Gönderen Konu: Ekimden Sonra Maksimum Başarıyı Yakalamak İçin Ekstra Neler Yapılmalı?  (Okunma sayısı 2619 defa)

Nationalkey

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar, ömür boyu kullanım zorunluluğu olmayan ekim yapılan saça ve ekimden önce var olan saçlara iyi gelebilecek tavsiyeleriniz nelerdir acaba? Mesela minoxidil kullanıldıkça saç çıkarıyor ama bırakınca döküyormuş böyle birşeyden bahsetmiyorum. Genel itibariyle güçlendiren gerekli vitaminleri sağlayan bırakıncada sıkıntı yaratmayan türden merak ettim. PRP, Mezoterapi merak ettim mesela çok söylendi.

Hwoarang7

• Hero Member
Hiçbir şey.
Kullandığın ürünler kullandığın süreçte işine yarar. Diş fırçalamak gibi saçınada aynı şekilde bakım yapmalısın önem veriyorsan.
Ekim sürecinde destek olsun istiyorsan illa xpecia kullanabilirsin daha hafif bir ürün.

Nationalkey

• Yeni üye
  • *
Yorumun için tşk. Forumda biraz araştırma yaptığımda var olan güçsüz saçların ekimden sonra dayanamayıp dökülebileceği söyleniyor. Onlarıda güçlendirmek ve ekim yapılan saçların çok daha sağlıkı kayıpsız çıkmasını sağlamak adına araştırma yapıyordum. Verdiğiniz ilaç tam olarak bunu sağlıyor mu?

slade23

• Hero Member
Kardeşim genetik tipi dökülmen varsa kelleşiyorsan var olan saçlarını korumanın şimdilik yegane yolu anti androjen ilaç kullanmak. finasteride ya da dutasteride grubu ilaçlardan birini kullanarak androjen baskılamazsan koruyamazsın. Xpecia saw palmetto kabak çekirdeği yağı gibi androjen baskılama seviyesi tartışılır şeylerle vakit kaybetme çok çok çok iyi bir alıcı olman lazım saçını koruması için bunların ki zaten bunlar koruyacak olsa o kadar da kel kalmazsın.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Nationalkey

• Yeni üye
  • *
Genetik bir problemim yok. Çok genç yaşlarda saçları çok hırpaladım spreyler joleler o şekilde bozulmasın diye yatmalar derken baya bi döküldü ama yıllar önceydi şimdi dökülme yok bende. Bu ay ekim yaptırdım, şimdi korumaya çalışıyorum.

slade23

• Hero Member
Hayırlı olsun genetik değilse düzenli beslenip saçı temiz tutarak alkol sigaradan uzak dursanız bile yeterli
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Nationalkey

• Yeni üye
  • *
Sağolasın Alkol hiç kullanmıyorum ama sigarayı azaltamadım maalesef o biraz zor.

Nationalkey

• Yeni üye
  • *
xpecia bu ürünü araştırıcam uygun olabilir.

Lauri

• Hero Member
Genetik bir problemim yok. Çok genç yaşlarda saçları çok hırpaladım spreyler joleler o şekilde bozulmasın diye yatmalar derken baya bi döküldü ama yıllar önceydi şimdi dökülme yok bende. Bu ay ekim yaptırdım, şimdi korumaya çalışıyorum.

Saç ektirecek kadar dökülmen varsa, genetik bir problemin var demektir. Saç dökülmesi zaten genetik temelleri olan bir durum.

Saçların döküldüyse, ekilen saçların dökülmeyeceği anlamına gelmez kesinlikle. Forumda dolaşmayı bırak, çarşı pazarda dolaşırken bile örneğini görmüşsündür.

Öyle gençken çektiğin fönler, jöleler saç dökmez. Anca kopmalar olur, saç telinin kalitesi düşer, matlaşır vs vs.

