Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası bir ömür boyu düzenli ilaç kullanmak mi gerekiyor ?  (Okunma sayısı 2761 defa)

HEKTOR

• Hero Member
Kafamı en çok karıştıran konu .
Değerli üyeler bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir ?
Diyelim ekim yaptık ekimden sonra 6-7 ay ( fin , xpecia gibi) ilaçları kullandık sonra yavaşça bıraktık.  Hayatımıza ilaçsız devam edebilir miyiz ?
İlaç derken genelde herkesin kullanmaya çekindiği bu ilaçları kastettim .

Biotin, çinko , d vitamini gibi bunlar harici .

oralminoxidil

• Hero Member
Kafamı en çok karıştıran konu .
Değerli üyeler bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir ?
Diyelim ekim yaptık ekimden sonra 6-7 ay ( fin , xpecia gibi) ilaçları kullandık sonra yavaşça bıraktık.  Hayatımıza ilaçsız devam edebilir miyiz ?
İlaç derken genelde herkesin kullanmaya çekindiği bu ilaçları kastettim .

Biotin, çinko , d vitamini gibi bunlar harici .

kral eğer hiç finasterid kullanmadıysan neden bu kadar çekindiğini korktuğunu anlamıyorum bu ilaçtan etkinenler ciddi oranda azınlık eğer daha önce kullanıp yanetki gördüysen yine ekimde kullanmana gerek yok eziyet etme kendine, eğer görmüyorsan neden kullanmayasın ki

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

HEKTOR

• Hero Member
kral eğer hiç finasterid kullanmadıysan neden bu kadar çekindiğini korktuğunu anlamıyorum bu ilaçtan etkinenler ciddi oranda azınlık eğer daha önce kullanıp yanetki gördüysen yine ekimde kullanmana gerek yok eziyet etme kendine, eğer görmüyorsan neden kullanmayasın ki

Hocam şimdi ben böyle düşünüyorum şahsi görüşüm saç için sürekli ilaç kullanmak bana çok mantıksız geliyor .
Birde şey sonuçta karaciğer e ve bobreklere zararı olur ilaçların .

Sitede görüş konu vs okudum . Geneli ilaçlar konusunda insanların kafası karışık .
Cinsel yan etkiler vs vs kimisi de yaşamış . O yüzden korkutuyor beni

oralminoxidil

• Hero Member

Hocam şimdi ben böyle düşünüyorum şahsi görüşüm saç için sürekli ilaç kullanmak bana çok mantıksız geliyor .
Birde şey sonuçta karaciğer e ve bobreklere zararı olur ilaçların .

Sitede görüş konu vs okudum . Geneli ilaçlar konusunda insanların kafası karışık .
Cinsel yan etkiler vs vs kimisi de yaşamış . O yüzden korkutuyor beni

saç ekiminden şaşma o zaman bırak dökülen dökülsün kalanlar senindir

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

HEKTOR

• Hero Member
saç ekiminden şaşma o zaman bırak dökülen dökülsün kalanlar senindir

Giden gitsin kalan kalsın onlarla yola devam ederim artık 😀.
Mesela ekilen saçları düzgun güçlü çıkarmak daha iyi . Olan ince saçlar zaten dökülecek onları güçlendirmek mantıksız bana göre .

Hocam kafamda böyle strateji var . Siz çok bilgili adama benziyorsunuz size bu konuyu açmak istiyorum .
Şimdi ben sitede takılıyorum daha henüz hadi seyrelme aşamasındayım burada deneyimli üyelerden bilgi edinip ilerleyen zamanlarda daha doğru adım atmama doğru kararlar  verebilmek için bilgi ediniyorum .

Şimdi diyelim ekim yaptırdık ekim sonrası xpecia gibi ilaç kullandım 6-7 ay sonra yavaşça bıraktım hayatıma devam ettim ama doğal takviyeleri biotin gibi hapları almaya devam ettim .
Ekim işini de önler hafif açık v şekli gibi bir ekim düşünüyorum . Resimdeki adam gibi . Hem daha doğal hem de dar alana ekim yapacağı için daha gür , sık yoğun ve erkeksi gozukecegini düşünüyorum . Kafamdaki strateji böyle . Kafa şekline de yakisacagini düşünüyorum.
Ne düşünüyorsunuz size mantıklı geldi mi hocam 😀

oralminoxidil

• Hero Member
Giden gitsin kalan kalsın onlarla yola devam ederim artık 😀.
Mesela ekilen saçları düzgun güçlü çıkarmak daha iyi . Olan ince saçlar zaten dökülecek onları güçlendirmek mantıksız bana göre .

Hocam kafamda böyle strateji var . Siz çok bilgili adama benziyorsunuz size bu konuyu açmak istiyorum .
Şimdi ben sitede takılıyorum daha henüz hadi seyrelme aşamasındayım burada deneyimli üyelerden bilgi edinip ilerleyen zamanlarda daha doğru adım atmama doğru kararlar  verebilmek için bilgi ediniyorum .

