Gönderen Konu: uzun zaman önce sac ekimi yaptirip simdi yeniden yaptiranlar  (Okunma sayısı 1759 defa)

janeiro_46

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaslar

Forumda bakiyorum bazi kisiler seneler önce sac ektirmis vesimdi (bir kac sene sonra) yeniden yaptiriyorlar. Cogu kisi kendi sacinin döküldügünü iddia ediyor. Mesela su arkadasa 10 sene önce 4300 graft ekilmis ve simdi yeniden ektirmis. Benim kafama yatmiyor bu sac ekimi. Sanki 20li yaslarda ektirince o tepedeki saclar yeniden dökülecekmis gibi hissiyat var icimde. Su adama 4300 graft ekilmis ama suan sanki kafada 1000 graftlik sac var. Bende ektirmek istiyorum ama hata yapmak istemiyorum.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=4553.0

Sizce sac dökülmesi kafa derisinde olan bi problemmi?Tamam DHT olayini anladik ama ona bakarsaniz Finasterid de herkeste ise yaramiyor.

janeiro_46

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: uzun zaman önce sac ekimi yaptirip simdi yeniden yaptiranlar
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2018, 11:16:48 »
bide üsteki konuya bakin ekilen saclar artik anagen phase da bile degiller. Hepsi gücsüz görünüyor (2nci ekimden önceki hali)

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2018, 11:50:50 »
bide üsteki konuya bakin ekilen saclar artik anagen phase da bile degiller. Hepsi gücsüz görünüyor (2nci ekimden önceki hali)
Ekilen saçlar güvenli bölgeden alınmamış olabilir bu durumda olan saçlar ilerleyen senelerde dökülmüş olabilir ama bu arkadaş saten nw 6-7 olma yolundaymış bu durumu bile iyi yani 30-35 yaş arasını saçlı geçirmiş şimdi bir ekimlede bu işi çözmüş bence doğrı bir karar vermiş hepsinin dökülmesini beklese 30-40 yaş arası kel gezekti bence doğru karar vermiş saygılar...

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2018, 12:21:32 »
Bence en kötu 27 den önce ettirilmemeli

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2018, 12:37:34 »
Güvenli bölgeden de alim olsa dokülmeler olabiliyormus  dedim gibi benim 18 yasindaki donor ile simdiki donor sıkliğı ayni degil bariz fark var arada buda demek okuyor ki donor de dokulme oluyor seyrelmeler oluyor duyumlarıma göre 36 yaşına kadar donor deki saclar da dökülüyormus link teki arkadasinda dokülmüş ekilenler

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2018, 12:45:17 »
Kardeşim iyi Güzelde 36 dan sınra sac ektirmeninde Bi mantığı olmaz alan alır satan satar saten o yasa kadar 😊20 ile 35 arası sac lazım saten Kemal Sunal misali zamansız gelen paranın içine s...rım hesabı 😊

janeiro_46

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2018, 12:50:58 »
Kardeşim iyi Güzelde 36 dan sınra sac ektirmeninde Bi mantığı olmaz alan alır satan satar saten o yasa kadar 😊20 ile 35 arası sac lazım saten Kemal Sunal misali zamansız gelen paranın içine s...rım hesabı 😊

yukari tükürsem biyik asagi tükürsem sakal... ne istir bu böyle...

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2018, 12:55:21 »
Sen etkirdinmi yas kaç

janeiro_46

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2018, 13:03:16 »
benim yas 26 ektirmedim... nw5 felan oldum toppik kullaniyorum... ektirmek istiyorum ama böyle sonuclar görünce insan tirsiyor biraz...

melanin

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Aralık 2018, 13:19:52 »
36 yasindayim  Ekim yaptirdim alan alip satsada ekim yaptiryor yine de insan :) ekilen saçlar güvenilir bölgeden alin mis olsada dökülme ihtimali var

janeiro_46

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 16 Aralık 2018, 14:30:28 »
36 yasindayim  Ekim yaptirdim alan alip satsada ekim yaptiryor yine de insan :) ekilen saçlar güvenilir bölgeden alin mis olsada dökülme ihtimali var

aynen benim düsüncemde bu.. Simdi cogu kisi gelip diyecek o zaman niye millet sac ektiriyor. Dökülenler ya kendi saci yada güvenli olmayan bölgeden alinan saclar. Sunu belirtmek isterimki 10- 15 sene önce sac ektiripte halen memnun olan kimseyi tanimiyorum. Ayrica yeni yapilan calismalarda bütün oklar tepe bölgesinde iltap ve fibroziz olusumunu gösteriyor.

caresizlik kötü birsey

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 16 Aralık 2018, 18:06:52 »
İltap fibroriz ne Kardssşm

janeiro_46

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 16 Aralık 2018, 19:40:44 »
vallah kardes uzun hikaye. Uzun lafin kisasi enflamasyon(iltihab) dokuya zarar veriyor fibrozis ise o dokuyu yeniliyor ama doku kendi fonksiyonunu kaybediyor

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 16 Aralık 2018, 20:06:08 »

Neden kardeşim ben 36 yaşındayım :) hiç öyle değil
Global Moderator

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 16 Aralık 2018, 21:09:53 »
Başkan sen 36 damı ektıirdin 😊Abi işin şakası Bi yana yani insan belli Bi yasa geldımı hayatı oturmuş oluyor ben mesela evli felan olsam takmaDım bunu ama insan kendi için yasıyor oda ayrı bişey 😊

Facebook Twitter Instagram