Gönderen Konu: Finasterid'i ömür boyu kullanmak mı lazım ?  (Okunma sayısı 816 defa)

Octobe2

• Full Member
Finasterid'i ömür boyu kullanmak mı lazım ?
« : 10 Ekim 2021, 00:42:20 »
Sadece aklıma takıldığı, merak ettiğim için bunu soruyorum çok bir bilgim yok. Şimdi en etkili ilaç finasterid sanırım. Ancak çok tartışmalar var bu ilaçla ilgili. Şimdi genetik dökülmeyi düşünelim doğuştan insanın dökülecek saçları DNA'sına işlenmiş.  Finasterid kullandı 6 ay, saçlar güçlendi dökülmedi ancak finas'ı bırakınca yine dökülecek o saçlar yanlışım yoksa. Şimdi sürekli kullanmak lazım ama sürekli kullanmak ta sağlıklı olmaz. Yani finas kullanım mantığı nedir acaba ? bir de gıda takviyesi olarak Xpecia kullanıyorum günde 2 tablet. finas ile kıyaslandığında xpecia'nın etkisi ne kadardır  tahmini ortalama olarak Finas %100 ise Xpecia %60 gibisinden örneğin bilgisi olan arkadaşlar teşekkür ederim.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Finasterid'i ömür boyu kullanmak mı lazım ?
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2021, 00:56:29 »
Genetik dökülme devam ettikçe, ilaç bırakılırsa saçlar kullanılmadığı dönemdeki gibi dökülmeye başlar. Tabi bırakıldığı andan itibaren bu dökülme olmuyor 2 ila 4 ay arasında ama başlıyor. Saçları güçlendirdiği içinde bir zayıflama dönemi de oluyor. Agresif dökülmesi olan insanların sürekli kullanması lazım. O nedenle iyi karar vermek lazım. Mucize değil finasterid. Sadece saçların dökülmemesi için yan etkisi göze alınırsa bir seçenek.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Qur

• Full Member
Ynt: Finasterid'i ömür boyu kullanmak mı lazım ?
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2021, 12:34:56 »
Döngü şeklinde kullanabilirsin. 1 sene kullanırsın saçlar güçlenir. 6 ay bırakırsın. Zayıflama olur. Tekrar başlarsın.

Facebook Twitter Instagram