Gönderen Konu: DUT + ORAL MİN  (Okunma sayısı 4088 defa)

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
DUT + ORAL MİN
« : 18 Ağustos 2022, 12:45:21 »
Merhaba arkadaşlar 20 yaşındayım yaklaşık 4 5 seneden beri saçım dökülüyor umursamıyordum ama son 1 seneden beri açıklık arttığı için önlem almaya başladım tedavim:

4 Ay minoxil kullandım saçı bayağı toparladı ancak bıktım ve bıraktım toparladıgı içinde bırakmak işime geldi daha sonrasında finasterid e başladım yaklaşık 6 ay finasterid kullandım saç kalınlaşması sağladı vertexete kapama sağladı ama saç dökülmeye devam etti eskisine göre dökülme yavaşladı. yan etki hafiften vardı ama önemsenecek durumda değildi.haziranda tekrar minoxil kullanmaya başladım. temmuzun 20sine kadar kullandım her gece 5 fıs şeklinde,son 1 aydır finasteridden dutasterid e geçiş yaptım yanetkiler gitti finasteridden daha az yan etki var gerçi yan etki yok diyebilirim (2 günde bir kullanıyorum dutasterid) yine son 1 aydır  her gece 1 fıs oral olarak minoxidil kullanıyorum yan etkisi yok.2 günde bir de geceleri saça minoxil sıkıyorum 5 fıs şeklinde şampuan olarak prozinc plus kullanıyorum şampuan bişeye yaramıyor dökülme kısmında memnun değilim ama kullanılabilir genel tedavi bu şekilde öneri ve soruları alabilirim

Tedavi bu şekilde
Dutasterid (2 gunde bir)
Oral minoxidil (Her gün)
Saça minoxidil (2 gunde bir)
D vitamini (hergun)
Ncs  magnezyum (hergun)
Magnezyum yağı(haftada 1-2)
Dermaroller( (haftada 1-2)

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
Ynt: DUT + ORAL MİN
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2022, 23:29:24 »
1 fısta 10 mg minox var önerilen doz 2.5 mg. ayrıca hem oral hem topikal kullanmak büyük cesaret. saçınızın durumunu merak ettim fotoğraf ekler misiniz?

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2022, 10:32:13 »
şuanda müsait değilim akşama atmaya çalışacağım, dediğim gibi herhangi yan etkisi yok minoxu saça uygulamak dolaylı yoldan sonuca ulaşıyor saca uygulanan minox zaten kana karışıyor ve vucudun heryerine gidiyor bunun yerine oral almak hem maliyet hem de direkt sonuç odaklı olduğu için bu yolu tercih ettim. ayrıca zaten içeriği belli zararlı birşey yok diye okudum.ilerleyen günlerde saça uygulanan minoxu yavaşça bırakacağım ama muhtemelen oral bırakmayacağım damlalıkla 5mg inebilirim.
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2022, 12:11:39 »
şuanda müsait değilim akşama atmaya çalışacağım, dediğim gibi herhangi yan etkisi yok minoxu saça uygulamak dolaylı yoldan sonuca ulaşıyor saca uygulanan minox zaten kana karışıyor ve vucudun heryerine gidiyor bunun yerine oral almak hem maliyet hem de direkt sonuç odaklı olduğu için bu yolu tercih ettim. ayrıca zaten içeriği belli zararlı birşey yok diye okudum.ilerleyen günlerde saça uygulanan minoxu yavaşça bırakacağım ama muhtemelen oral bırakmayacağım damlalıkla 5mg inebilirim.
Bence hic bekleme ve guvenli doza düş knk hicbisey sağlığından onemli degil yarin bigun kalple alakali bi problemin olusur kafani taslara vurursun. Cidden kellik gozumuzu kör ediyor millet testosteron bloklayici icmeyi dusunuyo kafasina vajinal krem suruyo sonra kalkmiyo diye ağlıyor
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2022, 13:48:00 »
Bence hic bekleme ve guvenli doza düş knk hicbisey sağlığından onemli degil yarin bigun kalple alakali bi problemin olusur kafani taslara vurursun. Cidden kellik gozumuzu kör ediyor millet testosteron bloklayici icmeyi dusunuyo kafasina vajinal krem suruyo sonra kalkmiyo diye ağlıyor

