Gönderen Konu: SON AŞAMADA ÖNERİLERİNİZE AÇIĞIM  (Okunma sayısı 693 defa)

Ork Ozg

• Yeni üye
  • *
SON AŞAMADA ÖNERİLERİNİZE AÇIĞIM
« : 07 Kasım 2021, 16:34:29 »
Herkese merhaba,
forumdan çok faydalandım, uzun zaman sessizce takip edip ekime karar verdikten sonra önerilerinizi bekliyorum.
44 yaşındayım, genetik olarak saçlarım uzunca süredir dökülmekte, bu durum artık  rahatsız etmeye başlayınca saç ekimine karar verdim ancak kafamda soru işaretleri var.

1- Donör bölgenin kalitesi sizce nasıl?
2- Vertekse Ekim yapılmalı mı? (Görüştüğüm merkez yapmayalım dedi ancak beni çok rahatsız ediyor)
3- Ön çizgiyi olduğu gibi bırakma konusunda ne düşünüyorsunuz?
4- Mevcut saçlar ekimden zarar görür mü?
5- Açıklığa bakarak Başarı oranını nasıl görüyorsunuz?

Tecrübeleri arkadaşlardan tavsiye ve yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Lauri

• Hero Member
Ynt: SON AŞAMADA ÖNERİLERİNİZE AÇIĞIM
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2021, 17:35:13 »
Hocam selam, bence sizi rahatsız ediyorsa kesinlikle ektirin.

Donörünüz bence gayet iyi.

Mevcut saçlarda, aralara girildiğinde zayıflamış olanlar biraz daha zayıflatabiliyor, belki ekim öncesi sonrası bunları desteklemek faydalı olabilir. İyi bir merkezde bu durum olasılığının düştüğünü düşünüyorum ama bünye meselesi biraz da.

Siz de benim gibisiniz galiba, vertexdeki açıklığı dert eden. Ben ekim merkezine çok diretmemiştim, insanların işine karışmak gibi oluyor diye düşünerek. Onlar işin uzmanı diye düşünmüştüm. Biraz kararsın yeter diyordum ama ekim adedi birkaç yüz grefti geçmemiş. Lakin talebi çok açık söylemek lazımmış, nihayetinde kafa sizin kafanız. Ekimciler ektiklerinin büyük oranda çıkmasına bakıyorlar. Ben ekimi yaptırdım güzel oldu, ama vertexe düşündüğüm kadar ekilmeyince  yine elde ayna , tepe biraz daha gelişti mi diye tepeyi inceler durumdayım. Eğer dert ediyorsanız, minimum beklentinizi mutlaka net söyleyin.

Tabi fire oranı cıkıp cıkmama gibi faktörler de var ama o risk her zaman var. Brnm gibi ekilenler çıksa bile yine tam memnun olamayabilrisiniz. Misal bende atıyorum 300 ekildiyse belki 1000 ekilseydi işimi görecekti. Şimdi medikal tedaviden fayda göremezsek işimiz 2. Ekimr kaldı. Gereksiz oldu yani.

Kendimden çok örnek verdim ama umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Ön çizgi konusunda da ne kadar geriden o kadar iyi diye düşünüyorum hocam. Böylece ekim alanı daralır, sıklık artar. Ben ön çizgiye takılmam.

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2021, 18:07:03 »
Ön hattınızı kesinlikle ileriye aldırmayın. Yaşınıza uygun ön çizginiz mevcut.
Ordan arkaya doğru güzel bir ekim olur.
Sizin açıklığınıza benzer Hakan Doğanay ekimi var, bir inceleyin derim.

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2021, 01:07:58 »
Yaş, açıklık,donör bölge hepsi ekim için çok uygun .Tek yapacağınız şey iyi bir yere karar verip ektirmek .Ön çizgiyide bence biraz öne aldırın ,önde bir saç çizgisi sizi hem olduğundan genç gösteriri hemde yüz hatlarınızı çok daha güzel gösterir bakmayın burda yaşınıza uygun saç çizgisi yaptırın diyenleri.Emin olun saç ekiminin insana kattığı en önemli estetik görünüm güzel ve önde bir saç çizgisyle başlıyor yoksa çizgi geride olupta kafanızın üzerinde saç olması size estetik olarak bir şey katmaz.
sizinde doner kapasitesi ve açıklığınız önde bir çizgiye izin veriyor bu şansınızı değerlendirin derim.

