Gönderen Konu: Sac ekiminden sonra saci kisa tutup öne tarama?  (Okunma sayısı 718 defa)

diosmio

• Yeni üye
  • *
Herkese selamlar,

Son zamanlarda aklima sac ekimi yaptirmak girdi ancak emin olamadigim veya bilemedigim bazi konular var. Bu konularda görüslerinizi/tercübelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.
34 yasindayim ve 18 yasindan beri ön taraflarda hafif bir seyrelme vardi. Bu seyreklik git gide ilerledi yasla tabi. Son 4 senedir de tepe bölgesinde tahminimce büyüyen bir acilma var.
Bu forumda ve baska yerlerdeki ekim sonuclarina baktigimda genelde ekimden sonra insanlarin saclarini uzun tuttugu ve cok büyük bir cogunlukla da yukari kaldirdigini gördüm hep. Tercih ve zevk meselesi tabi ama ben saclar öne birakildiginda ve dipler gözükmediginde daha dogal duracagini düsünüyorum. Tabi bir de hayatim boyunca saclarimi yukari kaldirmadim, hep öne dogru biraktim. Bunu bu sekilde devam ettirmek istiyorum, eger mümkünse tabi. Asagida simdiden ve eskiden, daha dogrusu sacimin o haline dönmesini istedigim yillardan bir kac fotograf ekliyorum fikir vermesi acisindan. Eskisine nazaran önlerin daha kapanmasina gerek yok. Saclar sadece o haline dönsün, yeter de artar bile :) Diger tarafa göre daha acik olan yan taraf ve tepe bölgesinin mümkün mertebe kapanmasi önemli benim icin daha cok.

Bilemedigim noktalar söyle:
- Sacma bir soru belki ama: Saclar resimlerdeki kisalikta olunca ekimden sonra da öne dogru birakilabiliyor mu? Yoksa sacin ekildigi acidan dolayi saclar genelde yukari dogru mu yöneliyor?
- Ekim yapildigi takdirde saclar bu kisalikta (daha cok eskisi gibi) birakildiginda ekim yapilan deride kirmiziliklar kalir mi, bunlar görülür mü?

Bastaki resimler bugünden, sonrakiler 2005 yilindan.

Ekleme: Sac ile ilgili bir ilac hic kullanmadim.

explosen

• Hero Member
Ynt: Sac ekiminden sonra saci kisa tutup öne tarama?
« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2021, 00:19:56 »
bırakırsın eğer yönlerini güzel yapan bir yerse eğer
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

diosmio

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2021, 21:31:38 »
Cevabin icin cok tesekkürler explosen.
Baska tecrübesi olanlar da yorum yapsa cok güzel olurdu :)
  • Yaşınız 34

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2021, 22:22:38 »
Hocam aynı yoğunluğu ekimle pek sağlanabileceğini sanmıyorum. Belki Muttalip Keser. Ama o da bu kafaya ekim yapmaz. 10 günde anca eker gerekli rakamı :) Asmed bile bu açıklığa 5000 ekse, 2005 deki bu halinin sıklığına erişemezsin. Ama başarılı bir ekimde seni memnun eder.

Üstteki arkadaşın da dediği gibi kanal açımını düzgün yapılması lazım. Bunu her merkez yapsbilir mi bilmiyorum.

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2021, 22:27:03 »
ekim olan saçı öne taramak kesinlikle daha kolay ama bunu ektireceğiniz yere özellikle belirtinki yönleri o şekilde açsınlar.Ayrıca öne doğru taramak kapatıcılık açısından avantaj sağlar.lauriye katılmıyorum saç ekimiyle eski halinize yakın bir seviyeye bence dönebilirsiniz çünkü öne tarayacağınız için dediğim gibi kapatıcılık epey yüksek olacaktır.

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2021, 22:42:27 »
Öne doğru tarayacaksanız ön hattı fazla ileriye aldırmam, böylece greft daha az kullanılır. Birde öne doğru tarayınca ekim de çok aık olmasına gerek yok, çünkü saçlar üst üste geldiği için kapatır bir nevi. Vertexe belki yönleri iyi yapabilene 1000 Greft yeter. Öne de 2000-2500. Fazla sık olmaz, boşuna greft harcamassın. İleride kendi saçların dökülürse bir ikinci ekimle oraları kapatırsın kalan greftlerinle

diosmio

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2021, 22:07:49 »
Çok sağolun cevaplar için.
Aslında biraz eksik ifade etmişim. 2005teki saç sıklığına ulaşmak değil niyetim, sadece o zamanlar saç olan yerlerde şu anda da saç olmasını istiyorum. Varsın seyrelmiş olsun :)
Bir saç ekim merkeziyle görüştüğümde kesinlikle belirticem öne doğru tarayacağımı. 
  • Yaşınız 34

emrah8

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2021, 22:55:53 »
Çok sağolun cevaplar için.
Aslında biraz eksik ifade etmişim. 2005teki saç sıklığına ulaşmak değil niyetim, sadece o zamanlar saç olan yerlerde şu anda da saç olmasını istiyorum. Varsın seyrelmiş olsun :)
Bir saç ekim merkeziyle görüştüğümde kesinlikle belirticem öne doğru tarayacağımı.
hocam bence iyi bi saç ekim merkezine giderseniz sorun yaşayacağızı düşünmüyorum, normalde ben yukarı doğru tarıyorum ama öne taradığımda oluyo karşılaştırma yapmanız açısından fotoğraf ekledim:)
saç ekimim

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16454.0
xpecia günde 2 kez
çiğ kabak çekirdeği
aveda şampuan
omega 3 ve c vitamini (2 ya da 3 günde bir alıyorum)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2021, 01:14:31 »
Kanalları doğru açan bir merkezde ekim saçlarınızı istediğiniz gibi kullanırsınız. Bu arada dökülmeniz çok avantajlı, saç ektirirseniz sizin memnun olma olasılığınız çok yüksek.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram