Gönderen Konu: Saç Ekimi İçin Karar Aşamasındayım - Yaş 31  (Okunma sayısı 2103 defa)

GeePee

• Yeni üye
  • *
    • Saç Ekim Konum
Selam herkese. 31 yaşındayım, yaklaşık 10 yıla yakındır yavaş seyreden saç dökülme problemim var. Doktorlara gittim ve geneli genetik dökülme tipi olduğunu söylediler. Bir keresinde B12 çok düşük çıktığı için iğneli tedavi oldum, yavaşlama sağladı ancak sonrasında haplarla devam ettiğimde dökülme de yavaş yavaş devam etti.

Daha sonra dönem dönem Minoxil, Bioxin, Folixir (hap ve serum) ve bazı dermatologların karışım olarak hazırladığı minoxidil içeren diğer spreyleri de kullandım. Bunlarda döngülere denk geldim, dönem dönem saçları kuvvetlendirdi ve korudu ancak temelli bir tedavi tabi ki sağlamadı. Yine bazı dönemler Xpecia, Biotin ve Kerozan gibi destek kuvvetlere de başvurdum ve kullandım. Ancak bunlarda istikrarlı bir kullanma dönemim olmadı, ara ara kullandığımı söyleyebilirim. Bir dönem Xpecia ve Biotin'i birlikte yaklaşık 4-5 ay kadar kullandım, saçları biraz kuvvetlendirdi, dökülmeyi yavaşlattı ancak istikrarı bozduğumda yine dökülme devam etti.

Tüm bunlara ek olarak bir de saç diplerimde seboreik dermatit meredi olduğu için, yine yaklaşık 10 yıldır Prozinc (mor şampuan) kullanmaktayım. Vichy dercos yeşil hariç tüm alternatifleri denedim, en etkilisi Prozinc şu an için (Vichy'yi denemeye bugün başlıcam). Saçların açılması babama  git gide benzemeye başladı :) genetik olduğunu gayet belirtiyor.

Kısaca uzun yıllardır bir şekilde mücadele edip kalan sağları korumaya çalışıyorum. (pek de bişey kalmadı tepede, çok koruyamadık) Ancak artık  ekim konusunu gündeme aldım. Forum sağ olsun uzun süredir de bu yolda yoldaşım (sessizce okuyordum yeni üye oldum:))  Asuman Hair , Serkan Aygın ve Medeks ile görüşmelerim oldu,  Asuman hanım ile bir muayene ayarlayacağız ve kısmetse Aralık ayına bir ekim planlayacağız gibi duruyor. (ama tabi muayenede, ilaçlı tedavi ve güçlendirme önerip ekim tarihini erteleme fikrini ileri sürebilir, bununla ilgili güncelleme yaparım)

İnce telli  bir saç tipim var, tepe konusunda çok ısrarcı değilim, zaten çoğu da 2.ekim gerekebilir dediler.  4000-4500 greft arası uygun olacağını söylediler. Saçları da epeydir kısa kullanıyorum ve ekim sonrasında da kısa kullanmak isterim, bu sebeple donör bölgesinin toparlaması da önem arz ediyor :)

Tavsiye ve yorumlarınız var  ise  çok sevinirim.

Sevgiler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi İçin Karar Aşamasındayım - Yaş 31
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2021, 16:03:13 »
saç telleriniz çok incelmiş dökülmeniz devam edece bu durumu ancak finasterid ile durdurup saçlarınızı güçlendirirsiniz kullanırsanız yaptıracağınız saç ekimine de büyük destek olur
tercih ederseniz gerekiyor ama kullanıp kullanmamak kişiyi bağlar.

saç ekimi planlamanız bu çizdiğim şekilde olmalı

2 ekim gerekiyor ilk ekim tepeyi es geçmek gerek 2 ekim de degerlendirirsiniz tepe bölgesini

kafa şekliniz ve yüz kaslarınıza göre sizi için en başarılı ön çizgi çizdiğim şekilde dir farklı bir ön çizgiye yönelmeyin derim
Global Moderator

GeePee

• Yeni üye
  • *
    • Saç Ekim Konum
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2021, 16:44:48 »
Hintell yorumun ve çizim için teşekkürler. Hatta ön çizgiyi öyle bi çekmişsin ki benim ayna karşısında parmaklarımla hep hizaladığım yerlerin üzerinden geçmişsin yani, aynı düşünmemize sevindim :) Ön çizgiyi öne çekmekle ilgili hiç derdim yok, çizgimiz olsun sıklığımız artsın kafi. İkinci ekimde tepeyi tekrar düşüncez artık.

Asuman hanım tarafı da zaten fotoğraflara Proscar (1/4) ve Xpecia (sabah-akşam 1'er adet) tavsiyesiyle yanıt verdiler, Proscar için bir deneme yapmayı düşünüyorum en azından ekim öncesi destek olması amaçlı, bir doktora da danışıcam bunu.

2 sorum olcak, dermatit saç ekimi ve sonrasında süreci olumsuz etkiler mi sizce?

İkincisi, üst bölgedeki şu an olan saçlar pek uzamıyor, genelde yan ve arkaları traş ediyorum, üstlere pek ellemiyorum. Bu, ekim sonrasında şu an olan saçların tekrar çıkması konusunda endişe etmem gereken bir durum mu? Yani ekim sonrasında şu an var olan üst ve tepedeki saçları kaybeder miyim?
  • Ekim Tarihi: 16/05/2023
  • Ekim Merkezi ismi Dr. Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi Proscar 1mg/gün, Xpecia 1 adet/gün

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2021, 16:49:12 »
dermatid in sağı solu pek belli olmadığı için net söylemde bulunamam bazen etkiliyor bazen etkilemiyor net gözlemim olamadı bir türlü farklılık gösterdiği için
bunun daşında doğru yoldasın hayırlısı olsun senin için sevgili dostum rica ederim.
Global Moderator

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2021, 14:33:23 »
dermatid in sağı solu pek belli olmadığı için net söylemde bulunamam bazen etkiliyor bazen etkilemiyor net gözlemim olamadı bir türlü farklılık gösterdiği için
bunun daşında doğru yoldasın hayırlısı olsun senin için sevgili dostum rica ederim.

hintell sen acaba finastiried i nasıl kullanıyorsun hangi marka günlük tek dozmu nasıl
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2021, 15:34:49 »
Propecia tek doz
Global Moderator

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2021, 20:57:50 »
Asuman hanıma niyetlendiysen, çizgiyi mutlaka geriden çektir. Ben öyle istemiştim, biraz kımıldattı, biraz daha geriden çeksek dedim, yakışmaz diyip kabul etmedi. Ben de inat etmemiştim. Ama şu an  keşke ayak direseydim diyorum.

Hintelin çizgisi çok çok yerinde emin ol buna.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2021, 21:09:04 »
Asuman hanıma niyetlendiysen, çizgiyi mutlaka geriden çektir. Ben öyle istemiştim, biraz kımıldattı, biraz daha geriden çeksek dedim, yakışmaz diyip kabul etmedi. Ben de inat etmemiştim. Ama şu an  keşke ayak direseydim diyorum.

Hintelin çizgisi çok çok yerinde emin ol buna.

Dostum bir de şunu ekleyeyim. Saçları kısa kullanmak istiyorsan, nasıl saç modeli vermek istiyorsun bilmiyorum, ona göre değişir tabi. Düz bırakayım, illa şekil vermek istemiyorum düz dursun istiyorsan şunu söylemek isterim.

Benim şakaklar bildiğin dik dik çıkıyor. Sabah yıkıyorum, kask takıp işe gidiyorum, biraz düzelmiş gibi ama öğlene yine dik. Böyle olunca saçı kısa kullanmak zor. Benim vertex de açık senin gibi, kısa kullanınca daha az göze batıyor açıklık. Görüşmende forumda bi kullanıcı bundan şikayetçiydi dersin. Asuman hanımın çoğu ekiminde bu durum var, fakat insanların dikkatini çekmiyor. Başka birkaç arkadaşa daha sormştum sizde de böyle mi diye, evet ama sorun değil demişlerdi. Saçı dikmek, geriye taramak istiyorsan sorun yok.

