Gönderen Konu: Karar verme aşamasındayım yardım lütfen  (Okunma sayısı 4312 defa)

J.WasHere

• Jr. Member
  • **
Karar verme aşamasındayım yardım lütfen
« : 26 Eylül 2020, 22:46:45 »
Arkadaşlar selam. Yaş 34 istanbul and yakası oturuyorum. Bugün 2 firma ile yüz yüze görüşme gerçekleştirdim Medpoint global(academic hospital) ve Gold City Hair(ataşehir acıbadem). Geçen hafta telefondan resim göndererek 3 yer ile daha görüştüm estemylife, arenamed ve este miami clinic bu firmalardan farklı sebeplerden ötürü vazgeçtim.İnstagram paylaşımlarından ve facebooktaki tavsiyelerden, daha önce ekim yaptırmış olan kişilerden aldığım bilgilere göre medpoint global be gold city hair arasında seçim yapmayı düşünüyorum. Fotoğraflarımıda ekliyorum destek olabilirseniz çok memnun olurum.  Gold city hair 4500 greft gibi yaklaşık rakam söyledi ancak 2 seansta komple kapama gerçekleşir dedi. Medpoint ise ön kısımdan bakınca tamamen doğal görünüm garantisi ile yoğunluğu ön kısma verip arkaya doğru seyrekleştirerek ekim yapabileceklerini söyledi.greft sayısı şu aşamada söylememiz zor ama illaki bir rakam istiyorsanız yaklaşık 5000 civarı dedi. Önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde ektirmeyi düşünüyorum. Şimdiden yardımcı olabilecek herkese çok teşekkür ederim.

J.WasHere

• Jr. Member
  • **
Ynt: Karar verme aşamasındayım yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2020, 22:49:08 »
Ayrıca  2 firmada yaptığı görüntüleme sonucunda donör kısmın gayet iyi sağlıklı olduğu bilgisini verdi.

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2020, 22:56:48 »
Yardimi bu iki ekim merkezinden hangisini seceyim noktasinda istiyorsan maalesef yardimci olamam sana, ikisini de duymadim. Duyan oldugunu da sanmiyorum.

Ama sacinin ekime uygunlugu konusunda yorum yapabilirim nacizane:

Aciikligin cok yuksek. Boyle bir alani kapatmak icin en az 7000-8000 koke ihtiyacin var. Bu rakamlari karsilayacak donorun yok. Eger tek ekimde hersey olur biter, heryer kapanir, bu defteri kapatirim diye dusunuyorsan cok buyuk yanilirsin. 4500 kokle tamamen kapanma olur diyen yerin bir daha adini dahi anma, kosarak kac.

Bence ekime uygun degilsin ama illaki bu yola bas koyacaksan, sakal destekli en az 2, cok muhtemelen 3 ekimlik, 30-35 aylik uzun bir yolculuga cikacaksin. Bunun sonunda da ancak vasat bir sonuc alirsin. Beni tanimiyorsun, ben de seni. Amacim umutsuzluga kapilmani saglamak degil ama gercekleri onden gormeni saglamak ve maddi/manevi anlamda yipratici bu yolculuga cikmadan once beklentilerini dogru olusturmani saglamak.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2020, 23:02:02 »
İyi arastir hocam forumda takil biraz bence acele etme. Beklentini yüksek tutma, hayal kırıklığı yaşarsın.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2020, 23:02:11 »
Bu Merkezlerin Sonuçlarını Forumda pek Görmedik, Bence Biraz daha Araştırma Yapın, Donörünüz Sık Olabilir Ama Kısıtlı Bir Alana Sahip, Yani Açık alana göre 2 Ekim planlamanız Lazım, Önce Ön orta 4.500-5.000 Civarı Vertex'i 2. Plana Bırakın, Daha sağlıklı Olur.. |-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2020, 23:27:58 »
On ve ust kisima vertex haric 4000-4500 gibi yapilabilir ama vertex kapanmaz bu aciklik cok fazla. Beklentini dusuk tutup bir ekim yaptirabilirsin ama bu ekim yerinde degil tabiki. Iyi arastirmani oneririm
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

J.WasHere

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2020, 23:33:25 »
Yardimi bu iki ekim merkezinden hangisini seceyim noktasinda istiyorsan maalesef yardimci olamam sana, ikisini de duymadim. Duyan oldugunu da sanmiyorum.

