Gönderen Konu: 2 telefon arasında kaldim da ?  (Okunma sayısı 523 defa)

Thescript

• Hero Member
2 telefon arasında kaldim da ?
« : 09 Ekim 2021, 21:37:30 »
Çok oyun oynarim yüksek grafikli oyunlar gibi aklımda iki telefon var not 8 pro ve not 10s hangisini almalıyım bilmiyorum not 8 pro işlemci olarak çok iyi ama oyun oynarken çok ısındığını söyleyenler oldu yarın almam gerek pişman olmaktan korkuyorum lutfen yardım edin

subutai

• Sr. Member
Ynt: 2 telefon arasında kaldim da ?
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2021, 21:55:47 »
oyunlarda huawei ve xiaominin bazı modelleri iyi. iphone şarjı dayanmıyor. samsungda da işlemci yönünden çok eleştiriler oluyor. yalnız ben exynos seviyorum ve hep kullandığım bir işlemci.

oyun için alacaksanız epey sitesinden cpu ve gpu değerlerini kıyaslayın derim aklınızdaki favori telefonları
  • Ekim Tarihi: 19.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi antibiyotik, ağrı kesici, merhem

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2021, 22:59:29 »
oyunlarda huawei ve xiaominin bazı modelleri iyi. iphone şarjı dayanmıyor. samsungda da işlemci yönünden çok eleştiriler oluyor. yalnız ben exynos seviyorum ve hep kullandığım bir işlemci.

oyun için alacaksanız epey sitesinden cpu ve gpu değerlerini kıyaslayın derim aklınızdaki favori telefonları
bahsettiğim telefonlar mediatek g95 ve g90t kullanıyor oyunlar icin ama çok ısındığını söylüyor lar bu işlemcilerin alipta 7 8 ay sonra telefon cop olur diye korkuyorum yurt ici alicam global bu arada kullandiginiz model nedir

subutai

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2021, 23:05:39 »
bahsettiğim telefonlar mediatek g95 ve g90t kullanıyor oyunlar icin ama çok ısındığını söylüyor lar bu işlemcilerin alipta 7 8 ay sonra telefon cop olur diye korkuyorum yurt ici alicam global bu arada

mediatek eskiden berbat işlemciler üretiyordu. ama şuan geliştiklerini duyuyorum okufuğum kadarıyla. ama kullanmadım. o yüzden tavsiye etmek ya da etmemek gibi bir riski alamam bu konuda. ama oyunlarda snapdragon cpuların kendini kanıtlamışlığı var.

vaktin varsa s22 serisini bekleyip duruma bakabilirsin. samsung exynos ile amdnin ortak işlemcisi gelecek. daha doğusu exynos artık amd gpularını kullanacak. beklenti büyük. bu beklenti karşılanırsa samsung piyasayı süpürür.
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2021, 23:42:58 »
mediatek eskiden berbat işlemciler üretiyordu. ama şuan geliştiklerini duyuyorum okufuğum kadarıyla. ama kullanmadım. o yüzden tavsiye etmek ya da etmemek gibi bir riski alamam bu konuda. ama oyunlarda snapdragon cpuların kendini kanıtlamışlığı var.

vaktin varsa s22 serisini bekleyip duruma bakabilirsin. samsung exynos ile amdnin ortak işlemcisi gelecek. daha doğusu exynos artık amd gpularını kullanacak. beklenti büyük. bu beklenti karşılanırsa samsung piyasayı süpürür.
şaşırdım gerçekten bu arada cpu fazla kullanıldığında mi kasar veya ısınır telefon ?  Ve Keşke şu not 8 2019 çıkışlı olan snapdragon 665 kullanıyordu mediatek g95 ile aynı hemen hemen ipnelik yapıp not 8 2021 modelinde media 85 kullanmışlar

subutai

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2021, 00:13:04 »
şaşırdım gerçekten bu arada cpu fazla kullanıldığında mi kasar veya ısınır telefon ?  Ve Keşke şu not 8 2019 çıkışlı olan snapdragon 665 kullanıyordu mediatek g95 ile aynı hemen hemen ipnelik yapıp not 8 2021 modelinde media 85 kullanmışlar

yok genelde tam kapasite kullanır zaten. pclerde de böyledir %80-90 arasıdır amdlerde. %99da kalırsa oyun stabil çalışır.önemlş olan gpu kalitesi ve frekansıdır.