Haa eğer ciddi bir estetik dokunuş ihtiyacı ile, ne bileyim şakakları hafif doldurmak, belki olgunluk çizgisini birazcık aşağı kaydırmak gibi çok butik bir ekim yaptırmadıysan, genetik dökülmem yok diye kendini kandırma.

emekli kel

• Hero Member
 daha çok olan saç korunmalı dokulme yavaslatılmadan ekime girilmemeli ekimden sonra çok onemli olan dikkat edilmesi gereken 72 saat kafayı carpmamak.ekimcilerden ozgur nalbant demiştiki ekimin yarısı bizden yarısı hastadan.yüzde 50 50. ekim sonrası beslenme uyku falan demişti.ben ona inanmıyorum.damar zedelenmeden ekildiyse 3 gunde kafayı carpmazsan sorun olmaz
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Nationalkey

• Yeni üye
  • *
Saç ektirecek kadar dökülmen varsa, genetik bir problemin var demektir. Saç dökülmesi zaten genetik temelleri olan bir durum.

Saçların döküldüyse, ekilen saçların dökülmeyeceği anlamına gelmez kesinlikle. Forumda dolaşmayı bırak, çarşı pazarda dolaşırken bile örneğini görmüşsündür.

Öyle gençken çektiğin fönler, jöleler saç dökmez. Anca kopmalar olur, saç telinin kalitesi düşer, matlaşır vs vs.

Haa eğer ciddi bir estetik dokunuş ihtiyacı ile, ne bileyim şakakları hafif doldurmak, belki olgunluk çizgisini birazcık aşağı kaydırmak gibi çok butik bir ekim yaptırmadıysan, genetik dökülmem yok diye kendini kandırma.

Haklı olabilirsin o konuda bilgi sahibi değilim belki genetiktir. Demek istediğim dökülmem durmuştu zaten tepe ve ön kısım dökülmüştü kalan saçlar dimdik ayakta :D. 23.10.2021 de ekim yaptırdım.

Nationalkey

• Yeni üye
  • *
daha çok olan saç korunmalı dokulme yavaslatılmadan ekime girilmemeli ekimden sonra çok onemli olan dikkat edilmesi gereken 72 saat kafayı carpmamak.ekimcilerden ozgur nalbant demiştiki ekimin yarısı bizden yarısı hastadan.yüzde 50 50. ekim sonrası beslenme uyku falan demişti.ben ona inanmıyorum.damar zedelenmeden ekildiyse 3 gunde kafayı carpmazsan sorun olmaz

Bende bu yüzden biraz daha bekledim yani dökülme evresinde ekim kararı almadım döküldükten yıllar sonra verilen bi karar. Fakat Laurininde dediği gibi ekilen saçlarında dökülmeyeceği anlamına gelmiyor. Bu yüzden korumak gerek bununda nasıl olacağını merak ettiğim için konu açtım.

MuzminRahTs?z!

• Jr. Member
  • **
Bende bu yüzden biraz daha bekledim yani dökülme evresinde ekim kararı almadım döküldükten yıllar sonra verilen bi karar. Fakat Laurininde dediği gibi ekilen saçlarında dökülmeyeceği anlamına gelmiyor. Bu yüzden korumak gerek bununda nasıl olacağını merak ettiğim için konu açtım.

Dökülmesini beklemek yerine dökülen saçları kurtarmak gerekiyor aslında öncelikle dökülmesi durdumalisiniz.Dokulme nedenleri genetik olabilir, vücut metabolizması olabilir.Bekleyeyim dökülsün sonra ektiririm demek yanlış bir karar olur.Arkadaslarin dediği gibi dökülme durdurulmazsa ekimden sonrada dökülmeye devam edecektir.
  • Ekim Tarihi: 21-10-2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi Finansterid,xpecia

Nationalkey

• Yeni üye
  • *

Dökülmesini beklemek yerine dökülen saçları kurtarmak gerekiyor aslında öncelikle dökülmesi durdumalisiniz.Dokulme nedenleri genetik olabilir, vücut metabolizması olabilir.Bekleyeyim dökülsün sonra ektiririm demek yanlış bir karar olur.Arkadaslarin dediği gibi dökülme durdurulmazsa ekimden sonrada dökülmeye devam edecektir.

Haklısın katılıyorum. O yüzden kasımın 5 nde kontrolüm var doktora yapmam gerekenleri soracağım. Buradan paylaşırım sizde değerlendirirseniz sevinirim.

Anchar

• Sr. Member
Günde 2 kere 5’er dk falan baş aşağıda olacak şekilde kanepeden sarkmak  :) kanlanmaya bire bir.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

Facebook Twitter Instagram