Ork Ozg

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2021, 08:51:39 »
Lauri
halu80
Roninn3

Değerli arkadaşlar yazdıklarınızdan notlar aldım, zaman ayırıp yorum yaptığınız için teşekkür ederim.

Değişik yorumlar bakış açımızı genişletir, hem de aynı durumdakilere yardımcı olur.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2021, 10:14:34 »
Merhaba ,

Öncelikle yaşınız ve donörünüz ekim için uygun .

BENCE cevaplar şu şekilde ;

Donör bölgenin kalitesi iyi  ve ekime uygun fakat vertex için yeterli olmayacaktır.

2- Vertekse Ekim yapılmalı mı? (Görüştüğüm merkez yapmayalım dedi ancak beni çok rahatsız ediyor)

Evet vertexe ekim yapılmalı bence ama beklentiniz ön ve orta gibi kapatmaksa bu gerçekleşmeyecek ama yaşınıza uygun iyi bir ekim olabilir.

Vertexe girilecekse mutlaka ön çizgi mevcut durumdan 1 cm civarı geriden başlamalı zaten yaşınız bunu rahatlıkla kaldırır.

Orta alanda dökülmemiş olan taç denilen bölümün tahmini yüzde 70 i ömrünüz boyunca sizinle olmaya devam edecek saçlar . Uzun olduğu için kapatıcı duruyor . O bölüme sıklaştırma yapılabilir. Zarar görür mü sorusunun cevabı ekimi yapacak cerrah veya asistan vs kimse onunla alakalı. Uzman bir ekimci ciddi bir zarar vermez diye düşünüyorum .

Ön ve orta için çok mutlu edebilir , vertex kararır ve sanki yaştan dolayı vertex açılmış gibi olur . Vertexi tamamen kapatmak isterseniz belki 2. bir sakal destekli ekimle bir nebze daha iyi olabilir.  HLC Ankara güzel yapıyor bu işleri tabi bütçe meselesi . Ön ve orta ilk seans bir ekim yaptırırsanız kabul ederse 2.ekimde Muttalip Keser kapatır o vertexi . HLC ye 2 seans durumunuz yeterse bence onlar da halledrr.

Bütçe düşükse tek ekimle mümkünse 2 güne yayarak yaptırmanızı tavsiye ederim ...

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=1976.0 vertex konusunda şu konuyu inceleyebilrisiniz.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

babacan

• Full Member
« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2021, 12:39:29 »
selamlar hocam ekime uygun ama 2 ekime uygun :)
öncelik olarak ön ve ortayı halledin çizdiğim alana kadar
daha sonra tepe bölgesıne bakarsınız duruma göre

tek ekim doğru olmaz

imkan varsa Koray erdoğan olabilir muttalip keser için uygun açıklık değil
bunların dışında daha uygun ekimcilerde forumda mevcut
kararı araştırıp artık kendiniz verirsiniz

Ork Ozg

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2021, 16:53:32 »
@nofear114
Çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi yazdım. Emin olun dikkate alacağım.

@babacan
Emek etmişsiniz sağolun. Çizdiğiniz fotoyu görüşmeye gidince refarans olarak göstereceğim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2021, 17:46:38 »
selamlar
açıklık az degil var olan saçlar da dökülme pek olmaz ama güçlendirme önerileri de mantıklı olur medikal ürünlere sıcak bakıyor sanız

2 ekim gerekli size ilk ekim arkadaşımızda planlama yapmış bu şekilde olabilir

tepeye şimdilik girmeyin size tavsiyem 2 ekimle en doğru adımlarla bu süreci tamamlayın

ön çizginizi dar ve tatlı bir kaviste tutmak sizin için avantaj

orta yanlarda saçınız sağlam orta bölgede mavi çizginin içi  çizgim alan dolarsa orta bölümde sorun kalmaz
ön bölgede sık güzel bir sonuç yakalarsa bu planlama ile harika olur
sonra tepeyi değerlendiririz
Global Moderator

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 08 Kasım 2021, 19:45:46 »
Özlem Biçer’e de danışabilirsiniz, motorla alım ücreti HLC den düşük ve yurtdışı forumlarda tavsiye edilen ekimci.

Saçlarınız beyaz, Hintel Hocanın çizdiği gibi, kendi saçlarınızın arkasına, 3000 greftle güzel kapatıcılık olur. Full kapanmaz ama sizin yaşınızda zaten full olması gerekmiyor. Ve ileride belki bir daha ekim düşünürseniz yeterli greftiniz kalmış oluyor. Kesinlikle 4000-5000 maceraya girmeyin, çünkü sizde gerek yok. Doğallığa önem verin, kimse saç ekimimyaptığınızı anlamasın.
En önemlisi doğal olsun, onu da ya HLC ya da Özlem Biçer yapar. Fiyatları belki biraz pahalı ama güzel yapıyorlar.