Saçı kısa kullanmak istiyorum dediğin için özellikle belirtmek istedim.

Asuman hanım çıkış oranı işciliği gayet iyi bir ekimci. Ben de ekimimden genel olarak çıkış oranından memnunum ama Planlamada sevmediğim hususlar var, çizginin geride olması gerektiği ve şakakların biraz dik olması sebebiyle kısa saç kullanamama konusu biraz nahoş.

Donör bölge alımı, ki ben sakaldan da aldırmıştım. Alım böglesinin iyileşmesi, homojenliği vs oldukça iyi. Berberim çok beğenmişti. Sakalda hiç iz yok mesea. Jiletle traş olan birsi olarak söylüyorum. Bir de nekroz vakası yönünden de kafan rahat olur, tabi risk elbet vardır ama forumda hiç örneği yok bu durumun.

Tabi mutlaka başka ekimcilerle de yüzyüze görüş. Medeks ve Serkan aygın da başarılı klinikler. Onlarla da görüşmeni tavsiye ederim. Genel olarak benzer klasmandalar.

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2021, 21:17:55 »
Dostum sakaklarin mi dik cikiyor sadece yoksa genel olarak mi ?

Dostum bir de şunu ekleyeyim. Saçları kısa kullanmak istiyorsan, nasıl saç modeli vermek istiyorsun bilmiyorum, ona göre değişir tabi. Düz bırakayım, illa şekil vermek istemiyorum düz dursun istiyorsan şunu söylemek isterim.

Benim şakaklar bildiğin dik dik çıkıyor. Sabah yıkıyorum, kask takıp işe gidiyorum, biraz düzelmiş gibi ama öğlene yine dik. Böyle olunca saçı kısa kullanmak zor. Benim vertex de açık senin gibi, kısa kullanınca daha az göze batıyor açıklık. Görüşmende forumda bi kullanıcı bundan şikayetçiydi dersin. Asuman hanımın çoğu ekiminde bu durum var, fakat insanların dikkatini çekmiyor. Başka birkaç arkadaşa daha sormştum sizde de böyle mi diye, evet ama sorun değil demişlerdi. Saçı dikmek, geriye taramak istiyorsan sorun yok.

Asuman hanım çıkış oranı işciliği gayet iyi bir ekimci. Ben de ekimimden genel olarak çıkış oranından memnunum ama Planlamada sevmediğim hususlar var, çizginin geride olması gerektiği ve şakakların biraz dik olması sebebiyle kısa saç kullanamama konusu biraz nahoş.

Donör bölge alımı, ki ben sakaldan da aldırmıştım. Alım böglesinin iyileşmesi, homojenliği vs oldukça iyi. Berberim çok beğenmişti. Sakalda hiç iz yok mesea. Jiletle traş olan birsi olarak söylüyorum. Bir de nekroz vakası yönünden de kafan rahat olur, tabi risk elbet vardır ama forumda hiç örneği yok bu durumun.

Tabi mutlaka başka ekimcilerle de yüzyüze görüş. Medeks ve Serkan aygın da başarılı klinikler. Onlarla da görüşmeni tavsiye ederim. Genel olarak benzer klasmandalar.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2021, 22:09:53 »
Dostum sakaklarin mi dik cikiyor sadece yoksa genel olarak mi ?

Dostum ön çizgi bi tık daha normal, ama şakaklar yatmıyor pek. Belki daha uzun olsa yatay durur ama kısa kullanılmıyor. Fotodan anlaşılmıyor videodan daha iyi anlaşılıyor.

https://drive.google.com/file/d/11FJf0TgaAdwAztPC0i86MFNTn6EUn1gQ

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 23 Ekim 2021, 22:11:00 »
Dostum ön çizgi bi tık daha normal, ama şakaklar yatmıyor pek. Belki daha uzun olsa yatay durur ama kısa kullanılmıyor. Fotodan anlaşılmıyor videodan daha iyi anlaşılıyor.

