Gönderen Konu: Düzenli kan verme, Burundan Nefes Almanın Saç Dökülmesi İlgisi ?  (Okunma sayısı 455 defa)

Papillion32

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar ben saçlarımı kaybetmemek için saç dökülmesi hakkında her şeyi araştıran okuyan gözlemleyen biriyim. Lakin araştırdığım için bilgili sayılmam. Konuya daha hakim ve tecrübeleri olan arkadaşların burada diyeceklerime göz atmasını istiyorum. Araştırmalarım ve gözlemlerim neticesinde :

-Düzenli kan bağışı yapan gördüğüm kişilerde saç dökülmesi problemi olmayanlar %50 %60' civarı. Kan verdikçe yeni kan üretimi ve damarlara taze kanın etkisinin olduğunu düşünüyorum.
- burundan nefes olayını videoyu izledikten sonra ağızdan alınan nefesin ve burundan alınan nefesle kalite ve etki farkı sizi de düşündürecektir.
- Kan değerlerime 4 ayda bir bakar, saç masajı,  Ketoral Şampuan- kafein şampuan,  saç için bakım yağı, aminexil serum kullanan biriyim. Finas Dut Minoksil tarzı ilaçlar kullanmadım veya defne sabuna da umut bağlamadım. Bu açıklamamla uçuk fikirli biri olmadığımı anlarsınız sevinirim.
Düzenli kan verme, Burundan Nefes Almanın Saç Dökülmesiyle ilgisi var mıdır ???

mert ceylan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
bence de ilgilisi var hatta.Duruşun,dil postürünün bile önemi var.Hepsi düzgün olursa kan akışı daha iyi sağlanır

efkan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Minimal farklar yaratacağını düşünüyorum. Adamlar 40 yıl hapiste, ömrü cephede, hayatı madende kazı yaparak geçiyor saçı dökülmüyor. Kan vererek saç dökülmesinin önüne geçileceğine inanmıyorum

Facebook Twitter Instagram