Şimdi diyelim ekim yaptırdık ekim sonrası xpecia gibi ilaç kullandım 6-7 ay sonra yavaşça bıraktım hayatıma devam ettim ama doğal takviyeleri biotin gibi hapları almaya devam ettim .
Ekim işini de önler hafif açık v şekli gibi bir ekim düşünüyorum . Resimdeki adam gibi . Hem daha doğal hem de dar alana ekim yapacağı için daha gür , sık yoğun ve erkeksi gozukecegini düşünüyorum . Kafamdaki strateji böyle . Kafa şekline de yakisacagini düşünüyorum.
Ne düşünüyorsunuz size mantıklı geldi mi hocam 😀

şimdiki saçın nasıl nw kaç

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

HEKTOR

• Hero Member
Konularima bakar mısın orda var .
Yaşım 20 bu arada

oralminoxidil

• Hero Member
Konularima bakar mısın orda var .
Yaşım 20 bu arada

baktım ilerde pişman olacaksın fin kullanmadım diye

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

HEKTOR

• Hero Member
Boş yere demiyorum bu üye beni korkutuyor 🤣
Ya iki arada bir derede kaldim

oralminoxidil

• Hero Member
Boş yere demiyorum bu üye beni korkutuyor 🤣
Ya iki arada bir derede kaldim

fin kullanıp yanetki gören sonra bırakanı anlarım ama hiç başlamayan benim gözümde saçlarını sevmiyordur , kullananların çoğu erken başlamadım diye pişman

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

HEKTOR

• Hero Member
fin kullanıp yanetki gören sonra bırakanı anlarım ama hiç başlamayan benim gözümde saçlarını sevmiyordur , kullananların çoğu erken başlamadım diye pişman

Peki anladım göz önünde bulunduracagim .
Birde hocam saç ekimi hakkında kafama kurduğum strateji resim nasıl sizce

oralminoxidil

• Hero Member
Peki anladım göz önünde bulunduracagim .
Birde hocam saç ekimi hakkında kafama kurduğum strateji resim nasıl sizce

saç ekiminden anlamam hiç :(

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

HEKTOR

• Hero Member
Anladım hocam
Sizin saçlarınızı çok merak ediyorum

Mct

• Full Member
Anladım hocam
Sizin saçlarınızı çok merak ediyorum

Şimdiden ekim yaptırırsan üzerinden 1-2 yıl geçmeden saç kayıpları yine başlayabilir. 22 yaşında ekim yaptırdım ve keşke önceden bu formu keşfedip tedavi uygulayarak saçlarımı korusaydım ve ekim yaptırmak durumunda kalmadan var olan saçlarımla birkaç yıl idare etseydim diyorum. Şimdi ekilen saçların incelmesini durdurmak için dutasterid finasterid magnezyum d vitamini oral hint yağı masaj hepsini uyguluyorum. Bu yaşta ekim yaptırma tedavi yoluna bak. Donöre şimdiden dokunma benden sana bir kardeş tavsiyesi
- Her sabah 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu özü
- Her sabah aç karnına bir bardak limonlu yeşilçay
- Kahvaltıdan sonra Voonka D Vitamini (1000)
- haftanın 5 günü, günde 1 mg proscar/finasterid (11:30'da)
- 3 günde bir dutasterid 0,5 mg kapsül (11:30'da)
-  Her Akşam yemeğinden sonra magnezyum (250 mg)

HEKTOR

• Hero Member
Şimdiden ekim yaptırırsan üzerinden 1-2 yıl geçmeden saç kayıpları yine başlayabilir. 22 yaşında ekim yaptırdım ve keşke önceden bu formu keşfedip tedavi uygulayarak saçlarımı korusaydım ve ekim yaptırmak durumunda kalmadan var olan saçlarımla birkaç yıl idare etseydim diyorum. Şimdi ekilen saçların incelmesini durdurmak için dutasterid finasterid magnezyum d vitamini oral hint yağı masaj hepsini uyguluyorum. Bu yaşta ekim yaptırma tedavi yoluna bak. Donöre şimdiden dokunma benden sana bir kardeş tavsiyesi

Geçmiş olsun .
Kesinlikle öyle bi hata yapmam.
Dökülünce ciddi bir azalma olduğu zaman ancak o zaman ektirme yaparım . Yoksa ileriye dönük planlama yapmaz isek komik görünüm ortaya çıkar . Ha yapalım dersek ilaç takviyesini kesinlikle bir ömür boyu kullanmak gerekiyor. Tabiri caizse kel olmadan erken yaşta saç ekimi riskli .

İlaç vs kullanmak istemiyorum . Pek sıcak bakamadım araştırmalarım doğrultusunda.
O yüzden biraz daha doğal tedavilerle durumu idare etmeye çalışıyorum.

Facebook Twitter Instagram