Gönderen Konu: bu saça hangi tedavi etkili olur ?  (Okunma sayısı 1739 defa)

dejavuu86

• Sr. Member
bu saça hangi tedavi etkili olur ?
« : 10 Ekim 2021, 11:44:10 »
merhaba arkadaşlar 35 yaşındayım 3-4 yıldır  saçlarımda dökülmeler oluyor  daha önce 3  ay perfectil tablet ve zinco d vitamini  b12 hapları kulandım (b12 benim cok sık değiştiği için yılda 1-2 kere  tabletler kullanıyorum) tahillirde bir sorun cıkmıyor genelde  ama 4 yıldır sacımda sd var ama bir türlü çözüm bulamadım tüm şampuanları kullandım ama yine kepekler geçmiyor  ayrıca sırtımda az da olsa sivilceler var ve bazen saçımda da çıkıyor bunlar  için en son ki doktor aknetrent  onerdi 15 gündür onu kullanıyorum günlük 20 mg  ama saçım daha kötü oldu kepekler 2 katı arttı saçlarım matlaştı bakır teli gibi oldu ve dökülme çoğaldı  bilmiyorum ilaçtanmı yoksa kullandığım şampuanlar mı bu hale getirdi bende kuru saç derisi için şampuan aldım hindistan cevizli bir şampuan  onu kullanıyorum bir kaç gündür ama pekde bir değişiklik yok gibi  saçımın son halinin fotolarını paylaştım  nasıl bir tedavi önerirsiniz bu saça ve saçı canladıran bir şampuan olarak ne kullanabilirim  ilk 2 foto duştan çıkınca kuruladıktan sonra çektim

Andrea

• Hero Member
Ynt: bu saça hangi tedavi etkili olur ?
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2021, 11:55:19 »
Abi Merhaba öncelikle valla cidden şaşırdım hiç 35 yaşında durmuyorsun maşallah :D max 23- 24 duruyorsun bence saçına gelecek olursak keşke bu tedavilerle 35 yaşına kadar çoğu insan dayanabilse gerçekten bence 35 yaşına göre çok çok iyi durumdalar bunun dışında forumdaki diğer abiler tabi ki de daha iyi bilirler ve bilgililerdir lakin ben senin yerinde olsam 35 yaşına kadar bu saçı taşıyabilmiş olsaydım maddi imkanlarımın olabildiğince elverdiği çok güzel bir klinilkte az sayıda ekimle ufak açılmaları kapatırdım sonra da kendimi zorlamayacak şekilde saçları koruma amaçlı xpecia+finasterid ve biotin takviyelerine başlardım finasterid kullanmam diyorsan ufak bir saç ekimiyle ve  eski tedaviyle bile çok çok güzel bir şekilde yoluna devam edersin diye düşünüyorum çünkü saçların zaten gerçekten bu aşamada bile yaşına göre çok çok iyi durumdalar

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2021, 12:03:44 »
Abi Merhaba öncelikle valla cidden şaşırdım hiç 35 yaşında durmuyorsun maşallah :D max 23- 24 duruyorsun bence saçına gelecek olursak keşke bu tedavilerle 35 yaşına kadar çoğu insan dayanabilse gerçekten bence 35 yaşına göre çok çok iyi durumdalar bunun dışında forumdaki diğer abiler tabi ki de daha iyi bilirler ve bilgililerdir lakin ben senin yerinde olsam 35 yaşına kadar bu saçı taşıyabilmiş olsaydım maddi imkanlarımın olabildiğince elverdiği çok güzel bir klinilkte az sayıda ekimle ufak açılmaları kapatırdım sonra da kendimi zorlamayacak şekilde saçları koruma amaçlı xpecia+finasterid ve biotin takviyelerine başlardım finasterid kullanmam diyorsan ufak bir saç ekimiyle ve  eski tedaviyle bile çok çok güzel bir şekilde yoluna devam edersin diye düşünüyorum çünkü saçların zaten gerçekten bu aşamada bile yaşına göre çok çok iyi durumdalar
teşekkür ederim kardeşim   içki sigara yok sporda yapıyorum onunda etkisi olduğunu düşünüyorum  :) xpecia yı düşünyorum ama sivilce yapar diye cekiniyorum suan zaten aknetrent kullanıyorum  sd ve sırt saç sivilceleri için   bu aknetrentten sonra  finasteride düşünüyorum sonra da belki bir ekim önlere ve vartexe  ama belki gerek kalmaz fin den sonra şuan önerilere görmek istiyorum

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2021, 00:16:35 »
Haftada bir konazol şampuan kullanınız sorununuza çare olabilir.

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2021, 00:43:57 »
Çok genç duruyorsunuz masallah .
Ben sizin yerinize olsam Xpecia , masaj , dermastanp , magnezyum yağı kullanırdım .

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2021, 11:04:13 »
Çok genç duruyorsunuz masallah .
Ben sizin yerinize olsam Xpecia , masaj , dermastanp , magnezyum yağı kullanırdım .
magnezyum yağı  saçtaki seboriek dermatite iyi geliyormu ? birde bu dermastanp sd saç derisi için uygunmu ?

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2021, 19:00:15 »
magnezyum yağı  saçtaki seboriek dermatite iyi geliyormu ? birde bu dermastanp sd saç derisi için uygunmu ?
Magnezyum yağı iyice azdırabilir aynı şekilde ketoral ve dermastampde azdırır.Haftada 2 kere loprox şampuan kullanabilirsiniz onun dışında saç dersine hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı uygulayabilirsiniz

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2021, 23:56:03 »
Eğer bu sivilce tedavinden sonra gerçekten düşünüyorsan finasteride başla derim abi ben yerinde olsam öyle yapardım en az 10 ay kadar kullandıktan sonra saçlarıda toparladıktan sonra dahasını istiyorsan az miktarda bir ekimle kalan yerlere de ektin mi ve sonrasında da finasteride devam ettin mi saç derini de korursan uzun yıllar saçla ilgili bir probleminin kalacağını sanmıyorum zaten şu aşamada bile saçların gerçekten iyi görünüyor finasterid ve xpexia ile de  daha da kalınlaşıp canlanacağını düşünüyorum onun dışında da zeytinyağı ve e vitamini ampul kapsülünüde karıştııp haftada 1-2 defa saçlara uygulayabilirsin

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2021, 00:12:04 »
Şampuan olarak ne önerirsiniz arkadaşlar şuan bioxcin kepek şampuanı kullanıyorum ama saçımı kurutuyor  saçimin ön taraflarında pullanma oluyor hemen yikadiktan sonra bir türlü saçıma uygun bir şampuan bulamadim şuan aknetrentten dolayı saçım daha kuru ve daha kepekli bir hal aldı saçımın nemini sağlayacak bir şampuan ariyorum revigeni hiç kullanmadım bu tip bir şampuan mi ? Yada bebek sampuani mi kullansam şuan saçlara daha nazik temizlemek için

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2021, 00:15:08 »
Eğer bu sivilce tedavinden sonra gerçekten düşünüyorsan finasteride başla derim abi ben yerinde olsam öyle yapardım en az 10 ay kadar kullandıktan sonra saçlarıda toparladıktan sonra dahasını istiyorsan az miktarda bir ekimle kalan yerlere de ektin mi ve sonrasında da finasteride devam ettin mi saç derini de korursan uzun yıllar saçla ilgili bir probleminin kalacağını sanmıyorum zaten şu aşamada bile saçların gerçekten iyi görünüyor finasterid ve xpexia ile de  daha da kalınlaşıp canlanacağını düşünüyorum onun dışında da zeytinyağı ve e vitamini ampul kapsülünüde karıştııp haftada 1-2 defa saçlara uygulayabilirsin
sivilce tedavisinden sonra ilk olarak xpeciayi kullanmayı düşünüyorum ondan istediğim verimi alamazsam finasteride gecicem ve en az 1 yıl kullancam duruma göre Ekime karar veririm artık  :)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 12 Ekim 2021, 00:16:16 »
 sd gec gecer bir gecer geri gelir.oyle oyle en son gecer o zaman doktuğu saç geri gelir demişti bir dr.vichynin sampuanları bu konuda iyimiş.finasterid artı tepeye biraz onede güzel bir çizg ile saç sorununu çözersin.ama kaliteli yer yapmalı tepe ekimide on ekimide kolay değil tecrube kalite ister.kullandığın urunlerdeki çinko sivilceleri arttırır bence.ona gore urun kullan.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 12 Ekim 2021, 00:25:34 »
sd gec gecer bir gecer geri gelir.oyle oyle en son gecer o zaman doktuğu saç geri gelir demişti bir dr.vichynin sampuanları bu konuda iyimiş.finasterid artı tepeye biraz onede güzel bir çizg ile saç sorununu çözersin.ama kaliteli yer yapmalı tepe ekimide on ekimide kolay değil tecrube kalite ister.kullandığın urunlerdeki çinko sivilceleri arttırır bence.ona gore urun kullan.
çinkonun sivilcelere iyi geldiğini duyuyordum ve internette yazılar okumuştum ilginç geldi bana siz böyle söyleyince xpecia da çinko var şimdi tereddüt de kaldim ;) bu arada Ekim yaptirirsam Asuman hanıma yaptiririm sanırım bu tip ekinleri iyi yapıyor diye düşünüyorum ve fiyatida uygun gibi diğer yerlere göre asmede göre Gönül isterki asmed olsun ama şu Türkiye şartlarında çok zor Euro olmuş 10 TL bir ekim yaptırmaya kalksak su saça bile 100 binlik oluruz orda  :D

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 04 Kasım 2021, 19:33:45 »
Dün tras oldum bugün saçın durumuna bakayım dedim  daha seyrelmis saçlarım morelimi bozan donör bölge de seyrelmeler olmuş Ekimi de tehlikeye attı bu seyrelme  aknetrentin de etkisi var bilmiyorum ama canımı sıktı saçımın bu hali  xpecia düzeltir mi donör bölgeyi yoksa finasterid dan başkası etki etmezmi

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 04 Kasım 2021, 19:35:51 »
Çare minox

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 04 Kasım 2021, 19:41:05 »
Çare minox
saçımda SD var minox kullanamam

Facebook Twitter Instagram