Kesinlikle onlara danışın, görüşün. Ekimden önce görüşmek size çok faydalı olur.

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 08 Kasım 2021, 19:49:39 »
Vertexe gelince, etrafında saçınız zaten mevcut, onları hafif uzatıp öylece kapatabilirsiniz. Minoxidil de haledebilir oraları, ama bırakınca da dökülür.

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 08 Kasım 2021, 19:56:44 »
Merhaba ,

Öncelikle yaşınız ve donörünüz ekim için uygun .

BENCE cevaplar şu şekilde ;

Donör bölgenin kalitesi iyi  ve ekime uygun fakat vertex için yeterli olmayacaktır.

Evet vertexe ekim yapılmalı bence ama beklentiniz ön ve orta gibi kapatmaksa bu gerçekleşmeyecek ama yaşınıza uygun iyi bir ekim olabilir.

Vertexe girilecekse mutlaka ön çizgi mevcut durumdan 1 cm civarı geriden başlamalı zaten yaşınız bunu rahatlıkla kaldırır.

Orta alanda dökülmemiş olan taç denilen bölümün tahmini yüzde 70 i ömrünüz boyunca sizinle olmaya devam edecek saçlar . Uzun olduğu için kapatıcı duruyor . O bölüme sıklaştırma yapılabilir. Zarar görür mü sorusunun cevabı ekimi yapacak cerrah veya asistan vs kimse onunla alakalı. Uzman bir ekimci ciddi bir zarar vermez diye düşünüyorum .

Ön ve orta için çok mutlu edebilir , vertex kararır ve sanki yaştan dolayı vertex açılmış gibi olur . Vertexi tamamen kapatmak isterseniz belki 2. bir sakal destekli ekimle bir nebze daha iyi olabilir.  HLC Ankara güzel yapıyor bu işleri tabi bütçe meselesi . Ön ve orta ilk seans bir ekim yaptırırsanız kabul ederse 2.ekimde Muttalip Keser kapatır o vertexi . HLC ye 2 seans durumunuz yeterse bence onlar da halledrr.

Bütçe düşükse tek ekimle mümkünse 2 güne yayarak yaptırmanızı tavsiye ederim ...

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=1976.0 vertex konusunda şu konuyu inceleyebilrisiniz.

+1

Ork Ozg

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2021, 21:48:10 »
selamlar
açıklık az degil var olan saçlar da dökülme pek olmaz ama güçlendirme önerileri de mantıklı olur medikal ürünlere sıcak bakıyor sanız

2 ekim gerekli size ilk ekim arkadaşımızda planlama yapmış bu şekilde olabilir

tepeye şimdilik girmeyin size tavsiyem 2 ekimle en doğru adımlarla bu süreci tamamlayın

ön çizginizi dar ve tatlı bir kaviste tutmak sizin için avantaj

orta yanlarda saçınız sağlam orta bölgede mavi çizginin içi  çizgim alan dolarsa orta bölümde sorun kalmaz
ön bölgede sık güzel bir sonuç yakalarsa bu planlama ile harika olur
sonra tepeyi değerlendiririz

Yorumunuz ve çiziminiz için çok teşekkür ederim. Çizimi telefonuma kaydettim ve üzerinde çalışılmasını isteyeceğim.

Son bir soru. Tek ekimli bir planlamaya sonuca gitmeye çalışmak macera mı olur sizce?

Ork Ozg

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2021, 21:50:31 »
halu80

İstanbula gitmem çok zor ama hlc ye yarın bir foto göndereyim. Dediğiniz gibi nbişey kaybetmem.

Şahin çelik hakkında ne düşünürsünüz?

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 09 Kasım 2021, 00:49:47 »
Gitmeniz zor belki, ama yine de onlara da resim atın ve sorularınızı sorun.

Şahin Çeliği pek bilmediğim için birşey diyemiyeceğim.

Ama hangisini seçerseniz seçin, önce medikal tedaviye bakın, belki saçlarınız yine gelebilir. Ekimden sonra büyük ihtimalle yine kullanacaksınız, şimdiden deneğin doktor kontrolinde.

Facebook Twitter Instagram