Ama sacinin ekime uygunlugu konusunda yorum yapabilirim nacizane:

Aciikligin cok yuksek. Boyle bir alani kapatmak icin en az 7000-8000 koke ihtiyacin var. Bu rakamlari karsilayacak donorun yok. Eger tek ekimde hersey olur biter, heryer kapanir, bu defteri kapatirim diye dusunuyorsan cok buyuk yanilirsin. 4500 kokle tamamen kapanma olur diyen yerin bir daha adini dahi anma, kosarak kac.

Bence ekime uygun degilsin ama illaki bu yola bas koyacaksan, sakal destekli en az 2, cok muhtemelen 3 ekimlik, 30-35 aylik uzun bir yolculuga cikacaksin. Bunun sonunda da ancak vasat bir sonuc alirsin. Beni tanimiyorsun, ben de seni. Amacim umutsuzluga kapilmani saglamak degil ama gercekleri onden gormeni saglamak ve maddi/manevi anlamda yipratici bu yolculuga cikmadan once beklentilerini dogru olusturmani saglamak.

Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. En az 2 seansta kapatma konusunda hem fikirim sizlerle. Amacım karşıdan bakıldığında yada ben aynaya baktığımda ön ve üst kısımda kendimi saçlı görmek, tepe kısmı için gerekirse topikte kullanırım ilerleyen aylarda.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #7 : 26 Eylül 2020, 23:39:01 »
Tüm  bildiklerini  unut gitsin     Form  takıl konuları paylaşımları   incele   acele  etme   doğru yer doğru bir planlama  güzel sonuç alırsın  saç  ekim önce  yapman gerekenler    v.s  öğren    her gördüğüne  duyduğuna inanma    saç  ekim   basit bir  cerrahi  işlem değil  kötü  bir sonuç   alırsan parandan  psikolojinden  sağlık olursun    pirinç  giderken  evdeki  bulgurdan olmayın.

J.WasHere

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2020, 23:42:28 »
Bu Merkezlerin Sonuçlarını Forumda pek Görmedik, Bence Biraz daha Araştırma Yapın, Donörünüz Sık Olabilir Ama Kısıtlı Bir Alana Sahip, Yani Açık alana göre 2 Ekim planlamanız Lazım, Önce Ön orta 4.500-5.000 Civarı Vertex'i 2. Plana Bırakın, Daha sağlıklı Olur.. |-onayisareti-|

Değerli bilgiler için teşekkür ederim. Bir çok yeri araştırdım, bu foruma üye olmadan önce konuları sürekli okuyordum. Kimisi pahalı geldi kimisi lokasyon tersti. O yüzden bu merkezlerde odaklandım.Çokta fazla araştırma yapmak gerçekten kafa karışıklığına ve verdiğim bu saç ekim kararımdan vazgeçmeme sebep olacak diye çekiniyorum. Yıllardan beri ertelediğim bir konuydu artık iyice niyetine girmişken yaptırayım istiyorum. Goldcity operasyona dr girip kanal açıyor ardından ekim işlemini ekipten arkadaşlar yapıyormuş.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #9 : 26 Eylül 2020, 23:49:24 »
Tercümeli insanlar gereken  söylüyor    Sense  kendin  çalıyorsun kendin  oynuyorsun   enterasan

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 26 Eylül 2020, 23:52:00 »
Değerli bilgiler için teşekkür ederim. Bir çok yeri araştırdım, bu foruma üye olmadan önce konuları sürekli okuyordum. Kimisi pahalı geldi kimisi lokasyon tersti. O yüzden bu merkezlerde odaklandım.Çokta fazla araştırma yapmak gerçekten kafa karışıklığına ve verdiğim bu saç ekim kararımdan vazgeçmeme sebep olacak diye çekiniyorum. Yıllardan beri ertelediğim bir konuydu artık iyice niyetine girmişken yaptırayım istiyorum. Goldcity operasyona dr girip kanal açıyor ardından ekim işlemini ekipten arkadaşlar yapıyormuş.
Sormana gerek yok o zaman kardesim yaptir sonucu beraber gorelin
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