tavsiyen için teşekkür ederim kanka 10 gün daha böyle devam etmek istiyorum bir anda indirmek istemiyorum 10 gün sonra 7mg 20-30 gün böyle devam edip 5mg şekline geçeceğim yani 1 ay sonra 5mg olacak 2 ay sonrasında ise 2.5mg ineceğim ve bu şekilde kullanmaya devam edeceğim daha da ilerleyen günlerde saçta yaptığım yöntem şeklinde bu tedaviyi de bitiririm

saç için bırakma konusuna gelirsek önceleri her gece sıkıyordum şimdi 2 günde bir şeklinde devam ediyorum muhtemelen 1 ay içinde 3-4  günde bir şekline getirip haftada 1 yapacağım sonrasında ise bırakmayı düşünüyorum birden bırakmak saçı aniden tetiklediği için kötü sonuçlar doğurabilir diye düşünüyorum

cinsel açıdan hiçbir sıkıntı yok şükür finasterid daha çok yan etki yapıyordu.sanırım yarılanma ömrü 8 10 saat bu yüzden de vucut dengede olmadığı için yan etki ediyor olabilir.diğer yandanda her gün fin içme kırma saklama derdi ortadan kalktı. yanlışlarım olursa düzeltebilirsiniz.
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2022, 13:55:32 »
Bir sorum ise lonitab tablet ve minoxil spreyi arasında içerik olarak ne fark var?
pazarlama amacıyla sprey deri spreyi olarak geçiyor ama oral yöntemle aynı etkiyi birebir sağlıyor mu?
bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi? teşekkürler
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2022, 14:08:17 Gönderen: DARBEL? HAYDAR »
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 27 Ağustos 2022, 22:36:58 »
++
Saç minoxil 2 günde birden 3 günde bire düşürdüm.
4. veya 5. günde ise magnezyum yağı uyguluyorum (tüm kafa derisine yanlar arka kısımlar dahil)
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2022, 22:43:48 Gönderen: DARBELi HAYDAR »
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 05 Eylül 2022, 09:27:37 »
Şakaklarım ve ön saç çizgisinde 1-1.5 cm ye ulaşan oldukça fazla sarı tüy oluşumu var  ::)
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2022, 09:19:51 »
saçımın yağlanmasında azalma gozlemledim yıkandıktan sonra ertesi güne aşırı yaglanırdı şuan ise eskisi kadar olmasa da çok hafif yağlanma var  ::)
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2022, 21:54:25 »
Merhaba kardeşim konunu baştan sona okudum magnezyum yağı yağlanmayı azaltabilir doğru diyorsun sana tavsiyem saç dökülmenin kalıcı olarak olmasada mevcut saç dökülmenin diğer bir sebebi de saç yağlanması olabilir bunu sana gerçek anlamda söyleyebilirim bir de minoksidil de saç derisinde yağlanma yapabiliyor bunu da belirtmek isterim cilt durumun nedir cildinde egzema, sivilce veya minoksidile bağlı ya da minoksidile bağlı olmayan pullanma var mı bunları bir gözlemle derim saç derinde de sivilce çıkıyor mu ? Bunları gözlemle derim bunun dışında da yabancı forumlar da bu konuları çok sıkı araştıran birisiyim yağlanmanı kesin olarak çözmek istiyorsan önce sıkı diyet yapıp buna zaman ver derim ve diyet yaparken de bak insanlar abartıyor ama bence aynı zamanda bir cildiyeciye gidip eğer sivilce sorunun varsa zaten roaccutane kullanacaksın ama yoksa bu yağlanma problemin için çok çok düşük dozda ilk 3 ay her gün 20 mg sonra da 5 ay kadar her gün 10 mg roaccutane kullan derim emin ol bu 8 aylık zaman zarfında ve sonrasında kalıcı olarak yağlanma sorunundan kurtulmuş olacaksın tabi bu zaman zarfında ve sonrasında ömür boyu diyetine dikkat etmen kilonu ve vücudundaki yağ oranını koruman lazım cips kola ve fast food için ve diğer etli yağlı yemekler için kendine belirli zaman dilimleri verip arada sırada bunları tüketebilirsin. Dutasteridi kullan ve bence bırakma derim finasteride göre yan etkinin az olması konusunda doğru yere değinmişsin yarılanma ömrü daha uzun olduğu için dalgalanmalara sebep olmadığı yabancı forumlarda da bir varsayım olarak yerini sürdürüyor. Oral minoksidil konusunda ise saçının açıklığını tam olarak bilemediğim için bir şey demiyorum ama 2.5 mg ya da 5 mg oral olarak gayet yeterli olacaktır. Loniten ile arasında içerik olarak herhangi bir fark yok bildiğim kadarıyla ama en iyi kullanım için loniten tablet öneriliyor bir doktor reçetesiyle yurt dışından getirmeyi dene 100 tablet 2.5 ya da 100 tablet 5 mg seçenekleri var ve 50 euro bir fiyatı var kur üzerinden 900 tl ye tekabül ediyor ve sana 3-3.5 ay kadar yetiyor bence günümüz için kötü bir fiyat değil bence. Bir de istersen bir vitamin ve tam kan sayımı ile karaciğer böbrek fonksiyon testlerini yap derim bir bak duruma şöyle bayağı olmuş tedavini yapalı eksra olarakta saç için sana mutlaka AGA E TABLET adlı desteği öneririm kesinlikle çok faydasını gördüm ve daha da göreceğimi sanıyorum.

