Gönderen Konu: Oral finasterid saça ise min-dut kullanmak nasıl olur  (Okunma sayısı 1381 defa)

rangel

• Sr. Member
2 aydır 2 günde 1 dutasterid alıyorum ama ileri vadede zararlı çıkarım diye korkuyorum.Saçım kel değil sadece yanlar ve tepelerde biraz seyreklik var.
Zaten profilimde önce ki başlıklarım da fotoğraflar var tekrar atma gereği duymuyorum ama o fotoğraflardan daha uzun ve taranmış şekilde şuan.
Sizce oral fine geçip saç için de minoxile birkaç adet dutasterid atarak mı devam etsem.

Alpha

• Hero Member
Ynt: Oral finasterid saça ise min-dut kullanmak nasıl olur
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2020, 14:13:38 »
Dudasterid topikal işe yaradığını söyleyenler var ama deriden emiliminin finasterid gibi mümkün olmadığını söyleyenlerde var hangisi doğru bilmiyorum ama piyasada finasterid solüsyon temin edilebilirken dudasteridin hiç yapılmıyor olması sanki deriden geçmiyor fikrini güçlendiriyor gibi.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2020, 14:16:50 »
  Kardesim senin sacların kotu degilki finas kullan minoxide dudas atmak nedir bu kadar sert tedavi uygulama ben minoxidili bile onermiyorum  hem dudas 2 gunde1 dedigin nasıl oluyor 2gun atmıyon 3uncu gunmu atıyon nasıl  haftada iki kere al iste yada 6 gun fin al 1 gun dut ama ben hep finden yanayım  bu bilimsel llere ek  saclarına bitkisel tropikal seyler sur  minox  sacı senede iki kere tecavuz ediyor  cok seyreltiyor haberşn olsun sonra tekrar aynı konuma geliyor psikolojisi bozuluyor adamın  sahsen bende bunu yaratmıstı  bitkisel tedavi bul zeytinyagı karanfille durula  haftada 1  bu kadar agresif gitmeyin  bak sana en iyi tedavinin ne oldugunu soyliyeyyim az ama daevamlı yapılan is     adamlar 5 ay 6 tane ek vitamin alıp sonra  hepsini bırakıyolar  bu saca daha cok olumsuz etki yapıyor cunku dusunsene her gun bu ilacları kan oluyla yolluyorsun sonrabırakıyorsun  dogru degil
 sadece  fin kullan yada sadece dut sen bilirsin  ben oneriyorum sadece mine dut karıstırırarak atomik bomba ilacmı yapacan sacları kokmu fıskırtacak bu ilaclar devmalı kullanmazsan sacları sonradan beceren ilaclar 1 ini kullan omur boyu kullan..
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

rangel

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2020, 14:34:35 »
  Kardesim senin sacların kotu degilki finas kullan minoxide dudas atmak nedir bu kadar sert tedavi uygulama ben minoxidili bile onermiyorum  hem dudas 2 gunde1 dedigin nasıl oluyor 2gun atmıyon 3uncu gunmu atıyon nasıl  haftada iki kere al iste yada 6 gun fin al 1 gun dut ama ben hep finden yanayım  bu bilimsel llere ek  saclarına bitkisel tropikal seyler sur  minox  sacı senede iki kere tecavuz ediyor  cok seyreltiyor haberşn olsun sonra tekrar aynı konuma geliyor psikolojisi bozuluyor adamın  sahsen bende bunu yaratmıstı  bitkisel tedavi bul zeytinyagı karanfille durula  haftada 1  bu kadar agresif gitmeyin  bak sana en iyi tedavinin ne oldugunu soyliyeyyim az ama daevamlı yapılan is     adamlar 5 ay 6 tane ek vitamin alıp sonra  hepsini bırakıyolar  bu saca daha cok olumsuz etki yapıyor cunku dusunsene her gun bu ilacları kan oluyla yolluyorsun sonrabırakıyorsun  dogru degil
 sadece  fin kullan yada sadece dut sen bilirsin  ben oneriyorum sadece mine dut karıstırırarak atomik bomba ilacmı yapacan sacları kokmu fıskırtacak bu ilaclar devmalı kullanmazsan sacları sonradan beceren ilaclar 1 ini kullan omur boyu kullan..

2 günde 1 yani haftada 4 gün kullanmış oluyorum.1 gün kullanıyorum sonra ki gün kullanmıyorum.
Zaten şuan minoxili haftada 1-2 defa kullanıyorum.
Bir yağ karışımı yaptım haftada 3 gün onu kullanıyorum öyle çok dökülmem de yok artık ama dökülenlerin sonrasında seyreklik var yanlarda.
Yanları kapatmak istediğim için sert bir tedaviyle başladım.

Facebook Twitter Instagram