J.WasHere

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2020, 00:06:17 »
Tercümeli insanlar gereken  söylüyor    Sense  kendin  çalıyorsun kendin  oynuyorsun   enterasan

Sanırım beni yanlış anladınız. Ben firmaların bana söylediklerini buraya aktarıyorum ve kendimce endişelerimden bahsediyorum. Sizlerlede fikir alışverişi yapmak istiyorum, konu açmamdaki amaç bu. Burada konu açmakta araştırmanın bir basamağı sonuçta.. Tabiki de aceleci davranmıyorum kimseyle henüz el sıkışmadım para ödemedim. Teşekkür ederim.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 27 Eylül 2020, 00:08:05 »
Donör iyi duruyor, vertexten beklentin yoksa ilk etapta 4000 civarı ön orta bi ekim olabilir. Ekim yeri senin seçimin yalnız o saydıklarına çok takılma biraz daha araştır derim.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #13 : 27 Eylül 2020, 00:21:50 »
Hocam Ekim öncesi klasik düşünceleri bir kenara bırakın, doktor falan hikaye, ekiminize doktor girecek diye olumlu sonuç alacaksınız şeklinde düşünmeyin, daha önce Aydın'da bi doktora Ekim yaptıran bi arkadaş vardı, ağır nekroz olmuştu, ve doktor yaptığı yanlışın arkasında da durmadı, yani doktor moktor değil, bu işte yetenek önemli, insan hayatına sağlığına değer veren olaya hakim insanlar önemli, insanın içinde olucak yoksa profesörde olsa İnsanlık apayrı Bir Olay, mutlu son İstiyorsan, ben sana İsimleri veriyorum, İstediğin gibi araştır bu isimleri istersen, bunların Dışına çıkma..

İstanbul;

Serkan Aygın 8-10.000
Asuman Hanım 8.000
Bilgehan Aydın 6.500

Ankara;

Şahin Çelik 6.500

Bunlardan Birine Ekim Yaptır Derim, Sen Yine Araştırmalarını Yap, Ekim yaptırmış Biri olarak söylüyorum, yanlış bir merkez seçersen, Sonuçları Çok Sıkıntılı Olur.. |-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

J.WasHere

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 27 Eylül 2020, 00:41:28 »
Hocam Ekim öncesi klasik düşünceleri bir kenara bırakın, doktor falan hikaye, ekiminize doktor girecek diye olumlu sonuç alacaksınız şeklinde düşünmeyin, daha önce Aydın'da bi doktora Ekim yaptıran bi arkadaş vardı, ağır nekroz olmuştu, ve doktor yaptığı yanlışın arkasında da durmadı, yani doktor moktor değil, bu işte yetenek önemli, insan hayatına sağlığına değer veren olaya hakim insanlar önemli, insanın içinde olucak yoksa profesörde olsa İnsanlık apayrı Bir Olay, mutlu son İstiyorsan, ben sana İsimleri veriyorum, İstediğin gibi araştır bu isimleri istersen, bunların Dışına çıkma..

İstanbul;

Serkan Aygın 8-10.000
Asuman Hanım 8.000
Bilgehan Aydın 6.500

Ankara;

Şahin Çelik 6.500

Bunlardan Birine Ekim Yaptır Derim, Sen Yine Araştırmalarını Yap, Ekim yaptırmış Biri olarak söylüyorum, yanlış bir merkez seçersen, Sonuçları Çok Sıkıntılı Olur.. |-onayisareti-|

Hocam teşekkür ederim. Sizinde ekiminiz güzel olmuş hayırlı olsun. Asuman hair duymuştum ancak instagram ve facebook aktif kullanmıyorlar sanırım bu sebeple çok dikkatimi çekmedi heralde. Sizin bu merkezi seçmedeki sebepleriniz neydi acaba? O dönemde forumda çok fazla sonuç olmamasına rağmen risk alıp gitmişsiniz. Muhtemelen sizin ekim önceki zamanınızdaki aynı tedirginlikler şuan bendede mevcut. Belki seçim sebepleriniz bana ciddi yol gösterici olabilir. Teşekkür ederim.

Facebook Twitter Instagram