Gönderen Konu: SAÇ EKİMİNDEN SONRA KAÇ PRP YAPILMALI  (Okunma sayısı 1700 defa)

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
Ynt: SAÇ EKİMİNDEN SONRA KAÇ PRP YAPILMALI
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2021, 11:48:21 »
ücretsiz ise , düsünebilirsin , ücretli ise gerek yok.

birzamanlarsirma

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2021, 00:15:14 »
Prp olayının faydalı olacağını bende düşünmüyorum ekim süreçlerine çok halim değilim ama masaj yaparak bile prp kadar fayda sağlayabilirsin para tuzagı bence

Muratdogan4671

• Full Member
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2021, 01:00:51 »
Ben faydasını gördüğüme inanıyorum. Prp yi her yerde yaptırmayın. Önemli olan prp nin numune tüpleri olan kitlerdir. Sağlık bakanlığı onaylı  prp tüpleri kullanilirsa trombosit miktarını 8-10 katina kadar cikarabiliyor. Ayrıca santrifüj de önemli trombositlerin zarar görmemesi gerekir. Diğer bir önemli kısım sa bufy coat denilen plazmaden zengin kısımın alınmasi işlemi işini bilen birisi yaparsa gerçekten fayda görürsünüz. Çoğu güzellik merkezi analiz amaçlı olan normal kan tüpleri kullaniyor. Siz siz olun hangi kit olduğunu yaptırdığıniz yere sorun. Ve ÜTS kaydına bakın. Class 2 B sertifikasi olması gerekiyor. Ayrıca steril ortamlarda uygulanmasi gerekiyor. Ben 2 kez yaptırdım henüz min 21 günde tekrarlanmak üzere 6 seans yaptıracağım. 6 cc çıkan plazmadan zengin kısımin 5 cc sini saçıma 1 cc sini de yüz kisimindaki lekelere yaptırdim lekelerde belirgin azalma var saclar da dahs canlı görünüyor.

Ercn_45

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2021, 01:11:35 »
Ben faydasını gördüğüme inanıyorum. Prp yi her yerde yaptırmayın. Önemli olan prp nin numune tüpleri olan kitlerdir. Sağlık bakanlığı onaylı  prp tüpleri kullanilirsa trombosit miktarını 8-10 katina kadar cikarabiliyor. Ayrıca santrifüj de önemli trombositlerin zarar görmemesi gerekir. Diğer bir önemli kısım sa bufy coat denilen plazmaden zengin kısımın alınmasi işlemi işini bilen birisi yaparsa gerçekten fayda görürsünüz. Çoğu güzellik merkezi analiz amaçlı olan normal kan tüpleri kullaniyor. Siz siz olun hangi kit olduğunu yaptırdığıniz yere sorun. Ve ÜTS kaydına bakın. Class 2 B sertifikasi olması gerekiyor. Ayrıca steril ortamlarda uygulanmasi gerekiyor. Ben 2 kez yaptırdım henüz min 21 günde tekrarlanmak üzere 6 seans yaptıracağım. 6 cc çıkan plazmadan zengin kısımin 5 cc sini saçıma 1 cc sini de yüz kisimindaki lekelere yaptırdim lekelerde belirgin azalma var saclar da dahs canlı görünüyor.
Hangi  il de yaptırdın. Firma ismi nedir

Muratdogan4671

• Full Member
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2021, 09:08:03 »
Ben kiti direk sac ekim uzmanim olan ahmet Tosun bey den alıyorum. Ama bulunduğum hastane de yapıyor. Ayrıca internetten de satın alabilirsiniz , T lab , vacusera, vs . İzmir de sağlık çalışanıyım ben

Ercn_45

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2021, 11:08:16 »
Ben kiti direk sac ekim uzmanim olan ahmet Tosun bey den alıyorum. Ama bulunduğum hastane de yapıyor. Ayrıca internetten de satın alabilirsiniz , T lab , vacusera, vs . İzmir de sağlık çalışanıyım ben
Sağolun hocam bende izmirliyim. Prp ve mezoterapi yaptırma konusunda kararsızım o yüzden biraz bilgi toplamak istedim.

monsieurvincent

• Full Member
« Yanıtla #7 : 27 Aralık 2021, 19:01:13 »

hocam iyi günler ben de diş hekimiyim arkadaşımın çalıştığı klinikte prp için sistem mevcutmuş, ona yaptırmayı düşünüyorum prpyi nelere dikkat etmem lazım yardımcı olur musunuz?  Buradan sıkıntıysa  özel mesaj da atabilirsiniz sevinirim:)

Muratdogan4671

• Full Member
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2021, 01:20:09 »
Valla hocam dikkat edilmesi gereken seyleri söyledim aslında ama uygulamanin herhangi bir yan etkisi yok steril çalışıldiktan sonra. Çünkü kan kendi kaniniz , uygulama iyi olsun yeter bufy coat iyi alinirsa trombositten zengin kısım faydasini görürsünüz

monsieurvincent

• Full Member
« Yanıtla #9 : 29 Aralık 2021, 08:48:30 »
Valla hocam dikkat edilmesi gereken seyleri söyledim aslında ama uygulamanin herhangi bir yan etkisi yok steril çalışıldiktan sonra. Çünkü kan kendi kaniniz , uygulama iyi olsun yeter bufy coat iyi alinirsa trombositten zengin kısım faydasini görürsünüz

anladım hocam teşekkürler , santrifüj aşamasında dikkat edilmesi gerekenler nedir,aleti bilmiyorum ama herhalde standart bir ayarı yoktur yapılacak işleme göre güç süre vsde değişiklik oluyordur diye düşünüyorum , bunlar hakkında yardımcı olabilir misiniz peki

Muratdogan4671

• Full Member
« Yanıtla #10 : 29 Aralık 2021, 09:14:28 »
Prp tüpüne göre değişiyor, prp tüpünde kac devirde kac dk santifruj edileceği yazıyordur

monsieurvincent

• Full Member
« Yanıtla #11 : 29 Aralık 2021, 10:48:23 »
teşekkürler hocam  |-onayisareti-|

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 30 Aralık 2021, 19:34:57 »
Prp herkeste aynı etkiyi yapmıyor ama zararı yok 4.aya kadar yap

Hayri Adak

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 24 Ocak 2022, 01:45:05 »
İzmirde hangi hastanede yaptirabiliriz?

Muratdogan4671

• Full Member
« Yanıtla #14 : 24 Ocak 2022, 04:06:03 »
Benim de çalıştığım Bozyaka eğitim araştırma hastanesinde prp merkezinde ücreti 325 tl olmasi lazjm

Facebook Twitter Instagram