Üst bölgeler ise normal.

https://drive.google.com/file/d/11FJf0TgaAdwAztPC0i86MFNTn6EUn1gQ

https://go.4vio.com/4c0334a

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #11 : 23 Ekim 2021, 22:45:37 »
Anladim dostum valla cok saol bunun icin zaman ayirip video cektigin icin. forumda okuduklarima gore zamanla sac alisip yatmaya basliyormus ama heralde bir cok faktor var, sacin kalinligi ekilme acisi vs gibi. Sanirim saclariniz kalin telli ve dalgali ?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2021, 12:19:13 »
Anladim dostum valla cok saol bunun icin zaman ayirip video cektigin icin. forumda okuduklarima gore zamanla sac alisip yatmaya basliyormus ama heralde bir cok faktor var, sacin kalinligi ekilme acisi vs gibi. Sanirim saclariniz kalin telli ve dalgali ?

Yok dostum tam tersine, konuyu açam arkadaşın ki gibi, ince telli ve düz. Pırasa gibi dümdüz değil ama dalgalı da değil. Ön tarafta en sağlam greftler hatta çoklular ekildiği için öyle gözüküyor olabilir.

5 ay olmak üzere, bem pek sanmıyorım ama bakalım zamanla düzelecek mi.

Umarım konu açan arkadaşa faydalı olmuştur bu eksikleri belirtmem. Eğer dert edeceği konularsa ekim öncesi görüşmelerde iletirse, düzeltilebilecek konular.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2021, 12:45:05 Gönderen: Lauri »

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2021, 20:07:54 »
Anladim hocam. benim gordugum uzere genelde zaman ilerledikce sac yon almaya basliyor ilk cikislar gosterdigin gibi oluyor. neden bilmiyorum ustadlar daha iyi biliyordur belki. bunun takviyeler ile alakali oldugunu da dusunmuyorum belki sac koklerinin alisma surecidir. Bu arada 5 ay icin baya iyi nazar degmesin , onceki halini bilmiyorum gerci :)

Yok dostum tam tersine, konuyu açam arkadaşın ki gibi, ince telli ve düz. Pırasa gibi dümdüz değil ama dalgalı da değil. Ön tarafta en sağlam greftler hatta çoklular ekildiği için öyle gözüküyor olabilir.

5 ay olmak üzere, bem pek sanmıyorım ama bakalım zamanla düzelecek mi.

Umarım konu açan arkadaşa faydalı olmuştur bu eksikleri belirtmem. Eğer dert edeceği konularsa ekim öncesi görüşmelerde iletirse, düzeltilebilecek konular.

GeePee

• Yeni üye
  • *
    • Saç Ekim Konum
« Yanıtla #14 : 25 Ekim 2021, 13:46:47 »

Lauri çok teşekkür ederim, ince düşünmüşsün, hem video için hem de önerin için. Daha önce hiç duymadığım bi detay oldu. Şakak deyince ben sadece favorilerin üzerine ekilen bölge gibi sandım, ama senin videoda anladığım kadarıyla ön sağ ve sol uçta da dik dik çıkma durumu var. Bu tabi kullanım açısından sınırlı hissettirir, hak veriyorum. İnşallah seninki de ilerleyen dönemde daha yumuşak hale gelicektir, 5 ay daha erkendir belki :)

Şöyle bir durum olabiliyordur belki, donördeki saçlara şu an bile mesela ellerimi atınca sert yapıda olduğu belli oluyo, öne göre daha sert yani ordaki saçlar. Onları getirip öne koyunca tabi form olarak bambaşka bişey ortaya çıkabiliyo heralde. Perşembe günü Asuman hanımla görüşücem, orda mutlaka sorarım, cevap olarak faydalı bir şey olursa iletirim burdan.

Sakaldan alımı ben de düşünüyorum aslında, sürekli sakalın alt kısmını (adem elmasının altını) kısaltıyorum, traş ediyorum zaten, oradan alım için uygunluk durumunu ben de sormayı düşünüyorum. En azından 300-400 çıkarsa, donörden kar etmiş oluruz belki :)

• Ekim Tarihi: 16/05/2023
  • Ekim Merkezi ismi Dr. Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi Proscar 1mg/gün, Xpecia 1 adet/gün

Facebook Twitter Instagram