Gönderen Konu: Saç ekimi öncesi finasterid kullanmanın faydası  (Okunma sayısı 738 defa)

Cardozoo

• Hero Member
Çoğu kişi ekimle beraber kullanıyor ki bu bence yanlış. Saç ektirilecekse finasteride 6-12 ay önce başlanmasından yanayım. Çünkü donördeki saçları da  güçlendiriyor. Ekilecek yerdeki DHT’nin düşmesiyle saç köklerinin yaşamasına ve büyümesine yardımcı oluyor. Ve bunun ekimin sonuca büyük etki edeceğini düşünüyorum.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi öncesi finasterid kullanmanın faydası
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2021, 21:36:13 »
 saçına takılıp çözüm arıyorsan finasteridi zaten kullancan ekimden 6 ay once donorude zenginleştirir.imzana baktım minox yeterli biotinide 1 ay iç 1 ay içme 2 ay iç 2 ay içme vs... . şampuan deriyi temizlesin yeter emilimi sıfıra yakın.gerisini kullanmana gerek yok bence.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2021, 21:53:51 »
saçına takılıp çözüm arıyorsan finasteridi zaten kullancan ekimden 6 ay once donorude zenginleştirir.imzana baktım minox yeterli biotinide 1 ay iç 1 ay içme 2 ay iç 2 ay içme vs... . şampuan deriyi temizlesin yeter emilimi sıfıra yakın.gerisini kullanmana gerek yok bence.
Hocam valla meyvelerle aram iyi değil. Nerden baksanız 2 yıldır aram yok gibi. Takviyeleri bu yüzden alıyorum. 1 ay içinde ise 6-8 aylık bir saç tedavisine başlayacağım. Bu konuda oldukça kararlıyım. Kapsamlı olacak. Tedavide henüz yazmadığım 3-5 şey daha var. Sonucumu ise sürecin sonunda öncesi sonrası olarak paylaşacağım.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2021, 22:28:21 »
 bende uzun yıllar bunalıma girmiştim meyvelerle aram olmamıştı.tedavide devamlılık bir ömür şart hocam
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram