Gönderen Konu: Finasterid uzun zaman kullanmak  (Okunma sayısı 916 defa)

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Finasterid uzun zaman kullanmak
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2021, 21:23:58 »
Selam kardeşlerim konuya direkt gireyim dün proscar aldim 1.25 mg kullanmak istiyorum bu ilacı uzun aylar uzun yıllar kullanipta benim gibi gnetik dökülmesi yaşayan  varmı buraya dokerseniz sevinirim

10 20 yıl kullananlar var bjrda da yabancı forumlarda da

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2021, 22:36:50 »
ben  3 aydir kullanıyorum bir fark yok şuan

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2021, 20:20:49 »
Ekimden sonra 1 yıl düzenli kullandım. 2 ay ara verdim, 1 aydır tekrar başladım. Sertleşme sorunu başladı

kellerhertotoyueller

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Mart 2021, 20:57:38 »
4 ay kullandım. Daha sonra ara verdim yaklaşık 2 ay. Saç dökülmesi kullandığım süre içerisinde devam etti ama dökülmede azalma ve saçlarda kalite artışı oldu. Saçtaki DHT’den dolayı oluşan aşırı yağlanma ve kaşıntı da azalmıştı. Ancak 2 ay ara verince birden saçlar cansızlaşmaya ve daha hızlı bir şekilde dökülmeye başlayınca ilacı bırakmamam gerektiğini anladım ve tekrar başladım. Yaklaşık 1 ay oldu. Özellikle ön taraftan dökülmeler artınca tedaviye haftada 1 dutasteridi de ekledim ve dökülmeler bıçak gibi kesildi. Finasterid etkisini 3-4 aydan sonra ortaya koyuyor. Sen değişen bir şey yok diyorsun belki ama kullanmasan bir şeylerin ters gittiğini bıraktıktan 2-3 ay sonra rahatlıkla görüyorsun. Demem o ki başlayacaksan hiç bırakmaman lazım. Bırakmaktan ziyade alımını azaltman daha doğru olacaktır.

Bir de tahminim şu ki bıraktıktan 2-3 ay sonra beynin DHT üretimi için gönderdiği sinyaller inanılmaz derecede artıyor. Baskıladığın DHT kadar saçının dökülmesi artıyor.
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Finasterid, dutasterid, konazol, multivitaminler
Proscar Finasterid(Günlük 1.25mg 8 gün)
Avodart Dutasterid(8 günün sonunda 9 günde bir 0.5mg)
Konazol Şampuan(Haftada 2 kez)
Vichy Dercos Anti-Dandruff Şampuan(Seboroik Dermatit dökülmesi için 3 günde 1)
Multivitaminler(B12-Çinko-Magnezyum-Omega3-D Vitamini)

Facebook Twitter Instagram