şuan için mobile oyun için en iyi cihaz asus cihazları. galaxy s21ler de iyi.

bunlar pahalı dersen snapdragon 865 chipsetli s20fe öneririm 5-6 bin arasına alabilirsin. mi 11 ultra da var ama o daha pahalı sanırım . yani şuan alınabilecek en iyi performanslı cihaz s20fe snapdragon 865 olur
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2021, 01:09:29 »
Bende Call Of Duty Mobile oynuyorum, geçenlerde bir telefon alayım dedim araştırdım çift bataryalı ama bulduğum telefon Türkiye'de satılmıyordu. Zaten fiyatlar uçmuş birde yurt dışından getir, kayıt et vs. çok sinir bozucu. Sonra bıraktım araştırmayı. Varsa benzer oyunları oynayıp iyi bir telefon deneyimleyen önerilere bende açığım. Özellikle hassasiyet ayarları, çözünürlük, batarya dayanıklılığı ve mobilite ayarları iyi olan bir telefon oyun için mükemmel olur. Var mı böyle bir telefon Türkiye'de satan firma? Asus'un rog phone 2 telefonunu alacaktım galiba yanlış hatırlamıyorsam, satılmayan telefon buydu.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 10 Ekim 2021, 08:55:04 »
Bende Call Of Duty Mobile oynuyorum, geçenlerde bir telefon alayım dedim araştırdım çift bataryalı ama bulduğum telefon Türkiye'de satılmıyordu. Zaten fiyatlar uçmuş birde yurt dışından getir, kayıt et vs. çok sinir bozucu. Sonra bıraktım araştırmayı. Varsa benzer oyunları oynayıp iyi bir telefon deneyimleyen önerilere bende açığım. Özellikle hassasiyet ayarları, çözünürlük, batarya dayanıklılığı ve mobilite ayarları iyi olan bir telefon oyun için mükemmel olur. Var mı böyle bir telefon Türkiye'de satan firma? Asus'un rog phone 2 telefonunu alacaktım galiba yanlış hatırlamıyorsam, satılmayan telefon buydu.
redmi not 8 pro 90t işlemci kullanıyor yurt ici fiyatı ortalama 2000 suan çok efsane telefon oyunlar için tek sorun ısınma 50 60 oluyormuş araştırdım bir telefon için bu değerler normal mis ozaman neden ısınma sorunu diyorlar

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2021, 14:03:45 »
Isınma sorunu olacaksa hiç oyun oynamam ben. Yüksek grafikte ısınma sorunu oluyorsa tamamen cihazın hatasından kaynaklıdır. Çünkü ben iphone 12 500 gb ile eski iphone ile aynı oyunu denedim yüksek grafikte ısınma sorunu eski telefonda oluyordu. Ama şarj sorunu iphone'da da olduğu için çift bataryalı bir telefon ile oyun oynamak daha doğru geldi. Bir ara nintendo switch ile telefon oyunları oynanır mı diye düşündüm ama olmuyormuş sanırım. Bilmiyorum ben araştırmayı bırakmıştım ama varsa bu konuya yazılacak güzel öneriler takip ederim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2021, 17:42:24 »
Çok hızlı bit telefon istiyorsan
12 pro max ya da 13

Tabi pahalı
Global Moderator

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 10 Ekim 2021, 18:33:50 »
12 pro max ya da 13

Tabi pahalı
Aslında aklımda sapdragon var suan neden bilmiyorum poco x3 pro çok sağlam diyorlar notproya göre suan veya not 10s e göre

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 10 Ekim 2021, 20:50:27 »
12 pro max ya da 13

Tabi pahalı

Başkan oyun için şarj açısından iphone 12 pro max'da yeterli değil. Çift bataryalı telefondan var iphone fiyatına ama onlar da ülke de yok. Getirmesi kayıt ettirmesi hemen hemen son model iphone fiyatlarına denk geliyor. Ablamda 12 pro max 500 gb var hem çok ağır, hem de şarj açısından yetersiz. Battle royal tarzı oyunlarda şarjın çok fazla dayanması gerekir.

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 11 Ekim 2021, 10:54:24 »
Poco x3 nfc almayı düşünüyorum suan en mantıklı o geldi

Facebook Twitter Instagram