılmayacaktı aşı mecbur edilmeyecekti ama geldiğimiz nokta özgürlüğümüz kısıtlanıyor aşı olmazsan test mecbur ve paralı bu ayın 11 inden itibaren. Olanda yakalanıyor olmayanda, olanda taşıyıcı bir başkasına olmayanda sözde daha hafif atlatıyor olan deniliyor aşı olduğu halde çok ağır geçiren ve hayatını kaybeden binlerce insan var. Bunlar dan ne medyada bahsediliyor ne haberlerde sadece aşı olun deniliyor. Üretenler olmadılar firmasında ki işçileri riske edemeyiz diye yaptırmıyorlar ama herkes aşı olsun. Ürettikleri ve sattıkları aşıların tarihleri yaklaştıkça baskılarda artıyor. İçeriği ve yan etkileri tam açıklanmıyor ileride ne gibi bir sonucu olacak insanlarda kimse bilgi veremiyor. Danimarka'da daha geçen ay tanıdığımız biri aşıdan sonra aşı olduğu kolunu kullanamıyor halen tedaviye devam ediyorlar ama kesin bişey de diyemiyorlarmış yani sakat kalma durumu devam ediyor. Bir oyun devam ediyor Allah sonumuzu hayreyleye.

Karakutu

• Hero Member
Sanırım küçük kardeşim okuldan getirip bulaştırdı. Başlarda normal grip sandığım için hastaneye gitmedim günden güne kötüleşince hastaneye gittiğimde covid ciğerlere inmiş, zatürre yapmış durumdaydı. Bugün hastalığın 1. Haftası tedavinin 2. Günü. Hiç aşı olmamıştım ama bu saatten sonra tüm aşıları olucam çünkü bunu bidaha kaldıramam çok ağır
Çok geçmiş olsun kardeşim inşallah en kısa zamanda atlatırsın.

Jeu

• Hero Member
Çok geçmiş olsun kardeşim inşallah en kısa zamanda atlatırsın.
Çok sağolasın inşallah

Leonidas

• Hero Member

Çok geçmiş olsun dostum öyle pis bi şey ki kimde nasıl etki yapacağı belli
Olmuyor kimisi hiç fark bile etmiyorken kimisine inanılmaz acılar çektiriyor zaturre olayı da çok sıkıntılı , sigara çok etki ediyor bu durumda. insallah tez zamanda atlatırsınız ailecek..

Facebook Twitter Instagram