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 11 Eylül 2022, 21:56:53 »
Bir de minoksidilin içerisi 10-15 tablet kadar dutasterid kapsülünü kırıp ya da bıçakla kesip atarsan dermaroller ile uygularsan daha da etkisin görürsün ama ben hiç minoksidilin kullanmadım ve tecrübe etmedim forumda kendi tecrübelerimi anlatıyorum sadece ama bunun dışında bu minoksidille ilgili yaptığım araştırma ve okuduğum makalelerden aklımda kalanlar.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2022, 22:06:41 »
Bir de minoksidilin içerisi 10-15 tablet kadar dutasterid kapsülünü kırıp ya da bıçakla kesip atarsan dermaroller ile uygularsan daha da etkisin görürsün ama ben hiç minoksidilin kullanmadım ve tecrübe etmedim forumda kendi tecrübelerimi anlatıyorum sadece ama bunun dışında bu minoksidille ilgili yaptığım araştırma ve okuduğum makalelerden aklımda kalanlar.
yorumların için teşekkür ederim sivilce sorunum yok ancak yağlanma sorunu 3 4yıldır var yağlanma başladığından beri saçım dökülüyor yağlı günlerde daha fazla dökülüyor buna rağmen onerir misiniz a vitaminini?

minoxik saç icin kullanmayı bırakmayı düşünüyorum bu nedenle dut falan eklemeyecegim
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 11 Eylül 2022, 22:08:37 »
Kesinlikle roaccutane kullan faydasını göreceksin ve sana tavsiyem prozinc bırakıp konazol dene yine konazol şampuanında yağlanma noktasında çok faydasını görürsün düşük dozlarda roaccutane zarar vermez 40 mg bile düşük doz emin ol yağlanmanı bu dediklerim 10 gün içerisinde kesecektir.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 11 Eylül 2022, 22:08:37 »
Merhaba kardeşim konunu baştan sona okudum magnezyum yağı yağlanmayı azaltabilir doğru diyorsun sana tavsiyem saç dökülmenin kalıcı olarak olmasada mevcut saç dökülmenin diğer bir sebebi de saç yağlanması olabilir bunu sana gerçek anlamda söyleyebilirim bir de minoksidil de saç derisinde yağlanma yapabiliyor bunu da belirtmek isterim cilt durumun nedir cildinde egzema, sivilce veya minoksidile bağlı ya da minoksidile bağlı olmayan pullanma var mı bunları bir gözlemle derim saç derinde de sivilce çıkıyor mu ? Bunları gözlemle derim bunun dışında da yabancı forumlar da bu konuları çok sıkı araştıran birisiyim yağlanmanı kesin olarak çözmek istiyorsan önce sıkı diyet yapıp buna zaman ver derim ve diyet yaparken de bak insanlar abartıyor ama bence aynı zamanda bir cildiyeciye gidip eğer sivilce sorunun varsa zaten roaccutane kullanacaksın ama yoksa bu yağlanma problemin için çok çok düşük dozda ilk 3 ay her gün 20 mg sonra da 5 ay kadar her gün 10 mg roaccutane kullan derim emin ol bu 8 aylık zaman zarfında ve sonrasında kalıcı olarak yağlanma sorunundan kurtulmuş olacaksın tabi bu zaman zarfında ve sonrasında ömür boyu diyetine dikkat etmen kilonu ve vücudundaki yağ oranını koruman lazım cips kola ve fast food için ve diğer etli yağlı yemekler için kendine belirli zaman dilimleri verip arada sırada bunları tüketebilirsin. Dutasteridi kullan ve bence bırakma derim finasteride göre yan etkinin az olması konusunda doğru yere değinmişsin yarılanma ömrü daha uzun olduğu için dalgalanmalara sebep olmadığı yabancı forumlarda da bir varsayım olarak yerini sürdürüyor. Oral minoksidil konusunda ise saçının açıklığını tam olarak bilemediğim için bir şey demiyorum ama 2.5 mg ya da 5 mg oral olarak gayet yeterli olacaktır. Loniten ile arasında içerik olarak herhangi bir fark yok bildiğim kadarıyla ama en iyi kullanım için loniten tablet öneriliyor bir doktor reçetesiyle yurt dışından getirmeyi dene 100 tablet 2.5 ya da 100 tablet 5 mg seçenekleri var ve 50 euro bir fiyatı var kur üzerinden 900 tl ye tekabül ediyor ve sana 3-3.5 ay kadar yetiyor bence günümüz için kötü bir fiyat değil bence. Bir de istersen bir vitamin ve tam kan sayımı ile karaciğer böbrek fonksiyon testlerini yap derim bir bak duruma şöyle bayağı olmuş tedavini yapalı eksra olarakta saç için sana mutlaka AGA E TABLET adlı desteği öneririm kesinlikle çok faydasını gördüm ve daha da göreceğimi sanıyorum.
kafa derimde pullanma oluyor ancak sampuandan ötürü oluyor bazı sampuanları kullandıgimda saçımda resmen kabuklanma oluyor ancak birbaska şampuanı kullandığımda hiçbir sorun yok 5 6 aydır bu durumla karsilasmadim sürekli aynı şampuanı kullandığım için saç derisinde minox kaynaklı bir pullanma vs yok ayrıca
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 11 Eylül 2022, 22:10:43 »
Kesinlikle roaccutane kullan faydasını göreceksin ve sana tavsiyem prozinc bırakıp konazol dene yine konazol şampuanında yağlanma noktasında çok faydasını görürsün düşük dozlarda roaccutane zarar vermez 40 mg bile düşük doz emin ol yağlanmanı bu dediklerim 10 gün içerisinde kesecektir.
tamam teşekkür ederim 1 hafta içinde başlayacağım
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

Facebook Twitter Instagram